Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fehér lerakódást, ami már...

A fehér lerakódást, ami már sárgás, ki kell takarítani a kis puncijából vagy nem?

Figyelt kérdés

4 hónapos, eddig nem mertem hozzágyúlni, mert úgy tudtam nem szabad, magától kell kitisztulnia, a gyerekorvos is ezt mondta. De most olvastam egy szaklapban, hogy az e fajta higiéné miatt akár össze is nőhet neki.

Akkor most még is mi az igazság?


2011. dec. 9. 13:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt mondta a gyerekorvos. Szó szerint megtiltotta, hogy hozzányúljunk. Én 1 hónapos koráig fürdetésnél oda pancsikoltam vizet egy kis fürdetővel és kész. Nem mertük még törlőkendővel sem kitörölni.

Majd 1 hónapos státuszvizsgálaton a gyerekorvos leordította a fejem, hogy miért nem csináljuk és kitörölte neki olajos vattával. Elég szépen szét húzta a lányomnak ... majd jött a pofavágás az orvostól.

Azóta minden este fürdésnél kimossuk neki, persze óvatosan és minimálisan széthúzva (épphogy csak) törlőkendővel kitöröljük neki fürdés után.


Azóta gyerekorvost is váltottunk, de nem pont emiatt. Ennél súlyosabb ok miatt - fogyott 1 kilót a lányunk - és tenni sem akart az ellen, hogy változás történjen.

2011. dec. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én mindig megtörölgetem neki popsitörlővel, ha kakis lett, ha nem. Szerintem ennyi kell, mert magától biztos nem tisztul ki.
2011. dec. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mi is úgy jártunk, mint a 14.18-as. Mikor megszületett a baba, akkor a védőnő, vagy éppen a doktornő mondta, hogy nem szabad törölgetni. Furcsállottam is, de határozottan mondta. Erre 1 hónapos státuszon nekem is leordította a fejem mikor megnézte, hogy ezt ki kell törölni, mert húgyúti fertőzést kaphat a baba. Nem magamtól nem törölgettem ki, hanem mert határozottan megtiltották. Én normál fejjel azt gondoltam volna, hogy tisztítani kell. Azota pelusozásnál is és fürdésnél is törlöm neki finoman óvatosan.
2011. dec. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!