Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van közöttetek olyan anyuka,...

Van közöttetek olyan anyuka, aki nem használja a légzésfigyelőt, mégis nyugodt?

Figyelt kérdés

Hat hónapos a fiam. Külföldön élünk, itt egyáltalán nem divat a légzésfigyelő, mert ez az ország bölcsőhalál szempontjából a veszélyességi lista legalján áll. Magyar fórumokat olvasgatva mégis vettem egy légzésfigyelőt még szülés előtt (hozzáteszem, hogy nem volt könnyű megvenni, mivel nagyon nincs rá kereslet, így ritkán lehet kapni). A gyerekorvos hülyének is nézett miatta, amikor szülés után kijárt hozzánk, mondta, hogy nem kell, mert nem koraszülött a babám, nagy súllyal született, erős baba, 10/10es apgar-ja volt, nem dohányzom, a férjem meg csak lakáson kívül, jól van a kiságy berendezve, stb.

De én mégis használni akartam. Kb két hónapos volt, amikor viszont kikapcsoltuk, mert rájöttem, hogy amiatt alszik nyugtalanul a fiam, mindig felébredt, amikor elaludt és én bekapcsoltam (kicsit recsegő hangja van olyankor), a légzését jelző kattogás is zavarta, de ha meg levettem a hangot, akkor mi nem hallottuk, tehát úgy nem ért volna semmit. Akkor meguntam, kikapcsoltam és azóta átalussza a babám az éjszakát. És mi is. Érdekes, hogy amikor működött a készülék, addig állandóan a bölcsőhaláltól rettegtünk, mindig a gyereket lestem, arról álmodtam, hogy baj lesz és kb naponta tízszer jutott eszembe, hogy baja lehet.

Amióta nem megy a készülék, azóta nem idegeskedem, rendszeresen ránézünk, de hónapok óta nem jutott eszembe, hogy baj lehet. Most már elhiszem, hogy erős baba, látom, hogy simán megfordul, ha valami kényelmetlen neki, nem bukik, nem húzza a fejére a takarót és hiszem, hogy nem lesz baja.

A férjem szerint ez a normális hozzáállás és nem az volt, amikor állandóan az ördögöt festettem a falra és folyamatosan aggódtam.

Szerintetek felelőtlen vagyok, hogy így megnyugodtam és elfelejtettem, hogy baj is lehetett volna, vagy ti is vagytok így ezzel a dologgal?


2009. máj. 17. 07:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
86%

persze nem vagy felelőtlen, de nem értem azokat akiknek megsem fordul a fejükben, hogy mivan ha....

Annyi felesleges dologra szórjuk a pénzt sokan, erre nem jutna? De a baldahin, felesleges játékok, 86. ruhácska az elengedhetetlen? Én sosem tudnám magamnak megbocsájtani ha nem vettem volna és valami baj lenne, így hát vettem. És nyugodtan lepontozhattok, de elitélem azt akinek van rá pénze de nem vesz, mert tuti feleslegesen beriaszt.... blabla na persze....

2009. máj. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

en vagyok, akinek eszebe sem jutott, hogy vegyen. megjegyzem, baldachint sem vettunk, merleget sem, babyphone-t sem, nem talaltuk nelkulozhetetlennek. a gyerekszobaba miutan elmult 1 eves, akkor koltozott a fiam, akkor keszitettuk el neki. Nem tartom magam felelotlennek, a kicsi minden pisszenesere fent voltam, es most, hogy kulon van, is mindent hallok, mar nagyon belem rogzodott. rengetegszer keltem fel ejjelente, akar csak ugy is, es raneztem a babamra. szerintem ha lett volna figyelo,akkor sem aludtam volna jobban.

le lettem irva rendesen, de nem hinnem, hogy felelotlen vagyok. es ettol fuggetlenul imadom a fiamat.

2009. máj. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!