Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdjem el 8 és fél...

Hogy kezdjem el 8 és fél hónapos babámnak a kezébe adott étel elfogyasztásának "tudományát"?

Figyelt kérdés
Ma adtam neki egy alma cikket eszegette kicsit,aztán egy darabot leharapott és fuldokolni kezdett!MIt csináljak szerintetek?
2011. dec. 10. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
kifli csücsökkel,de vigyázni kell nagyobb darabot ne harapjon le,de gondolom van foga?
2011. dec. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen van 2 alsó! Meg kellene várnom,hogy felül is kinőjenek??
2011. dec. 10. 17:55
 3/10 anonim ***** válasza:
lehet nem tudom,kisfiam 7,5 hónapos még nem jött ki foga így nem tudtam adni neki semmi ilyesmit,de a kiflicsücsköt javasolták nekem elsőnek
2011. dec. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát egy biztos, ne almával. :o)


Puha dolgokkal kell Kezdeni, vagy olyannal, ami magától "olvad", az alma, és minden, amit jól meg kell rágni, az nehéz ügy, ahhoz nem árt néhány rágó fog is.


Adj neki: banánt, főtt zöldséget (krumpli/ répa, cukkini), köles golyó, keksz, ilyesmi.

2011. dec. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Babakeksz, banán, mindenképp puha és olvadó, almát én nem mernék még.
2011. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Semmi olyat ne adj neki, amiből le tud harapni, csak olyat amit rágicsálni tud. Én úgy csináltam, hogy megpucoltam egy kis almát, amit meg tud fogni, és nem vágtam fel, így nem tudott belőle nagyot harapni. (enyémnek is két foga van)A másik, ami bejött a jó kemény és kellőképpen vastag répa. Azt is jól elragcsálhatja. De pucolhatsz neki kemény körtét (az alsó, kerek részét odaadva) Kiflicsücsköt is adhatsz, de annál ott kell ugrásra készen figyelned és benyúlni a szájába ha kell :)

2011. dec. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7,5 hónapos lánykának nálunk sincs még egy foga sem, de amint lesz én is azt tervezem, hogy kiflicsücsök és "olvadós" dolgok pl. a már említett banán.
2011. dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az alma iszonyú rossz ötlet volt!

Kiflicsücsök. Olyan amit előző nap vettél, zacskóban tatottad, hogy jó puha, szikkadt legyen. De legyél mellette végig, nehogy nagy darabot leharapjon.

Illetve kenyérdarabkákat tegyél elé, hogy azt felvehesse a kis kezével és a szájába tegye. Itt arra kell vigyázni, hogy ne gyűjtögesse a szájában.

2011. dec. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!!Kipróbálgatom ezeket az ételeket!
2011. dec. 11. 17:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia...én vettem "frissétel etetőt"..hálós..megtanul rágni..de nem tud nagyobb darabot leharapni...én ezt éreztem a legbiztonságosabbnak.
2011. dec. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!