Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sütőtököt a mikróban is meg...

Sütőtököt a mikróban is meg lehet sütni? Csináltátok már így?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
kockázd fel és vízben, gázon főzd meg.
2009. máj. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A barátnőm próbálta, de nem jött be neki a dolog. Szétpukkant. Gyors volt tulajdonképpen, de a gyereke nem evett belőle, helyette anyuka egy órán keresztül pucolta a sütőtököt.

Lehet, hogy ha lefedi valamivel, vagy alacsonyabb fokozaton csinálja, akkor jobb lett volna, de utána már ő nem kísérletezgetett ilyesmivel.

Egy ötlet: én sütőzacskóban sütöm normál tűzhelyen. Belerakok vegyesen mindent, amit sütni lehet, húst, zöldséget, gyümölcsöt, öntök alá egy pici vizet és kb 15 perc alatt max fokozaton minden megpárolódik. Csak a végén lyukasztom ki a zacsit, mert egyébként inkább sülne benne, ami végülis nem baj, de így nem igazán szenved kárt bennük a vitamin. Gyors és nem kell utána mosogatni sem.

2009. máj. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

természetesen lehet:) kisebb darabokra szeleteled, elrendezed egy tányéron, és lefeded egy mikróba való műanyag fedővel - az oldalán körbe rések vannak, vagy az ikeásnak pl. a tetején lyukacsok, hogy a gőz távozni tudjon - és akkor nem pukkangat szana-széjjel (nekem sosem szokott)...


egy "sonkatöknek" elég mérettől fügően 10-15 perc max fokozaton, azután ha grilles a mikród, piríthatod kicsit igény szerint, hogy karamellizálódjon a teteje a benne lévő cukortól - úgy a legfinomabb szerintem:)


de ha nem grilles a mikród, akkor be lehet tolni a sütőbe kicsit, és az egész össz-vissz megvan max 20 perc alatt, míg ha simán sütőben sütöd, az minimum egy óra, de inkább másfél...

2013. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
úgy értem, mikrózással, és pirítással együtt megvan 20 perc alatt, sokkal gyorsabb, mint hagyományos módon - persze mérettől függ, egy kisebb kanadai (ez a "sonkatök") töknek elég 5-6 perc is, közepesnek 8-10 perc, és csak a legnagyobbnak kell 12-15 perc, maximális fokozaton - persze függ a mikró teljesítményétől is (ált. 700W-osak a mikrók)...
2013. jan. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!