Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket szokott reggelizni...

Miket szokott reggelizni 10-11 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az enyém még csak 9 hós,de szerintem 1 hónap mulva sem fog sokat változni.Reggeli 7-8 körül tápszer,utánna meg tízóraira gyümölcs túróval és joghurttal.de ha már lenne foga lehet jobban nyomatnám a vajas kenyeret is. te?
2011. dec. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Reggeli 200ml.tápszer

Tízórai 200-220g.gyümölcs (alma,banán,körte,mangó,ananász)-külön külön,vagy 2 féle keverve.

2011. dec. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10hós múlt,mi még reggelizni cicizünk:)
2011. dec. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az én kisfiam 5-6 óra körül szopizik és alszik tovább 8-9 óráig.Felkelünk és kap 150ml tápszert.Tízóraizni már nem szokott.Délben főzelék+alváshoz szopi,délután gyümölcs vagy joghurt és este is főzeléket kap vagy tejpépet.Alváshoz szopi+kevés tápszer.

Arra gondoltam kiváltom a reggeli tápszert,mert amikor reggelizek szívesen eszi a falatkákat :)Vagy korai lenne?

2011. dec. 14. 21:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem korai!

Csak nyugodtan,de arra figyelj,hogy a napi 0,5 liter tej meglegyen!

2011. dec. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lenne korai. Az én kisfiam 11 hónaposan már rendesen reggelizett. Hajnalban 200 ml tápszert kapott és 8-9 között, ébredés után vajaskenyér sonkával, májkrémes kenyér, vajas kenyér sajttal (lereszeltem, úgy tettem a kenyérre), ilyesmiket ettünk.

Hogy ezeket meg tudja enni egy baba, nem sok köze van a fognak. Amíg nincs rágófoguk az ínyükkel rágnak, meglepően ügyesen. A kenyér héjját levágtam, kis katonákat készítettem neki, úgy ette.

Ha hajnalban szopizik, szerintem nyugodtan kiválthatod neki az a tápszert.

Az én babám 11 hónaposan (ő csak tápszeres) már csak a hajnali ébredésnél és elalváshoz kapott tápit. Ahogy most is, 13 hónapos. :)

2011. dec. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A lányom jövő héten lesz 10 hónapos.

Általában joghurtot vagy túrót eszik gyümivel kikeverve, bele gabonapép, hogy sűrűbb legyen.

Mellé szokott kóstolgatni a reggelimből, de az csak pár falatka. Nem szereti a darabosat. Tápszert nem iszik már 7-8 hónapos kora óta, így figyelnem kell, hogy elég tej alapú dolgot egyen.

Tízórai nincs, mert általában 8-9 között reggelizik csak (éjjel nem eszik). Így ebédre főzeléket kap hússal, vagy hallal, néha májjal. Szoktam bele sajtot reszelni, vagy tojás sárgáját törni.

Uzsonnára (attól függ, mikor eszik) vagy üveges tejbegrízt kap, vagy joghurtos gyümit, ami szintén üveges, és csak 160 gramm. Ha véletlenül nagyon későn uzsizik, akkor meg csak egy 100 grammos Nestlé babajoghurtot kap.

Vacsira meg tejpép van, szép nagy adag. És így alszik is éjjel. :)

2011. dec. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
kedves utolsó: minden nap összejön a napi 500 ml tejalapú? én is így vagyok, ahogy te.
2011. dec. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok,lányom 10 hónapos lesz szintén jövő héten :)

reggeli joghurtos gyümölcs, ebből eszik 100 ml környékén 7 óra körül. (joghurtot elhagyjuk kis ekcéma folt miatt)

tízórai 200 ml gyümölcs, alma és 100 ml tápszer.

ebéd: húsos főzelék, vagy tejpép valamivel keverve, ez 150ml-nél nem több, ha tejpép, ha húsos főzelék,akkor egy bébiételes üveg.

uzsonna, ha ebéd főzelék, akkor joghurt (volt), most nem tudom mi lesz. :)

vacsi, főzelék, ez fix.

és alvás előtt még pici joghurt volt, de ezentúl nem tudom mi lesz.


mert ma döntöttük el a dokival, picit kihagyjuk a tejes dolgokat, egy-két hétig.


ja, sinlacot ma kapok, az is lesz majd.

2011. dec. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem összejön.

Reggel megeszik egy joghurtot, az ugye 130gramm.

Uzsonnára fixen a 190 grammos tejbegríz, és vacsira olyan 200 gramm körüli tejpépet.

Plusz még ha a főzelékben is van sajt, joghurt, vagy ilyesmi.

Tápszert nem iszik, nem kell már neki.

2011. dec. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!