Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék a babámnak már...

Szeretnék a babámnak már bilit venni, ez vajon megfelelő lenne?

Figyelt kérdés

Nagyon beleszerettem ebbe a típusba de nem tudom mennyire praktikus.

A barátnőm szerint nem egyszerű ráülni nekik..nem tudom nem értek még hozz.A babám még csak 10hónapos de már járogat,ráérünk még a bilizésre de esténként van amikor lekerül a pelus és bepisil,gondoltuk ilyenkor már mutogatnánk neki,hogy erre kell ülni.

Olyanok írjanak kérem akik aktív biliztetősek.köszönöm


2009. máj. 17. 21:16
 1/10 A kérdező kommentje:

Bocsi a link kimaradt..ez az..


[link]

2009. máj. 17. 21:16
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Ha kislányod van neki jó lehet, de ha kisfiad van akkor ez a bili nem jöhet számításba mert úgy kipisil az ilyen formájú biliből egy kisfiú mint egy szökőkút.

A kisfiúk fütyije pisiléskor megmerevedik és bizony felfelé hord, ezért én a fiaimnak elől jól magasított ( nekünk fókás bilink van ) bilit vettem.

2009. máj. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
84%
13 vok és a hugom most lett 1 éves és anyum is iet használ de egyépként ha erre tanitja valaki akk a sima bilire is tudni fog de forditva nem és abbol amit montál okos babának tünik:)
2009. máj. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A bili ülőrésze nagyon keskeny és éles. Szerintem vágná a popsiját. Egy olyan bili kéne, aminek kicsit szélesebb és nem ilyen éles az ülőfelülete.
2009. máj. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, most látom a másik képen, hogy lejjebb kell csúsztatni, tehát visszavontam a keskenyt.

Amit az első írt a fiúkról az igaz, ez csak lányoknak jó, a fiúk kipisilnek belőle.

2009. máj. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!én nem vennék ilyen bonyolult bilit neki. Az a tapasztalatom hogy az ilyesmi biliket inkább játéknak fogják fel. Nekünk volt autós, hát mondanom sem kell hogy ráült és brümmögött rajta. De pisi kaki szóba se jött. Mire wc papirt használna addigra meg már a nagy wc-n fog ülni egy wc szűkítővel :)
2009. máj. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hagyományos, egyszerű bilit vettem a lányomnak,aki még csak 14 hónapos. Igaz, csak játszik vele, néha pelus nélkül is ráül, de persze még nem tudja,mire való. Gondoltam, hátha könnyebben megtanul majd, ha már játszik vele.

Még csak reménykedem, hogy bele is fog pisilni, kakilni és nem azt fog tudatosulni benne, hogy valamikor azzal játszott.

2009. máj. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát most egy kicsit letörtem,mert nagyon tettszett,szeretem a stílusos dolgokat de igazatok is van.Ráadásul fiam van!

Nézelődök akkor még,ráérünk igaz de már szeretném mutogatni neki,nagyon gyorsan tanul és sztem ez sem lesz gond....nem tettszenek a hagyományos bilik az az igazság,lehet ,hogy az a legpraktikusabb de olyan snassz..nézelődök akkor még..ha van ötletetek írjatok..

2009. máj. 17. 22:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az a tippem, hogy menj be egy nagyobb bababoltba / áruházba és hagyd, hogy a fiad "válassza" ki a bilijét.

Lányom sokkal jobban ragaszkodik azokhoz a dolgokhoz, amit ő választ ki, pedig ő is csak 18 hónapos és ezt már jópár hónapja csinálja. Tehát ha ő választja ki, akkor tetszik neki és már előrébb is vagy. Amúgy nagyon pici még a bilizéshez, több okból:

- fiú és ők később tudják szabályozni ezt a folyamatot (lányok is 1 év felett jóval)

- gondolom most lesz örökmozgó igazán, a bilin meg ülni kell

Ellenben ha játékosan vezeted be, akkor lehet, hogy ennek ellenére tetszeni fog neki, de ne várj tőle sokat. Ha csücsül rajta és mondogatod neki, hogy mire való, akkor is már tettetek egy lépést egy hosszú úton, tehát csak "barátkozás" céljából vegyél még bilit.

2009. máj. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én sem mondtam,hogy rögtön oda kell végeznie a dolgát.Csak esténként pancsi előtt amikor lekerül a pelus kicsit mostanában egyre több a baleset és gondoltam ilyenkor rá lehetne ültetni,hogy hátha sikerül elkapni egyszer pisilés közben és akkor egy kicsit rögzülne.Tudom,hogy még kicsi de lassan és biztosan akarok haladni vele,eddig bevált mindig ez a taktika.Nagyon okos baba és sztem ezt is hamar megtanulja majd,nem lesz gond.

Wc szűkítőt is kapott már.

2009. máj. 18. 08:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!