Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémára szteroidos krémet?

Ekcémára szteroidos krémet?

Figyelt kérdés
Száraz, piros foltok vannak a 10.5 hónapos babámon. A gyerekorvos megvonta a vállát: "lehet, hogy ekcéma". Majd írt föl szteroidos krémet (elocom). Ti rákennétek, így hogy nem látszott biztosnak az orvos a dolgában? Azért ez nem olyan dolog, hogy legfeljebb nem lesz jó...
2010. ápr. 30. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ekcéma akkor jó az elocolm. Ha csak piros pöttyök amik viszketnek, akkor próbáld meg a bepantent(ne a pluszt). Nálunk is pöttyös a baba, állítólag ilyenkor tavasszal a víz keményebb:-)

Gy

2010. ápr. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vidd el bőrgyógyászatra. Az én 1 hós babám bőre iszonyatos volt,szteroidos krémet kevertetett a gyógyszerésszel a dokinő, azóta semmi baja, most 4 hós.
2010. ápr. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább ne. Vannak fürdőolajak, babatastápolók inkább ilyenekkel próbáld, és ne hagyd sokáig fürdetésnél a vízben!Vagy inkább forduljatok bőrgyóyászhoz! Az én 12 éves fiamnak sem írt a doki szteroidos krémet!
2010. ápr. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha bizonytalan vagy és nagyon csúnya, akkor vidd el bőrgyógyászhoz.


Én egyébként nem kenném, nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy szteroidot arcon csak a legvégső esetben hasznájunk, mert kitágulhatnak tőle a vérerek, ami maradandó elváltozás. Mi gyógyszertári krémet, cremor aquosiust használtunk egész télen napi háromszor, a doki írta fel, de lehet recept nélkül is kapni. Még jó mert kiderült, hogy nem ekcéma volt, csak a hideg csípte ki az arcát. Ha sokat van levegőn, és mondjuk fúj a szél akkor most kenem neki.

2010. ápr. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem akarlak elkeseríteni, de én 3 hónapos korom óta ekcémás vagyok (most 32 éves vagyok) és csak az elocom vált be, pedig kismillió dolgot végigpróbáltunk.

Ennek ellenére azt javaslom hgy ha nem muszáj (nem nagyon csúnya) akkor inkább ne kend elocmmal. Ha kened, akkor is úgy hogy egy icipici elocomot teszel a popsikenőcsbe és azzal kend be.

Ha nem nagyon csúnya és nem viszket különösebben a babádnak akkor magától is elmúlik egy idő után, bár vissza fog térni időnként, mint írtam én 30 éve kínlódok vele, bár azt mondták majd kinövöm, de eddig nem sikerült. Érdekes hogy mióta szültem azóta sokkal ritkábban jön elő.


És azért én elvinném bőrgyógyászhoz is babát, ő mégiscsak jobban ért hozzá.

2010. ápr. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak 2 hetes korában írta fel a dokinő az elocomot + calcimustot, mert csalánkiütéses lett (nem ekcémás). Azt mondta, hogy adjam neki 1 hétig a calcimustot, napi 3x5ml-t és kenjem napi 3szor az elocommal, mert az majd segít. Váltsak öblítőt, mosóport, mert biztos arra allergiás a fiam. Mondtam neki, hogy szopik, előző este tükörtojást ettem, délben meg rakott krumplit (abból is főleg a tojást), nem lehet-e az a baj. Azt mondta, hogy az kizárt, ez nem ételallergia, hagy tudja már ő jobban.


Kiváltottam a krémet, és a calcimustot, de csak az utóbbit adtam neki (attól baja nem lehet), 1 napig, mert másnapra lement róla az egész, pedig az egész kis teste tele volt, még a fejecskéje, tarkója, nyaka is, szóval mindene. Hozzáteszem, ugyanazt a mosóport-öblítőt használom azóta is.

Azóta az elocom ott áll a hűtőben, bár biztos vagyok benne, hogy nem fogom használni, majd kidobom a következő hűtőtakarításkor. :D


Úgyhogy ha nem volt biztos a doki a dolgában, akkor vidd el másikhoz, vagy bőrgyógyászatra, ha ő is azt javasolja, akkor nincs mit tenni.

2010. ápr. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tegyél a fürdővízbe babaolajat, vagy az eucerin olaját, és napi kétszer kend be babé omega 3y6 testápolóval. Én ekcémát tartok tünetmentesen 1,5 éve a lányomnál. Egyszer abbahagytam, mert a doki azt mondta, hogy ha 8 hónapja tünetmentes, akkor kinőtte, de nem, és ez újra rendbehozta. Ma már csak heti 1-2-szer testápolózom, de a vízbe az olaj minden nap megvan.
2010. ápr. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

én is szteroidos krémet kaptam kiskoromban,amit már nagyon bánok hogy engedtek a szüleim!

11 évesen kozmetikusnál gyantáztattam a karjaimat (ott használtam a krémet),a szteroid miatt.. most 18 éves vagyok,pár éve elkezdtem használni egy új krémet nagymamám tanácsára (Elidel-vényre kapható). ennek semmi hasonló mellékhatása nincs,én azonnal elmulasztja 1-1 fürdés után a piros viszkető bőrt. ajánlom nagyon,mondjuk 15 g 2ezer ft körül van,de személy szerint nekem egy fél évig elég.

2011. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!