Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen kiütés lehet a babám...

Milyen kiütés lehet a babám bőrén?

Figyelt kérdés
Két napja jött ki a pocakján és mára már a popsija is olyan lett.Kis apró, kidudorodó pöttyök sokasága.Először arra gondoltam melegkiütés lehet, bár fogalmam sincs hogy is néz ki az. Az egész felület érdes, durva felületű és piros.Nem hiszem, hogy ekcéma lenne, bár a doki majd hétfőn megmondja. Csak szeretném tudni, hogy valaki tapasztalt-e már hasonlót és van-e valami hasznos tanács a számomra, hogy addíg is amíg dokihoz jutunk, legalább ne rontsak a helyzeten. 9 hós, mindent eszik amit lehet és semmi újdonság nem szerepelt az étrendjében.(tegnap marhahús,de a pocakján már előtte ott voltak a pöttyök)
2009. máj. 16. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, pedig ha a pocin van, az valamilyen allergiás tünet. Jó, hogy látni fogja a doki, bár szerintem nincs semmi baj.
2009. máj. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem váltottál mosóport? térdén, könyökén nincsen? nálam az öblítőtől jött ki az ekcéma, hasán, és a térden, könyökén voltak foltok, ahol a ruhával többet dörzsölődött.

Akár ekcéma, akár más, fontos ilyenkor, hogy ne öltöztesd túl sok ruhába, nehogy megizzadjon. szellőzzön a bőre minél többet, ha teheted kicsit meztelenkedjen, hogy levegőzzön a pocakja. Fürdeni csak rövid ideig, ne használj semmilyen illatosított fürdetőt, habfürdőt. Ha nem gyógyszertárival fürdötök, akkor inkább most nehasználj semmit, csak tiszta vizet, míg doki nem látja. És ne kend be semmilyen testápolóval sem, még ha nagyon száraznak tűnik is!

2009. máj. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Csak a pocakon és a popsin lett kiütéses,nem váltottam sem mosóport, sem öblítőt. A feneke már rendben van,de a pocak egyenlőre nem javul sajna. Ja és fürdetőkrémet használunk.
2009. máj. 17. 19:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!