Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket eszik 19 hónapos babátok?

Miket eszik 19 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt amit mi.Mire gondolsz konkrétan?
2011. dec. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindent:-)

felkelés után: 3-4 dl kávé, vagy tej, vagy mézes tej

majd utána reggelizünk: ha nem itta meg a kávkét akkor joghurt+műzli, ha megitta akkor kenyér, sajt, tojás, téliszalámi(ez a kedvence), néha virsli, tojáskrém, padlizsánkrém, cukkinikrém. Változó mennyit reggelizik


délelőtt:gyümölcs, max egy kis keksz


ebéd: amit mi eszünk, szereti a leveseket(minden fajtát), meg a tésztás ételeleket

amik tuti sikerek: krumplis tészta, bolognai, sajtos tészta, rakott krumpli, husi, minden formában, paprikás krumpli (ennyi jutott eszembe)


uzsonna: tejszelet, vagy egy rudi, vagy krémtúró, valami nyalánkság:-), majd gyümölcs

ma evett 1 banánt, 2 mandarint, meg egy túró rudit


vacsora: vagy szendvics, pizza:-), vagy ha nagyon nyűgös, akkor szalonnás tészta.

Imádj a kolbászt, szalonnát, mamáék csinálnak házilag, én ezeket előnybe részesítem, mint a felvágottatakat, nincs benne annyi "trutyi".majd még ha kér gyümölcs, és egy pohár gyümölcslé(bére csepp miatt).

Teával alszik el.

szerintem ez nem kevés, de anyukám szerint ez a gyerek nem eszik:-),és olyan sovány, én meg csak röhögök:-), és iszonyat sokat mozog:-)

2011. dec. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kislányom 21 hónapos de már 19 hónaposan is azt ette amit mi.Szinte mindent megeszik, csak a hüvelyeseket(bab, borsó, lencse) nem nagyon szereti.
2011. dec. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat!
2011. dec. 15. 21:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyém nem kap virslit, párizsit, hasonló csupa só-csupa zsír-csupa műanyag cuccot. Ugyanígy nem adok neki csokit, nápolyit és más cukorbombát sem. Szerintem egy ilyen fiatal szervezetet nem szabad mérgezni ilyesmivel, kap még majd eleget belőlük.


Igyekszem minél több értékes kaját adni neki, házi túrót, zabpelyhet joghurttal-gyümölccsel (plusz édesítés nélkül), párolt zöldséget krumplival, májas rizibizit. Hét közben ebédre annyit és olyat főzök, amit ő meg én megeszünk, és azt odafigyelve, kevés sóval, minél több friss hozzávalóval (félkész, késztermékek minimalizálásával). Hét végén rendes nagy ebéd van, de azt is próbálom szolídan sózni, és gyerekbarát módon megoldani, szerencsére Apa abszolút partner ebben.

2011. dec. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 19 hós.

Nagyrészt azt eszi amit mi, de szívesen főzök neki külön.

Kedvencek: brokkolikrémleves, cékla bármilyen ételben, paradicsomos húsgombóc, rizseshús, krumpli bármilyen formában (sütve is adom: finomra reszelve teflon serpenyőben sütve kevés olajjal), kelkáposztafőzelék, rakott kelkáposzta, gyümölcsleves és mártás, husi bármilyen formában, zöldbabos máj, májgombócleves, zöldborsófőzelék, lencseleves , bableves, tökfőzelek... Nem eszi meg a spenótot és a sóskát.

Még szopik, de szerintem ez nála nem számít már étkezésnek.

Csak vizet iszik.

Reggelire általában reszelt céklás omlettet adok. Imádja:)

Tízórai és uzsi joghurt, gyümölcs, keksz, lekváros kenyér, corn flakes (csak úgy szárazon csipegeti almát adok hozzá).

Vacsi ami ebédre.

Szoktam neki ritkán csokit is adni, meg zsírosabb ételeket, füstölhúst, kockasajtot, krémtúrót, túrórúdit.

2011. dec. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Hasznosak voltak,merítettem egy pár ötletet.Sajna nem nagy étkű a kisfiunk,most beteg is és azt sem nagyon eszi amit eddig igen.Még egyszer köszi.
2011. dec. 16. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!