Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van közöttetek olyan anyuka,...

Van közöttetek olyan anyuka, aki nem használja a légzésfigyelőt, mégis nyugodt?

Figyelt kérdés

Hat hónapos a fiam. Külföldön élünk, itt egyáltalán nem divat a légzésfigyelő, mert ez az ország bölcsőhalál szempontjából a veszélyességi lista legalján áll. Magyar fórumokat olvasgatva mégis vettem egy légzésfigyelőt még szülés előtt (hozzáteszem, hogy nem volt könnyű megvenni, mivel nagyon nincs rá kereslet, így ritkán lehet kapni). A gyerekorvos hülyének is nézett miatta, amikor szülés után kijárt hozzánk, mondta, hogy nem kell, mert nem koraszülött a babám, nagy súllyal született, erős baba, 10/10es apgar-ja volt, nem dohányzom, a férjem meg csak lakáson kívül, jól van a kiságy berendezve, stb.

De én mégis használni akartam. Kb két hónapos volt, amikor viszont kikapcsoltuk, mert rájöttem, hogy amiatt alszik nyugtalanul a fiam, mindig felébredt, amikor elaludt és én bekapcsoltam (kicsit recsegő hangja van olyankor), a légzését jelző kattogás is zavarta, de ha meg levettem a hangot, akkor mi nem hallottuk, tehát úgy nem ért volna semmit. Akkor meguntam, kikapcsoltam és azóta átalussza a babám az éjszakát. És mi is. Érdekes, hogy amikor működött a készülék, addig állandóan a bölcsőhaláltól rettegtünk, mindig a gyereket lestem, arról álmodtam, hogy baj lesz és kb naponta tízszer jutott eszembe, hogy baja lehet.

Amióta nem megy a készülék, azóta nem idegeskedem, rendszeresen ránézünk, de hónapok óta nem jutott eszembe, hogy baj lehet. Most már elhiszem, hogy erős baba, látom, hogy simán megfordul, ha valami kényelmetlen neki, nem bukik, nem húzza a fejére a takarót és hiszem, hogy nem lesz baja.

A férjem szerint ez a normális hozzáállás és nem az volt, amikor állandóan az ördögöt festettem a falra és folyamatosan aggódtam.

Szerintetek felelőtlen vagyok, hogy így megnyugodtam és elfelejtettem, hogy baj is lehetett volna, vagy ti is vagytok így ezzel a dologgal?


2009. máj. 17. 07:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

a legjobb dolog amit tehettél hogy megnyugodtál!!!

miért lehetett volna baj? egyébként én is gyakran ránézek hogy minden ok-e :)

de a pozitív hozzáállás a legjobb, ha idegeskedünk, félünk azt a gyerkőc egyből megérzi és átveszi.

lényeg a lényeg: dehogy vagy felelőtlen :)

2009. máj. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Egyik gyereknél sem használtam. Egészséges babák voltak, nem is történt semmi baj.
2009. máj. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Én sem használtam.Egyáltalán nem vagy felelőtlen anya.Ha valaki még nem használ,az nem jelenti azt,hogy felelőtlen.Nekem a védönő mondta,hogy ne vegyek,csak akkor,ha magam megnyuktatására kell,mert nekem sem volt a kisfiam koraszülött.De ennek ellenére,ha koraszülött gyermekem lenne,biztos első lennék,aki beszerezné a készüléket.
2009. máj. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

én! soha egy percig sem voltam ideges. (eü ben dolgozom a férjem orvos:-))

amugy a bölcsőhalál nagyon elenyésző csak jó mindennek nagy feneket keríteni.

nem vagy felelőtlen! a férjednek igaza van!

2009. máj. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Nekem egyszer sem jutott eszembe, hogy ezen aggódjak. nem vettem légzésfigyelőt, pedig külön szobában alszik a fiunk. mondjuk nem volt egy bukós baba, hanyatt aludt kiskorában. Én kicsit pénzkidobásnak éreztem volna. annyira kicsit százalékban történik már ilyen bölcsőhalál, hogy nem gondoltam, hogy pont nálam lehetne ilyen! szerintem egyáltalán ne aggódj rajta.

Egy ismerősömtől hallottam, hogy csecsemőkorban a gyerekénél nagyon sokszor vakriasztás volt, és éjszaka ugráltak a gyerekhez, meg kikapták az ágyból, pedig békésen aludt. Nagyobb korában meg mindig lemászott róla, akkor meg azért riasztott, aztán 7 hós korban kiszedték az ágyból inkább, azóta alszanak nyugodtan:-)

2009. máj. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Nekem beletették a bogarat a fülembe a férjem munkatársai, hogy feltétlenül vegyünk mert most halt meg a környezetükben egy 5 hós baba.

Nem vettünk pedig akartunk de arra már nem volt keret. Most 3 hós a babám és már nem is fogok venni. Bébiőrünk van, külön szobában alszik és a 3 hónap alatt kb.3x gondoltam rá, hogy úristen mi lenne ha...

Mikor anyunak elmondtam tiszta hülyének nézett, hogy miért lenne baj?! Mikor mi születtünk akkor nem is volt ilyen és ő nem is hallott olyat, hogy valakinek az isemrősök között ez történt volna. Meg a másik, hogy igazából akkor ér az is valamit ha tudod mit kell tenni ha baj van. De miért is lenne baj?!

Ja és apukám szerint meg mivel kislányom van agyon se lehet majd csapni: :-))

2009. máj. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez az egész csak marketing. Én nem vettem a babának. Az a lényeg, hogy rendesen kapjon levegőt, ne öltöztesd túl, ne legyen 22 foknál több a gyerekszobában, és szellőztess rendesen. Egyébként nem írtad, hogy mennyi idős. Nekem a védőnő azt mondta, hogy 2-4 hónapos kor között szokott előfordulni.

Ha viszont már megvan, oltási napokon azért kapcsold be. Azt hallottam, hogy az oltások miatt volt már, aki bealudt éjjel. Én meg is ijedtem, mert a 2 hónapos babám 8-tól reggel 8-ig aludt tőle, már mi is lestük, hogy él-e még.

2009. máj. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Mi megvettük (igaz, szerencsére csak használtat), első éjszaka bekapcsoltuk, de miután 2x berejelzett, én meg majdnem szívrohamot kaptam, futottam a kiságyhoz és semmi baj nem volt, így úgy fölidegesítettük magunkat a férjemmel, hogy aznap ki is kapcsoltuk. Még pár hétig bent volt a matraca alatt, aztán ki is vettük. És igazad van, én is úgy voltam vele, hogy utána már kevesebbet gondoltam a bölcsőhalálra. Egy szobában voltunk, többször ránéztem, hallottam a szuszogását és így mindenki nyugodtabb lett.
2009. máj. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
szia, én vettem, használtuk is. engem az nyugtatott meg, hogy van. persze mindenki más, ha te igy vagy nyugodtabb, az nem jelenti azt, hogy felelőtlenebb lennél, mint én. én is orvos vagyok, tudnék néhány konkrétumot mondani egészségesnek látszó nem koraszülött babákról....talán emiatt ragaszkodtam ahhoz, hogy nekünk legyen, sőt, biztos vagyok benne. ha egy butikban dolgoznék (nem degradálóan irom ezt), ahol ez a téma fel sem vetődik, akkor valószinüleg eszembe se jutna aggódni rajta.
2009. máj. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
nem vagy felelotlen. vagy ha megis, en meginkabb, mert nem is vettem, sot, eszembe sem jutott. Igaz, a kicsi a mi szobankban aludt 1 evig, igy hallottam ot, es minden mozdulatara felriadtam...igy is megvettunk egy csomo dolgot, ami nem olcso, es csak utolag derult ki, hogy teljesen felesleges, mert a kicsi nem szereti (bebikomp, utazosagy...). eldontottem, hogy nem fogok elore vasalni, hogy hatha jo lesz, majd akkor ha kell. a legzesfigyelo szerintem sem tartozik a standard babakelengyebe, ha beteg vagy koraszulott lett volna a kicsi, akkor megvettem volna.
2009. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!