Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lenne a babámnak, ha...

Mi baja lenne a babámnak, ha szteroidos krémet használnék?

Figyelt kérdés
Nem azért használnám, mert úgy tartaná kedvem, hanem mert muszáj lenne. Már 8 hónapja nagyon csúnyán ekcémás a kezem és semmi nem használ, ez lenne az egyetlen.
2011. dec. 29. 09:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen szteroid? Milyen fajta? Milyen betegségre?
2011. dec. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Jaj, ekcémára, bocsiii :/

Beszélj a bőrgyógyászoddal, egyébként krémek kockázat-előny mérlegeléssel ált. alkalmazhatóak. De kérdezd meg őt is mindenképp, magadtól ne, és az első 12 hétben semmiképp.

2011. dec. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem magamtól használnám, hanem bőrgyógyász írná fel, a pici meg már elmúlt fél éves, de mindenképp csak addig amíg nagyon csúnya lenne, mivel már nem bírom:( egyfolytában fáj, viszket, gyulladt a kezem
2011. dec. 29. 10:01
 4/13 anonim ***** válasza:

Szoptatás mellett a krém nem fog ártani, ez majdnem biztos, szisztémás hatása nem nagyon van. Olyan ártana, amit szájon át kell szedni, esetleg injekcióban (Medrol stb.). Menj el, tuti kiírja neked, ne szenvedj feleslegesen! :)

Azért természetesen említsd meg neki, hogy szoptatsz!

2011. dec. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2011. dec. 29. 10:14
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ekcémás, ELOCOM-ot kaptam, ugyanolyan ronda a kezem, de legalább nem viszket és nem fáj.

Én mindig akkor kenem be, mikor tudom, hogy kb 1 óráig nem nyúlok a gyerekekhez (délutáni alvás), és utána lemosom.

2011. dec. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha megmondod a bőrgyógyásznak hogy szoptatsz annak megfelelőt ír fel.

Szteroidosat még kenőcsbe se szabad mivel felszívódik!

Nekem belevágott a pedikűrös még terhesen a talpamba... :( Azóta ezer kenőcsöt írtak fel mert végül ekcémás lett a talpam. Most 10 hós, anyatejes a babám, egy doki se adottszteroidos gyógyszert ill. kenőcsöt sem. A mai napig megvan :( bár jobb, de stagnál hónapok óta. Legalább nem viszket, de ronda. Szerintem ne kendd be vele. Sudocrem is jó ekcémára!

2011. dec. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én Locoidot használok a szemhéjamra, nem szívódik fel a tejbe, semmi baja tőle a babámnak.
2011. dec. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem, ahogy írtam krémből nem szívódik fel olyan mennyiség, ami a tejben kimutatható lenne, vagy akár egy magzatra ártalmas lenne - nincsen szisztémás hatása. (Egyébként a szteroid inkább magzati korban gond, ugyanis csak annyit tudunk róla, hogy nem bizonyított, hogy magzati fejlődési rendellenességet okoz. Biztonságos akkor lenne, ha bizonyítanánk, hogy nem okoz gondot.) Terhesség alatt is adunk amúgy szteroidot, kockázat-előny mérlegelés mellett. Arról nem is beszélve, hogy a tüdőérlelő injekció is szteroid.
2011. dec. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

szia

orvosi ajánlásra nyugodtan kend, csak lényeg hogy vékonyan, és a baba bőrével ne érintkezzen. Jó ötlet a délutáni alvás alatt, utánna leöblíteni. A babának nem lesz semmi baja, csak hosszú távú használatnál lehetnek gondok és neked nem pedig neki. Nekem 2 hetes volt a babám amikor az allergológus maga ajánlotta hogy kenjem, mert tovább nőlhet az ekcéma. Mikortól van ilyen gondod? Nekem szülés után jött ki, most 8 hetes a kicsiny de még nem tűnt el, félek hogy meg is marad örökre. Elég erős allergiás vagyok

egy gyógyszerész

2011. dec. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!