Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos körüli babád hányszo...

Alaszka kérdése:

6 hónapos körüli babád hányszor eszik egy nap és mit? Pár receptet is írnátok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:

8h- tápszer

11h -zöldség/gyümölcs (eddig: sütőtök, répa, alma, szilva, krumpli)

14h- tápi

17h -tejpép (bár most 3x egymás után nem fogadta el, uh tápi)

20h tápi

2011. dec. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, éjszaka alszik, nem kel fel.
2011. dec. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Tehát a tejfélét (tápszert) egy nap még eddig csak egyszer pótolod mással? A zöldség gyümölcsöt kombinálod esetleg, nyersen vagy főzve adod? Mert sok fórumban olvasom, hogy már csak reggel, este kapnak a babák tejet vagy tápszert, és megijedtem, mert mi még itt nem tartunk. Nálunk még napi egy próbálkozás van, az ált. főtt zöldség ált.ban kombinálva már, vagy nyers gyümölcs. 6 hónapos. Ja azt még elfelejtettem kérdezni, hogy egyszerre mennyi gyümölcsöt vagy főzit kéne elfogadnia? Mert az enyém kb. olyan 40-50 g után elfordítja már a fejét, persze aztán még szopizik rá.
2011. dec. 11. 21:10
 4/8 anonim ***** válasza:

reggel 600-100 ml tápszer

tízórai:160-200gr gyümölcs:alma-banán-őszi-körte-sárgabarack-sárgadinnye,ezeket össze vissza,van amit üvegesben.

ebéd:sárgarépa-sütőtök-krumpli-cékla-rizs-cukkini-csirke,pulyka,borjú...ilyesmik.ezek között is van,ami üvegesben190gr

Uzsonna:tejpép,vagy üveges jó éjt papi(hipp)180gr

vacsora :tápszer 150-200ml

recepteket igazából nem tudok én csak kevergetem a dolgokat még,amiket úgy gondolom illenek egymáshoz.

ő sem kel éjszaka,5 hónapos

2011. dec. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia, igaz ma 7 hós, de 6 hósan sem volt nagy különbség. 8-kor ébred, 9 körül májkrémes kenyér falatok, babapiskóta gyümölccsel, babajoghurt, ilyesmik, 10h 200 ml tápszer, 13h zöldség-husi (pl. a kedvenc krumpli, sárgarépa, csirkehusi egy gerezd fokhagymával összefőzve levesnek vízzel, persze sóval, 15-20p, majd összeturmixolva, vagy főzök krumplit, készítek a nagynak spenótot és keverek a főtt krumpliba belőle, így nem annyira fokhagymás), 15h 200 ml tápszer, 17h gyümölcs (pl. ananászt eszik a nagyobbik, akkor csenek belőle és leturmixolom, majd belereszelek egy háztartási kekszet/babapiskótát), 19h 200 ml tápszer, alszik reggel 8-ig.
2011. dec. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szerintem nem vagyunk lemaradva semmiről.

Azt nem tudom mennyit kéne megennie egy alkalommal, amennyi jól esik, annyit adok. Kb.120-150g -ot készítek mindig.

Az almát reszelve adom, nyersen, a többit mindent megfőzök, botmixerrel pürésítem.

2011. dec. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6 hós, anyatejes.

7-8 kor szopi

11 gyümi v. főzelék+szopi

14 szopi

17 gyümi + szopi

20 szopi.

Éjjel 1* kel enni, 3 óra körül. Eszik már: Krumpli, répa, sütőtök, cékla, barack, alma (bár ezt annyira nem szereti). Jövő héten körtét kap, és kekszet majd brokkolit, szilvát, és 7 hónaposan majd elkezdem a husit.

Én is mindent mindennel keverek, ami össze illik. Adok üvegest is, de én is főzök neki, mikor hogy jön ki. Turmixxal pépesítek.

2011. dec. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6 hónaposan csak szopott még. Rengetegszer, nap közben átlag 2-3 óránként, éjjel 3-4-5 alkalommal.
2011. dec. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!