Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha keveset látja egy baba az...

Ha keveset látja egy baba az apját, akkor megismeri? Tudja, hogy ő az apja?

Figyelt kérdés
Mert mondjuk a többi rokont is ugyanannyit látja.
2009. máj. 16. 20:39
 1/6 Manió ***** válasza:
91%

Nálunk is felmerült hasonló kérdés. A párom külföldön dolgozik, így a babánk születésésekor 2hétig tudott velünk lenni, majd 2hónapig nem volt velünk. Mikor hazajött a 2hónapos kislányunk sajnos nem ismerte meg. A babák emlékező képessége ilyen pici korban még rövid távú. A te babád milyen idős? Szóval a kicsikénk megijedt az apjától, ás pár napig sírt is a kezében, de miután megszokta őt, és mióta tudja, hogy ő a 2. legfontosabb személy az életében, azóta imádják egymást, nagy a szerelem. :)

Egy ideje újra együtt vagyunk, úgyhogy minden rendben apa kérdésben. Remélem nálatok is rendeződik hamar a helyzet.

2009. máj. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek akkor tudja, hogy az "apja", ha már megérti a családi viszonyokat.

Addig vannak emberek akikkel több időt tölt, vannak akikkel kevesebbet. Vannak akik kedvesek neki és vannak akik nem.

De nem tudja, hogy "anya" "apa". Az anyját is csak "megszokja", tudja, hogy ő van vele, ő ad enni, ő segít, ha tele a pelus. De ha pl. egy gyerek dadussal nő fel, akkor iránta érezheti ugyanazt, amit az anyja iránt érezne.

2009. máj. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
4,5 hós. Csak kíváncsi vagyok, hogy ki mit gondol.Mert szereti az apját, de pl. vigyorog a nagyanyjára is.Szóval szerintetek tudja, hogy ő közelebb álló személy?
2009. máj. 16. 20:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
szia.Szerintem még nem.Nálunk is ez van.Apa dolgozik és amikor meg itthon van,ő sokat alszik és ezeket az időket simán átalussza,igy csak a szabadnapok vannak nekik,de ugy látom ugyanúgy nevet rá, mint a mámákra,a totál külömbség én vagyok,ha engem lát repdes,elég ha csak a hangom halja,de ezt csakis nekem csinálja még.Ő is 4 hós.Remélem hamar ilyen lesz az apa kapcsolat is.
2009. máj. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sokat dolgozik a párom, és van hogy egyhuzamban 3 nap sem látják egymást hétkönap, pedig nem külföldre megy (utazáskor még hosszabban nem látja), de hétvégéken nagyon sokat foglalkozik vele és ha hazaér időben akkor ő fürdeti. Eleinte nálunk is nekem szólt a megkülönböztető mosoly, de elég hamar apa is "felzárkózott". Most meg ha időben hazaér akkor ő a nap fénypontja! Tehát ha heti rendszersséggel érdemi időt töltenek együtt (hétvége) és ha ilyenkor Apa sokat van vele, játszanak stb. akkor tuti nem lesz gond.

Ja és lányom első szava fél évesen az volt hogy : APA!!!

Lányom most 1.5 éves

2009. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én párom is külföldön dolgozik. 2 hetes volt a kisfiam amikor először haza tudott jönni apa. Aztán másodjára most márciusban volt itthon. Akkor volt a picur 5 hónapos. Azt hittem meg fog lepődni a gyerek,amúgy sem mosolyog első látásra senkire. Ehhez képest amikor meglátta az apját fülég ért a szája! :D
2009. máj. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!