Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi pénzt költetek a...

Mennyi pénzt költetek a kicsitekre havi lebontásban?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 15:03
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam 8 és fél hós. havi szinten 50-60ezerben benne van. Popsitörlő, pelenka pampers. fürdetők, tápszer, tejpép. nagyon sokszor üveges bébiételt adok neki, mert sajnos válogatós, főként mostanában, mert fogzik. Gyümölcsöt csak frisset kap, az sem olcsó, ráadásul tejpépet és tápszert is csak gyümivel keverve eszi meg. bébiitalokat iszik, mert a vízet teát nem issza meg.

Én minden hónapban veszek neki valamilyen ruhát is, főként most, hgoy jön a nyár, egy csomó új dolog kellett neki. illetve játékot is próbálok egy-egy újat venni neki minden hónapban. Lehet, ha jól összeszámolnám, még több is lenne mint 60-ezer.

2009. máj. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

A 2. vagyok. Mi kerül 35-50 e HUF-ba/hó??

Pelenka: huggies 3 csomag: 12.000 HUF

Popsitörlő: 2x4 csomag: 3.000 HUF

Krémek, fürdetők, száraztörlő, olaj: 3.000 HUF

Anyatejes, de lassan hozzátáplálunk: erről még nem tudok írni.

Ruhácskák: 10.000 HUF

Játék: 5-6.000 HUF

Ezek havi szintűek.

Ezen kívül az összes többi (bútor, festés, textiliák, körforgó, játszószőnyeg, pihenőszék, babakocsi) kb. eddig 6-700 e HUF-ba belekerült.

Ezek nagy része nem létfontosságú, dehát első baba és ameddig megvehetjük ezeket, addig megvesszük.

Most 5 hónapos

2009. máj. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a tápszer dobja meg, meg a gyümölcs, bébiétel (kotyvasztok én is, de veszek is), tea, tejpép.

Szóval 30 körül jön ki, akárhogy is számolom.

Amikor hasfájós volt, akkor meg a "csodaszerekre" költöttem sokat.

6,5 hós.

2009. máj. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Az off-os vagyok:-) Nehogy félreértsetek,az én kislányom nem szenved hiányt semmiben.Azért tudom olcsóbban megoldni valószínű,mert tápszert pl.nem kap,Sudokrem-et használunk,most fogyott el a 60 g tégely amit születéskor vettünk,mert én kaki után meg estére kenem csak(nagyon szép a popója)Nem használok olajat,mert nem látom értelmét,új ruhákat nem veszek(pláne nem drágán)inkább ha kell turizok(akkor többet is),úgyis hamar kinövi és a turis is sokszor új.Játékot általában kapunk 1-2-t,+ nekem van egy csomó,ami maradt mikor olyan helyen dolgoztam.Azt vettem észre,hogy pl.a tükör,műanyag kanál,flakon,nyakláncom,kutyánk,telefon,stb.sokkal jobban érdekli,mint a drága játékok.Játszószőnyegünk is van,de már olyan ügyes,hogy az az első,hogy leszedi a tépőzáras dolgokat és már lekúszik róla utánna.

Még nem megy,tehát a cipőt egyenlőre megúszom.

Hasfájásra mi is használtunk Infacolt,de azt már nem,tehát nem számoltam bele.Nem használok külön mosóport és már öblítőt sem,azzal mosok és öblítek,amivel a mienket.Babavizet nem veszek,inkább forralok minden nap.

Normál átlagemberek vagyunk,normál fizetéssel és az első babánk.Mindent meg szeretnék adni neki,de van amit feleslegesnek tartok és nem ragaszkodom az új dolgokhoz.Nehogy megsértődjetek,mindenki máshogy gondolja,csinálja én meg csak kíváncsi voltam:-)

2009. máj. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem! Mások olyanokat kérdeznek, hogy hol tudnának olcsóbb dolgokat venni a kicsinek., meg a muszály e a HA-s tápszer, mert drága. Szerintem ezek az összegek túlzóak,és azt az érzete keltik, hogy mindenkinek legalább havi 50 000 kell költenie a babára. Nem nagyzoltak itt egy kicsit a hozzászólók? Havi 10 000 ezerért ruha? Mi igazán szépen öltöztetjük a kisfiunkat, de elfogadtunk egy csomó nagyon szép használtat. Minden hónapban új játékok? A babafürdetőt meg literszámra öntik a gyerekre? Komolyan ,nekem nem jött ki ennyi! Kissé elképedtem.

5 hónapos kisfiú mamája

2009. máj. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek adatik meg, hogy használt ruhákat vagy akár újakat is kapjon. Én is vettem már számtalanszor a vaterán és nem egyszer nem kétszer elég rossz minőségűek voltak. Turi itt a külkerületben nincs, kocsink sincs, hogy messzire menjünk. Nekünk senki nem segít, mindent meg kell vennünk. Az összeg nem dicsekvés, hanem tény. Azt is mindenki tudja, hogy pl. a babakocsi sem két fillér.
2009. máj. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
Utolsótól kérdezném,hol lakik?
2009. máj. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
15.39-es vagyok,és a 19.11-es vál.nak írom,h én nem túlzok,és ha össze számolom,még keveset is írtam...én Huggiest és Libero Up&Go pelust használok,Johnson's fürdetőt-ami gyorsan fogy,mert a nagy kádban fürdik,és Apa nem spórol-Hipp,és Nestlé üveges ételt és desszertet eszik,baba joghurtot és baba pudingot(mivel 1 éves a mennyiség sem kevés)Beba tápszert iszik reggel és este(kb.300 ml/etetés,1 doboz kb.10 napig elég),a havi gyümölcse-banán,alma őszibarack,szilva-szintén nem olcsó,és nasinak is baba kekszet kap.Én hetente veszek neki 1-2 ruhát,és vmi játékot is(csörgő,zenélő,beszélő "rágóka",textil könyv stb.)Hát,alsó hangon 30-40 ezer,inkább több.Ő a 2.gyerkőc,de mivel nagy a korkülönbség(16 év)semmi nem maradt a nagytól,ráadásul minden barátunknál közel hasonló korú babák vannak(vagy lányok,az én babám kisfiú),és szeretnének még tesót.Ergo SEMMIT nem kaptunk,de tényleg SEMMIT,még 1 bodyt sem.És hála az égnek,mindent megadhatunk neki(k).
2009. máj. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem kaptunk senkitől sem ruhát, sem játékot, meg kell venni. Hiába a tescoban veszem a ruhákat, nyári kis ruhácskák 2000-4000 ft, nadrágok is 2000 ft, pólók zokni harisnya kardigán hamar kinövi, össze kakálja nem jön ki, kibolyhosodik stb.

Azért megy el havi 20 ezer ruhára, ami pl 3 nadrág, 3 ruha, pár body, s kardigán, s 1 játék, mert előre is vásárolok.

3 hós babám annyit kakál pisil, hogy havi 4 nagy csomag liberó, mert az ami bevált 18000 ft, + 1 fürdető 1 testápoló 1 olaj, 1 hintőpor,1 posikrém, 4-5 csomag popsitörlő, pelenkázólap, ez is simán 5 ezer.

Hamar össze jön a 40.

Borsodban egy kisfaluban lakunk, ha bemegyünk a városba nincs jó turkáló, agyon használt ruhák vannak.

2009. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Számomra is érthetetlen ezek az összegek... Más az egész családra költ el 40-50.000 forintot. Abszurd. A gyerekem nem szenved semmiben hiányt-7 hónapos- , de 10000 ft-nál tuti nem költök többet egy hónapban. Van egy csomó játéka, 3-4 darabbal játszik, aztán cserélünk...játszószőnyege is van( felesleges), drága körforgó ( szintén felesleges). Én nem sajnálom senkitől, költsön mindenki belátása szerint. De a későbbiekre sem árt gondolni...ovis ballagására autót kap?

Nekem ez a véleményem.:)

2009. máj. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!