Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves ikres anyukák! Ti,...

Kedves ikres anyukák! Ti, hogy bírjátok a szürke hétköznapokat (főleg ha nincs segítségetek)?

Figyelt kérdés

Nekem 4 hós a kislányom,segítségem nem nagyon van és néha nagyon világvége hangulatom van.

Éjszaka nagyon rossz alvó,atópiás dermatitsszel született,szóval néha eléggé kivagyok.

Egyébként minden tiszteletem az ikres anyukáké!


2009. máj. 21. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ott négy hó körül én is hasonlót éreztem:( babu nem akart szopizni, volt tejem, mégsem kellett, orditott ha mellre tettem az amugy nagyon nyugodt, aranyos bébim. De akkor változott, sehogy nem volt jó, mindig nyöszörgött, egyedül hagytam , hogy legalább pisilni tudjak, akkor már rá is zenditett, de ha játszottam vele, ugy sem volt jó az urfinak...jajj, futott a ház, három szint, egyedül takaritom én marha! Közel vannak a mamák, de ha többet itt voltak, a férjem bukott ki, hogy nincs egy szabad délutánja velem és a kicsivel, mert állandóan itt van hol az ő anyja, hol a szüleim vagy tesóm, ezért komoly vitánk volt, de beláttam hogy igaza van, igy kevesebbet jönnek, vagyis nagyrészt csak én vagyok a vakarccsal. Szerencse talán az, hogy apa egyre aktivabb, este 6- tól lefekvésig, ugy kilencig sétál velünk, játszik, fürdetni segit, de közösen csináljuk a dolgokat, annyira azért nem önálló:). Azt vettem észre, hogy olyan kéthavonta hullámzik a kedvem, egyszer kicsit egyhangú, monotonnak tűnő minden, de ha sok a program, gyorsan szalad az idő, akkor meg azt veszem észre, hogy jajjj, túl gyorsan fog elszaladni ez a kicsikor, lassan az ovin kell gondolkodni, amugy 6,5 hós:). Azon elmélkedtem minap, hogy melyik jobb: 10-12 órát dolgozni heti egy szabadnappal az irodában -ezt csináltam-, vagy itthon lenni egy ilyen tündérbogárral. Mindegyik fárasztó, csak teljesen máshogy, és ugy érzem , hogy a babába fektetett " munka" ezerszer többet ér, mint a havi fizum:)))) élvezzük ki minden percét a babus mosolyának, mert tényleg nem lesz többet ilyen pirinyó! Jó babázást mindenkinek!
2009. máj. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
habár nekem nem ikreim vannak,de majdnem mégis olyan.nagyfiam 11 éves és súlyosan beteg,olyan mint egy pici baba.sajnos értelmi és mozgássérült.a pici már 11 hónapos.mostmár kezd könnyebb lenni a dolgom.leültetem magunk mellé vagy odaállitom míg a nagyot rendbe rakom.hú amikor pici volt még nehéz volt.kimozdulni nem nagyon tudunk max az udvarra vagy amikor valamik vigyázz a nagyra.én sokszor voltam depis néha még most is.kitartás.jó babázást.
2009. máj. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát biztos, hogy nem könnyű. Nekem már 10 évesek az ikreim, s már így távlatból nem tűnt nagyon nehéznek, pedig biztos az volt. Főleg, hogy a legkisebb fiam most 4 hónapos, s sokszor teljesen ki vagyok fáradva, nem tudom hogy bírtam a kettővel.

Persze most az is nehéz, hogy 4 gyereket kell ellátni, s még ha nagyok is már mindegyik kívánságát teljesíteni.

S az is számít, hogy már nem húsz éves vagyok.

Próbáld azzal nyugtatni magad, hogy nagyon gyorsan elmegy ez a kicsit nehéz időszak, s azért minél nagyobb annál könnyebb is lesz a picivel. De az biztos, hogy a gyerek, akárhány is van 24 órás "szolgálat".

2009. máj. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!