Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fehér lerakódást, ami már...

A fehér lerakódást, ami már sárgás, ki kell takarítani a kis puncijából vagy nem?

Figyelt kérdés

4 hónapos, eddig nem mertem hozzágyúlni, mert úgy tudtam nem szabad, magától kell kitisztulnia, a gyerekorvos is ezt mondta. De most olvastam egy szaklapban, hogy az e fajta higiéné miatt akár össze is nőhet neki.

Akkor most még is mi az igazság?


2011. dec. 9. 13:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*jav.: ez a fajta higiéné elmaradása miatt
2011. dec. 9. 13:13
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát én neki is rendesen megmostam pont úgy ahogy magamnak is megszoktam.....Nem halottam senkitől se olyat,hogy nem lehetett volna...
2011. dec. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ami külsőleg lerakódik azt ki lehet mosni, csak nem szabd feszegetni, széthúzni, hüvelynyílásba benyúlni.

De megtisztítani ezektől a már sárgás lerakódásoktól lehet (sőt szerintem kell is).

2011. dec. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A kislányom 20 hónapos.Születésétől kezdve megmostam neki.Mikor még pici volt akkor vattával töröltem ki neki fürdés közben.Most hogy nagyobb fürdés közben vízzel megmosom és törölközővel kitörlöm.A popsikrém is csak belemegy,és azt ki kell törölni.Ha 4 hónapig nem tisztítottad neki akkor persze hogy olyan.Fürdés közben vattával töröld ki neki,törlésnél pedig törölközővel óvatosan.
2011. dec. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én kitisztítottam neki, szerintem nem egészséges.
2011. dec. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én minden fürdésnél óvatosan megmosom a kis punciját. Nem hiszem, hogy kellemes lehet ha lerakódik. Nekem nem mondta senki, hogy ne mossam neki.
2011. dec. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Finoman a szeméremnyílásnál le törölheted a punciját.
2011. dec. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha bemegy a kaki, azt sem törlöd ki?

Én rendesem mosom neki az első naptól kezdve, nem szabad benyúlni, de tisztítani kell. Nekem a dokinő mutatta meg, hogyan kell. És amúgy tényleg össze tud "ragadni" a doki egy pálcikával simán szét tudja húzni, ha véletlenül megtörténne.

2011. dec. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt mondták hogy nem szabad, sőt még jó pár olyan ismerősöm van akinek ezt mondták mikor lánya született...

De én mindig megmosom neki ott is, nem fogom hagyni hogy bármi lerakódjon...és hát igen mikor háta közepéig kakás akkor azt se fogom otthagyni.

Óvatosan nyugodtan megtörölheted a kisajkak között is csak a hüvelybe BELE nem szabad nyúlkálni.

2011. dec. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kérlek ne nézzetek butának emiatt, nem vagyok felelőtlen, nekem a gyerekorvos(!) mondta, hogy nem szabad. Első babás vagyok, se anyukám, se anyósom nincsen. Ergo azt teszem amit a védőnő és a gyerekorvos tanácsol, ezek szerint rosszul tettem, hogy megbíztam bennük. De ezt csak akkor tudtam meg, mikor este elolvastam a cikket, amit egy gyermekgyógyász írt. A kakit mindig kitöröltem.
2011. dec. 9. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!