Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak új cuccokat vesztek a...

Csak új cuccokat vesztek a babónak?

Figyelt kérdés
Sajnos nem nagyon van pénzünk új dolgokra, a kiságy is az enyém volt még, a babakocsit meg a hordozót is használtan vettük. Annyira cikinek érzem!
2009. máj. 20. 16:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
63%

Nekem van, meg lenne is rá pénzem, de nem veszek újat, mert felesleges. Minek vegyek meg egy rugit 3e-ért mikor hordja mondjuk 1hónapig? Meg lezabálja, foltos lesz stb. Sőt, én turkálóba v. aukciós oldalakon jobb ruhákat látok mint a bababoltokba.

A Tescoba azért néha veszek ruhát, mert jól le szokták árazni őket, a bodyk csomagba kaphatók és nagyon megéri.

2009. máj. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy ciki!!!Igaz,mi mindenből újat vettünk/veszünk,de ennek több oka is van.Az első gyerek már nagy(17 éves múlt)semmi dolog nem maradt tőle.A baráti társaságban vagy egyidős babák vannak,vagy akik kicsit nagyobbak lányok(a mi 2.babánk fiú.)Mivel a családban ő az egyedüli baba(a "legkisebb" unokatesók is 16 évesek)mindenki neki vásárol.Őszintén mondom,ha nem lenne ilyen ideális a helyzetünk én is vadásznék jó minőségű,de használt dolgokra.2 dologból akkor se engednék:hordozóból,bodyból és cipőkből újat vennék.
2009. máj. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
nem ciki!!! sőőőőt....szerintem tök jó érzés leesz majd abban a kiságyban látni a kisbabádat, amelyikben te is aludtál. gondolj erre!
2009. máj. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem ciki, mi külföldön lakunk és úgy állunk anyagilag hogy megtehetném magamnak hogy új és drága ruhákat vehessek a babának. Ehelyett amikor hazajárunk én is a turiba szoktam vásárolni, minden alkalommal elmegyek,mert tényleg nagyon szép cuccok vannak. És jót rögögök mikor az itteni bababoltba meglátok egy kis nyári szoknyát 50 euróért! amit kb 2 alkalommal tudnék ráadni, és semmivel nem szebb mint amiket én veszek, csak mert Tommy Hilfiger a márkája. Babakocsit mi is kaptuk, és nagyon örültem neki hogy nem kell venni.
2009. máj. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

szinte soha nem veszek újat!

a turkálókban gyönyörű babaruhákat veszek neki,és pl. pihenőszéket, kengurut is használt boltban vettünk, kitűnő állapotban, olcsón

2009. máj. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

kiságy, hordozó, babakocsi használt volt.

ruhákat anyukám vett a barátnőjétől, akinek fél évvel idősebb a fia az enyémnél. meg hát a turi:))

vettünk autósülést, ami új, de azt a biztonság miatt. többe került, mint a kiságy, kocsi, hordozó... persze megérte, nem erről van szó.

de nem kell újat venni, tényleg felesleges. csak hatalmas a bababiznisz sajnos.

2009. máj. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

én pl az első fél évben új ruhákat vettem. most már nem. rájöttem, hogy annyira mindegy, hogy én bontom ki a tasakból, vagy előtte már valaki 5-ször felvette, kimostam, kivasaltam?? Szerintem ez egyáltalán nem ciki. a gyereknek "mindegy", hogy ez új vagy használt. Inkább spórolj, tedd el a pénzt későbbre, mert bizony pár év múlva már nehezebb lesz rá használt ruhát adni. akkor már kikéri magának:-) Én pl nagyon sok készségfejlesztőjátékot vettem használtan, vaterán tesz-veszen. sőt, ha úgy döntünk, hogy nem lesz több gyerek, nem fogom megtartani, ugyanúgy meghirdetem, és továbbadom, ha a családban senkinél nem lesz már kisgyerek. Ezek nem egyszer használt dolgok, több ideig jók, több gyereknek! Ne aggódj ezen!

Nálunk a környéken nincsen bababizományi, így én komolyan gondolkozom rajta, hogy a gyes után nyitni fogok egyet, mert egyre nagyobb a kereslet rá! :-)

2009. máj. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is teszvesz párti vagyok.

Hogyha megengedhetném,akkor sem vennék újat,mert nem használja el/ki a baba.

Az is igaz,hogy az első gyerkőctől sok minden megmaradt

( kiságy, 2 babakocsi,plédek,ágynemű,ruhák,cipők 1,5 éves kortól),de ő nyári baba volt és óriás,

az öcsi viszont kisebb és téli:)

2009. máj. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!