Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha megszületik a baba, tényleg...

Ha megszületik a baba, tényleg megismeri a papája hangját, ha ő beszélt hozzá, amíg a pocakban volt?

Figyelt kérdés
2009. febr. 27. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most lesz két hetes a picikém, az én hangomra azonnal, a szülés utáni első behozatalkor (császárral szültem) megnyugodott, és felfigyelt, az apukáéra inkább mióta itthon vagyunk.De ez annak is köszönhető, hogy 5 napig apuka üvegfalon át látta. Meg vagyok róla győződve, hogy a pici pár nap után tudja, hogy ki is az a két ember, aki mindig körülveszi, babusgatja, megnyugtatja :-)
2009. febr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Nekem az tűnt fel, hogy amikor az apája beszél hozzá, mindig elhúzódik a pocakban, távolodik, persze hétvégén a nap végére nem mozdul el, akkor vagyunk annyi időt együtt, hogy már most tudjon foglalkozni a fiával, ha az apja hangját hallja, az enyémre azonnal vagy aktivizálja magát, vagy ha rendre utasítom lecsitul.

Szerintem a szülés után megismeri majd a két domináns hangot, amit pocaklakóként hallgatott.

2009. febr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt olvastam erről, hogy ugyanúgy beleolvad a többi zajba, amit bentről hall. Csak egy háttérzaj neki, semmi más, de majd ha kibújuk, hamar magszokja.
2009. febr. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
én biztos vagyok benne,hogy apa megkülönböztetett személy az első perctől. az első napon szülés után semmit nem aludt a fiam,csak nézett engem,én meg őt. mikor hazajöttünk és apa többet tudott vele lenni,vele is ezt csinálta. Viszont senki más a családból nem érdekelte.
2009. febr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azzal én is egyetértek, hogy apa hangja a pociban még eléggé elvész a többi kintről jövő zajban. Viszont szerintem sokkal hamarabb hozzászokik a picúr idekint, mint egy olyanhoz, akit csak akkor ismerne meg.

Amúgy véleményem szerint nem csak arra való a hozzá szóló beszéd, hogy aztán idekint sokkal hamarabb felismerje, hanem szerintem már a pocakban is fontos, hogy ne csak mama-baba kapcsolat legyen, hanem papa-baba kapcsolat is! Szerintem apukának is jobb, szorosabb kötődést biztosít, ha már a pociban is beszél hozzá! :)

2009. febr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

14:37-es:Olyan aranyos volt amit irtal h elbogtem magam rajta:):):).

Nalunk is Apa sokat beszel a lanyahoz,nagy a szerelem meg igy is h a pocakomba van.Szokott meselni neki,beszelni hozza,puszilgatja.Furcsa mert ahogy meghallja a hangjat egybol megnyugszik de nem huzodik el.

Olyan edesek igy "egyutt".

Jo babavarast.22 heteske

2009. febr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is úgy tudtam, hogy nem tudnak különbséget tenni apa és a közértes néni hangja között. Erre azért nagyban rácáfolt a lányom. Amíg a pocimban volt, ha apa odatette a kezét a hasamhoz, egyből odanyomta magát, másnak ezt nem csinálta. Amikor megszületett, apa ment vele a fürdetésre, vizsgálatokra, amit végigbőgött, de amikor odaadták a kezébe, hogy visszajöhetnek hozzám, akkor egyből elhallgatott és nézett rá nagy szemekkel. Még a vonásai is kisimultak.

2009. febr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!:)) Nálunk a papa még kicsit furcsának tartja, hogy mit beszéljen a pocaklakóhoz, de próbálom noszogatni, hogy nyugodtan, tényleg legyen köztük már most a pociban kapcsolat:))Majd mondom neki, hogy olvasson mesét:)
2009. márc. 1. 10:10
 9/9 anonim ***** válasza:

szia!


tuti megismeri! nálunk ha férjem hozzáért a hasamhoz, és/vagy megszólalt,picfiam már nyomta is oda magát.. császároztak,elrohantak a síró gyerekkel, apa volt a vizsgálósszobában, karjába adták, köszöntötte, erre a gyerek azonnal csöndben lett és apa szemébe nézve hallgatta mit mond. azóta is nagy a szerelem :)

2009. márc. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!