Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen pelenkát vegyek majd a...

Milyen pelenkát vegyek majd a babumnak? Pampers-t szeretnék, de már annyi féle van (sleep and play, jumbo), hogy nem tudom melyiket válasszam! Mini kell 3-6 kg-ig már nem is értem, hogy mi a különbség köztük!

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
A jumbo a csomagolást jelöli,ezen kívül van amelyik még szinte csak fekvő babáknak való,van amelyik már izgő-mozgóknak.Én nem szerettem a Pampersből a 3-6 kg-ig használhatót(de ezt elég sokan írták már korábban)mert a dereka nem gumis,és konkrétan minden kifolyt belőle.A Libero gumis derekú,de vastag,nekünk a Huggies vált be,igaz,nem olcsó pelus(de ha a pisis-kakis ruhákat állandóan mosni kell,mert nem marad a pelusban a cucc,akkor már nem is drágább.Sztem amúgy sem,olyan árban van,mint a többi "sláger"pelus)
2009. máj. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én mindkét gyerekemnél csak Pamperst használtam, de a kislányomnál anno a sleep and play nem vált be, mert kipirisodott a popója, akármilyen gyakran cseréltem is.( Így az active babynél maradtunk)

Kisfiamnál most azt(s&p) használom, semmi gondja vele.

2009. máj. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóval nem csak 3-6 kg stb. van,hanem s&p és aktiv!Már az eszem is elvesztem!Régen csak volt kilóig,meg márka!És ennyi! :S
2009. máj. 18. 17:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom neked látogass el a pampers honlapjára és olvasgass a termékekről. Vagy menj be pl egy rossmannba és jól nézegesd meg a pampers termékeket. tanulmányozd őket és megérted.

Van amúgy pampers new baby ami újszülötteknek kell. 1 és 2 számozással van. 1(newborn, újszülött)=2-5kg, 2(mini)=3-5 kg

Aztán van olyan hogy active baby. Itt 3, 4, 4+, 5, 6 számozás van.

3 (midi)=4-9 kg

4 (maxi)=7-18 kg

4+(maxi plus)=9-20 kg

5 (junior)= 11-25 kg

6 (extra large)=16+ kg (16 kg és felette)

Aztán van az active pants család. Itt 4, 5, 6 számozással találkozhatsz. Itt lehet kisfiú és kislány fajtát is választani. A többi család unisex.

4 (maxi)=9-14 kg

5 (junior)=12-18 kg

6 (extra large)=16+ kg

Ha rámész a pampers honlapjára és a bal oldali menüből kiválasztod a termékeinket akkor megtalálod amit ide betettem neked. Így jobban átlátod majd!

Amúgy az up & go termékcsalád is volt, de talán ezt váltotta most fel a ez a legutóbbi. Ez ugye azt jelenti hogy fent lent, tehát ha fenékre esik akkor sincs gond a tartalmával. meg volt olyan hogy let's go család, ez pedig úgy tudom bugyipelusokat tartalmaz, ami a leszoktatáshoz segítség. Nem tépőzáras hanem mint egy bugyi felvehető, de kaki esetén a perfaráción széttéphető könnyebb levételhez.

Amúgy majd ha megnézed a főoldalon a termékeket jobban átlátod majd! Meg fogod látni hogy fedik egymást a méretek. Pl lehet hogy az 1-es kicsi lesz és jó már a 2-es is az elejétől fogva. Majd úgy is kitapasztalod!

Amúgy ezt is ott találtam vhol az egyik oldal alján, egy kis irányadó! De majd a saját tapasztalatod lehet más lesz!

A new baby család kb. 0-5 hónapos korig.

Az active baby kb. 5 hónapos kortól.

az active pants kb. 8 hónapos kortól.

De amúgy ne aggódj nem bonyolult ez az egész.

A fő nagy számot kell a peluson nézni meg a kg-ot. A kg a legfontosabb. Aztán majd látod hogy kell e nagyobb, vagy inkább kisebb kell. A combjától, derekától sok függ. meg hát majd látod hogy kell e gumírozott derék vagy a simában is megmarad a kaki, pisi.

A Sleep and Play (alvás és játszás)termékcsalád pedig egy olcsóbb változata tán a Pampersnek. De például mi nagyon szerettük ezt! Egészen a 4-es méretig ezt a fajtát használtuk! Mindig a Profiban vettük meg, ott volt jó áron akkoriban! De nagyobb méretben már nem éri meg a pampers!

De próbálj majd ki többet és meglátod nektek mi a jó! Méretben, esetleges allergia szempontból! stb. Aztán mikor már nagyobb lesz a baba egyre kevésbé kell neki a minőségi. Majd fogod látni hogy ha bírja a baba nézel olcsóbb pelust neki, lehet az is van olyan jó.

Ja és amúgy a jumbo csomag azt jelenti hogy nagyobb kiszerelésben van! Így szoktak akciózni sokat! Így olyan kb mintha megvennél két vagy három csomag kis csomagból, pelust, de jobb áron!

Én azt javaslom mindig a darabárat nézd mindenhol! Hála Istennek ma már kötelező kiírni mindenhol! így könnyű dolgod van! Ja és figyeld az akciókat! Minekük két jumbo csomagos, nagy csomagos pelus elég volt egy hónapra kb. és még jó áron is vettük meg.

Remélem mindent leírtam!

Amúgy próbáld ki a Lidl-öset, Penny-set is, sokan szeretik azokat is. Ha nem is csecsemő korban, később próbáld ki mert nekünk nagyon beváltak. Meg a törlőkendők is. Igaz árban ott van majdnem mint a pampers, kivéve ha akciós, de van olyan jó is, ha bírja a baba, kisgyerek.

Mi azért is szoktunk aztán már rá a Pennysre mert mivel ott vásárolunk, nem kellett a nagyobbacska gyerekkel elmenni a város másik végére pelusért, megvettük egyúttal ott. Ja és van akinek a tescós is bejött! Majd látod! Jön ez majd magától!

Remélem segítettem!

2009. máj. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit hogy ha márkásat akarsz akkor nézd meg a honlapjukon a termékeiket, ott rendszerezve találod őket és nem veszel el a sok adatban. :)

Sok sikert!

2009. máj. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is használtunk pamperst,de nem vált be(kifolyt belőle a kaki,mert nem gumis hátul a dereka)és drága.Újszülöttnek én vennék 1casomi 2-5 kg-at és meglátod,beválik-e ?Ne vásárolj be előre.
2009. máj. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen ez nagyon fontos hogy elsőnek nem jumbo (nagy) csomisat vegyél, hanem kis csomagosat egyet. Ha beválik majd vesztek még. Aztán majd mikor mindig új méretet próbáltok ki előbb kiscsomisat vegyetek, még ha kicsit drágább is. bár nem mindig van így. A kevesebb hamarabb elfogy, még ha nem is olyan jó.

Próbálj majd ki többet is.

2009. máj. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
WOW!Nagyon aranyosak vagytok!most már értem,csak hirtelen olyan bonyolultnak tűnt!Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!!!
2009. máj. 18. 20:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!