Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig ehet egy kisbaba start...

Meddig ehet egy kisbaba start optima tápszert? Mikortól kellene 2-re váltanunk? És egyáltalán kellene? Vagy eheti ezt 1 éves koráig?

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon az orvosok is sokszor az újszülöttnek is 1-t írnak fel, de miért azt nem tudom.


én külföldön élek és itt hangsúlyozták hogy a legjobb a start, mert az ugyan olyan mint az anyatej. addig kell azt adni míg életkorának megfelelö mennyiségnél nem akar sokkal többet (pl 10-20 milivel lehet több). vagy sürübben akar enni mint ahogy a dobozon van, mert akkor tuti éhes marad a startól.

mi az 1-es tápszert kihagytuk, kb 6 hós korában jött el, hogy éreztem kevés a tápszer neki és váltottunk 2-re. majd 8-hóstol lehet azt hiszem a 3-t onnantól azt.


szoval akkor válts ha folyamatosan úgy érzed éhes maradt a kajálás után.

2011. dec. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tápláltad hozzá?
2011. dec. 19. 12:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi fél éves korban váltottunk a 2- es tápszerre. Szerintem kornak megfelelően vannak benne a vitaminok, stb. Jobb, ha nem 1-eset ad az ember 6. hónap után.
2011. dec. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem 15 hós még mindig csak tápszert kap.


hogyne tápláltam volna hozzá, de attól még váltottam tápszert, mert a gyerek is nö és több tápanyag kell neki.

most már csak napi 1x kap de már gyerektejet (1 éves tápszert), ez lefekvéshez van de ennek is kell tápértékének lennie.

6 hósan meg még szerintem kb 3-4x kapott tápszert, mindenképpen éreztem hogy enm elég a start már neki.

2011. dec. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Igen, néha én is azt érzem, hogy nem győzöm a tápszert adni neki, hiába megy a hozzátáplálás. A dokinő meg azt mondja, hogy hülyeség, az, hogy éhes lenne, nem kell neki másik tápszer, jó neki ez ami van.
2011. dec. 19. 14:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondta a doki, hogy elvileg eheti 1 éves koráig a Start Optimát.

Viszont én is úgy vettem észre, hogy nem lakik jól vele.

Talán 7 hónapos volt a lányom, mikor rákérdeztem a dologra. Mondta, hogy akkor váltsunk a 2-re. Így is lett.

Szerintem váltsatok!

2011. dec. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi:-)

Tényleg néha úgy érzem, hogy nem elég neki, pl. ha rohanásban vagyunk akkor ugye előfordult, hogy nem evszik főzeléket, hanem csak gyorsan a tápszert..de nem alig telik el 3 óra, már ordít veszettül, hogy éhes. 18grammot eszik egyszerre, ennél többet nem akar. Viszont ha rendesen eszik tízóraira gyümit, ebédre főzeléket akkor egész máshogy lesz éhes, nem annyira követelőző, és akár 4 óra is eltelhet 2 kaja közt. Hát nem tudom...szomszédban a baba 1-est eszik (egyidősek) kezdetektől, és ő már 4 óránként eszik, reggel 8-ig alszik, és csak 9-kor lesz éhes. Az én babám 6-kor kel, azonnal ordít a kajáért. Mondjuk nem húzok párhuzamot a kettő között, meg persze, hogy minden gyerek más és más...de néha elgondolkodom ezen. Lehet, hogy kevés neki a start optima.

2011. dec. 20. 12:42
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg még ez is..kiváncsi vagyok a vélemyényetekre. tehát reggel ébred, azonnal kaja 180 gramm, de ettől nem több. 2 óra múlva viszont olyan simán behúz megint 60-90 grammot, hogy csak nézek.
2011. dec. 20. 12:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!