Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a babák...

Mi a véleményetek a babák rózsaszín illetve kék színekbe való öltöztetéséröl?

Figyelt kérdés
Itt (Svédországban) állítják, hogy ezzel a gyerekeket alapból a hagyományos nemi szerepekre neveled, mert a felnöttek máshogy viselkednek egy kék illetve egy rózsaszín babával szemben. Ès igyekeznek lebeszélni az embereket róla. Te használnál ilyen színü ruhát a babádon, esetleg használnál-e ilyen színü ruhát ellenkezö nemü babán? Illetve mi a véleményed a nemi egyenlöségröl kisbaba korban? Nagyon érdekel a magyar anyukák véleménye a kérdéssel kapcsolatban!
2009. máj. 21. 19:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Nekem kislányom van és a legtöbb ruhája rózsaszín meg fehér de van kék és drapp ruhája is. A két utóbbi kifejezetten kisfiú ruha de pl. a drapp gatyóhoz rózsaszín felsőt szoktam adni és így már mindjárt nem olyan fiús. Szerintem lányokra simán mehet fiús ruha de fordítva már nem olyan jó ötlet.
2009. máj. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Két fiam van és imádom őket kék ruhában.

Persze anyu vesz neki barnát, a nagyobb kap zöldet meg pirosat is, de kékben a legszebbek.:)

Viszont, ha lányom lenne, nem adnék rá kifejezett rózsaszínű ruhát. Csak olyat ami fehér és halvány rózsaszín.

2009. máj. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Az én lányomnak, mindenféle színű ruhácskája van:rózsaszín,pink,zöld,kék,barna,zöld, piros,az almazöldet imádom,ma már elavult az, hogy csak rózsaszínbe lehet egy lányt, vagy kékbe afiút,nekünk pl van sötétkék lányruhánk a szín magában fiús lenne, de mivel szoknya így lányos.
2009. máj. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Én még nem tudom, hogy kisfiút, vagy kislányt hordok a szívem alatt, sajnos még szégyenlős a kis drágám. De már megvettük a kiságyat, minden kellékével, kék a baldahin, a fejvédő, ágynemű... A babakocsi szürkés zöld. Kaptunk már rengeteg kisrucit (2 unokaöcsém van), igaz, hogy főleg fehér és sárga színekben, de van kék, zöld, halvány rózsaszín is. Nah, meg virágmintás, pillanós, focilabdás, kisautós...

A legtöbb cuccunk eddig inkább fiús, de mi valahogy mégis úgy érezzük, hogy kislányunk lesz. :))) De majd még születése után annyi rucit fog kapni nagyszülőktől, keresztszülőktől... Én is úgy vagyok vele, hogy egy kislányt könnyebb fiús ruhákba öltöztetni, mint egy fiút lányosba. De nem fogom csak kékbe, vagy csak rózsaszínbe öltöztetni.

2009. máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Ez érdekes kérdés, én voltam az, aki a terhességem alatt kategórikusan kijelentettem, hogy az én lányom SOHA nem fog rózsaszín sablonba öltözni!

Szóltam a barátoknak is, hogy aki ezt mer hozni ajándékba, annak kitekerem a nyakát!

Ehhez képest mi a helyzet?

A kismókus szekrénye tele van rózsaszín rucikkal, és egyszerűen imádom benne!!!

(Persze mindet én vásároltam, és a haverok azóta is körberöhögnek érte!)

2009. máj. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
nálam dettó ugyanaz a helyzet mint az utsó válaszolónál:-) még sapit is rózsaszínt vettem neki,persze mindet a születése után. amiket előtte vettem abban nincs rózsaszín...
2009. máj. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és örülök, ha még többen akarnak a kérdéssel kapcsolatban írni. Szerintem a téma érdekes. Itt a napilapokban is lehet cikkeket olvasni a nemi egyenlöségre nevelés és a kék-rózsaszín öltöztetés kombinációjáról (vagy miért ellentétes a kettö). Magyar nyelvü cikket viszont az interneten nem találtam a témával kapcsolatban, és igazán érdekel ezért, hogy magyar anyukák hogy állnak hozzá a kérdéshez, illetve hogy foglalkoznak-e vele egyáltalán. Két hete voltam legutóbb Pesten, és szerintem ott se volt nagyobb az utcán a rózsaszín-kék babák aránya, mint itt, de a svédeknél ez téma, a magyar médiában meg a jelek szerint nem nagyon.
2009. máj. 21. 20:37
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk is van mindenféle színű ruhánk, imádom rózsaszínben is, de van barna, s.kék, v.kék, zöld, szürke, fehér, sárga ruhánk is. Sőt! Van egy fekete baseball pulcsink, ami nagyon vagány! :)

Egy lánynál minden jó, én is sokszor kombinálom (pl kék nadrág-rózsaszín pulcsi). Fiúnál is minden szín jó, kivéve a rózsaszín, és ruha típusától függően néha a c.sárga lányos.

Én nem öltöztetném csak ebbe, v csak abba a gyerekemet, akkor sem, ha fiam lenne. A pinktől persze tartózkodnék, de minden más jöhetne!

Az igaz, h másként beszélnek a kislányokkal és a fiúkkal, de h nézne ki egy "szevasz kishaver!" egy kislánynál, v egy "de édes tündérke vagy!" egy kisfiúnál?!

Még nagyon picinél esetleg elmegy, na de egy 1-2 évesnél?!

Ez így természetes, nem?

Vannak "unisex" beszólások is, pl "de vagány a sapkád!", v "aranyos baba vagy", de ez a ritkább.

Sztem ez így van rendjén. Nem fogok tipikus kislányt nevelni a lányomból, de nem nevelem fiúsnak sem.

Vagány csajszi lesz, és kész! ;)

Bocs, h hosszú lett a válasz!

2009. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Itt nálunk /Írországban/ is ua. a helyzet mint nálatok. Kisfiú=világoskék Kislány=rózsaszín

Az én kisfiamnak is sok a világoskék ruhája, de igyekszem minél színesebb ruhákat venni neki. Van pl. sok piros pulcsija és narancssárga kabátja is.A legtöbb felsője is több színű. Én is kifejezetten kértem a barátokat, ismerősöket hogy ne vegyenek kéket!!!

2009. máj. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem lányom van imádom rajta a rózsaszínt ,jól áll neki a szöszke hajához világos bőréhez meg a nagy kék szeméhez de vannak búzakék pólói,nadrágjai szoknyái,kendői mert még az is nagyon jól áll neki.sárga,zöld,keki,narancs színű ruhái is vannak viszont a fehéret ki nem állhatom nem is van neki csak amiket kaptunk de azt sem igazán adom rá!
2009. máj. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!