Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szentkirály ásványvizet...

A szentkirály ásványvizet lehet adni babának? Rá van írva, hogy adható neki, de a nátrium benne 21mg/l és a többi babavíz az meg 2 mg/l körül van?

Figyelt kérdés
Ti adnátok neki? magnézium benne 26 mg/l, a Ca 63mg/l, és a HCO 400 mg/l. Rá van írva, hogy forralás nélkül adható, de félek tőle mert más babavíznél nem ilyen magas a nátrium.
2011. dec. 11. 09:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

én ezt adtam a babámnak. nem a nátriumot kell figyelni hanem a nitrátot ;)

adhatod nyugodtan, nem lesz semmi baja, hisz ez is babavíz

2011. dec. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

nitrátot?? hát az aztán gyönyörű lenne, ha még nitrát is lenne benne...

De igen, a nátriumot kell figyelni. Nekem az orvos biológus testvérem úgy mondta, hogy azokat adjam, ami kb 20 mg/l alatt van a nátrium. A kimondott babavizek ennél jóval kevesebbet tartalmaznak, de szerintem a 21 mg is igen kevés, nem lesz tőle semmi baja, nyugodtan adhatod.

2011. dec. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

igazad van, nem pontosan fogalmaztam, szóval a nitrát és nitrit tartalmat kell nézni


[link]

2011. dec. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!