Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babázáshoz a cuccokat (...

A babázáshoz a cuccokat ( ruhák, pelenkázó, tejgyűjtős cuccok stb) együtt mentetek el kinézni, kiválasztani, megvenni a pároddal?

Figyelt kérdés
A párom nem érti, hogy mért nem megyek és intézem ezt magam ( nem vezetek autót), szerintem meg ezeket együtt lett volna jó csinálni.Nálatok, hogy van/volt ez?
2011. márc. 27. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Én az anyukámmal mentem el vásárolni. Férjem nem nagyon szeret vásárolni, én pedig szívesen töltök (töltöttem) órákat vásárlással.


Sztem a férjeddel nézzétek ki otthon a neten pl. a babakocsit, hordozót, tehát amiben az ő véleménye is fontos: pl. h könnyen összecsukható legyen, praktikus legyen. Ruháknál szerintem elég, ha megmutatod neki, amit vettél, biztos szereti az ízlésedet.

2011. márc. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi szinte mindent együtt vettünk meg, persze volt pár ruhácska amiket egyedül vettem meg. Sőt volt olyan is mikor mentem vizsgálatra és Apa nem tudott eljönni,de útközben láttam valamit ami megtetszett vagy jó áron volt megvettem. Ez fordítva is előfordult. Most 11 hónapos a Manó és már úgy néz ki ez a dolog, hogy vagy együtt vesszük meg vagy Én kinézem és Apa elmegy megvenni! ( Ez mondjuk rossz időben szokott lenni)


Szerintem nálatok Apa még nem készült fel ezekre a feladatokra!Nálunk is ahogy telik az idő egyre jobban rugalmasabb Apa. Pl. Amikor elmentünk valahova és megéhezett a kicsi Apának minden baja volt ha adtam neki enni mondjuk egy félreeső helyen. Most már ha nyűgösödik a kicsi , ő mondja, hogy Anya adj neki cicit! Szóval már belejött párom is az Apaságba! Azt tudom tanácsolni, hogy pár dolgot vegyél meg egyedül, és mikor este/ délután hazaér a párod mindent mesélj el illetve mutass meg neki. Hidd el eljön az idő és ő is élvezni fogja ezeket a dolgokat! Mennyi idő van még hátra a szülésig?

2011. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az is nehezítés, hogy végig feküdtem a terhességem kb mostanáig, most már parázok buszozni, villamosozni egyedül nagy hassal a 3 éves hiperaktív folyamatosan hisztiző nagy gyerekünkkel aki után megállás nélkül futni kell.

Róla nem maradt semmi a kicsire, mert rossz a mosógépünk és mindent nagyon csúnyán szöszössé tett, már a szösztelenítő sem segített rajta.

2 hét múlva szülés és még semmit nem vettünk.

Ezt hogy lehetne jól megoldani? Egy pancser önállótlan szerencsétlen bénának érzem magam.

2011. márc. 27. 13:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Férjemmel akkor mentünk együtt vásárolni, ha nehéz vagy nagy volt a vásárolt holmi, hogy ne kelljen cipekedni, küzdeni pocakosan. Könnyebb dolgokat egyedül választottam ki pl.: babaruha, mellszívó, babaolló, plüss játékok stb. De persze ez függ attól is, hogy mennyi idős kismama vagy, nagy pocival az utolsó hetekben ne menj egyedül már sehová.
2011. márc. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

még a babakocsink is romokban van, mert nagyon rosszat vettünk és nagyon elhasználódott ( pier cardin nemtom mi a száma)....

Van olyan hely szerintetek mostanában, ahol egyszerre minden ruhát normális áron meg lehet venni?

A nagyra hónapokon át készültünk, itt-ott vettünk egy-egy darabot, de most nem vagyok otthon a babaruhákban. Ahol a nagynak vettünk mostanában 2 éves kora után, ott nincs babaruha, a teszkó-auchan-cora babaruhái, meg úgy el vannak szabva, hogy a barátnőm az összeset visszavitte és vissza is adták az árát neki ( auchanba).

2011. márc. 27. 13:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Sztem a babaruhákat vedd meg mindenképpen + ahol ruhát lehet venni, ott az apróbb dolgok is megvannak, ú, h addig a férjed vigyáz a kicsire. Kocsit nézd ki a neten, de azért a férjed is elmehet.


Mi már a Tesco-ban szoktunk vásárolni, igen, nagyok a rugik (kb. 80-as mérettől kezdve), a kisebbek viszont tök jók voltak a babámra.


Vagy ha nagyon félsz kimozdulni, akkor Tesz-Vesz, Vatera, és házhoz viszik: ez kényelmes.

2011. márc. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha félsz utazni, akkor rendelj meg mindent a netről. Nagyon jó babaáruházak vannak, ahol szinte mindent meg lehet már venni és néha még olcsóbbak is, mint a boltiak. Először csak 1-2 ruhát vegyél az adott áruháztól, aztán ha szerinted el vannak szabva, még mindig elrakhatod későbbre, vagy esetleg visszaküldheted és visszatérítik az árát.

Persze kicsit elveszti a varázsát az ilyen vásárlás, úgy értem nincs az az érzés, ami akkor van amikor bemész egy óriási bababoltba és megfogod a kisruhákat és a játékokat, de gyorsabb és praktikusabb így. Pláne a tesó mellett.

2011. márc. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Teszen, vagy vaterán vennél ruhacsomagot, akkor nem kéne utazgatnod és olcsón megúsznád. Kb 5-10 ezerből kijön az első pár hónap ruhatára.
2011. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!