Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos baba már nem döl el...

6 hónapos baba már nem döl el rögtön aludni vacsora után, nektek még mivel kell szorakoztatni?

Figyelt kérdés
Félek hogy rászokik a szorkoztatásra és még a végén nem fog magátol elaludni borul az eddigi rend.
2009. máj. 15. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Az én kisfiam 14 hónapos, de olyan aktív, hogy 8 órára már annyira kifárad, hogy rögtön elalszik a vacsi után. Próbáld meg a délutáni alvását korábbra hozni.
2009. máj. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Mikor fekteted le? Mikor van a vacsora? Fürdés? Van napirend? Egy éves múlt a kislányom de soha nem kellett fürdés és vacsi után szórakoztatni. Betesszük az ágyacskájába és édesdeden alszik reggelig. Szóval írj pár sort és akkor talán jobban tudunk segíteni neked.
2009. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 9 hónaposan kezdte, hogy este nem akart - nem tudott elaludni, mert nem volt még elég fáradt. Nálunk az volt a megoldás, hogy a napközbeni egyszeri alvásra tértünk át. Nem tudom, ti hányszor alszotok...esetleg megpróbálhatod, hogy eggyel kevesebbszer rakod le aludni. Az is használ, ha minél többet vagytok levegőn. A levegő "kiszívja" az erejüket, jobban tudnak utána aludni:).

Persze egy kis móka azért nálunk is van, de csak vacsi előtt. Utána nálunk már "bedőlés" szokott lenni:)

2009. máj. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugy manipulálom a kaját, hogy előtte van a játék, majd lefekvés előtt fél órával fürdés, utána a kiságyban eszi meg a tápit és szunyál is. Szóval előtte húzom az időt, nem utána.
2009. máj. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
10 hósomnál fürcsi után pucér bunyó a franciaágyon kifulladásig (ált. 10 perc, persze 25 fokban) , ettől elfárad és evés után bealszik :)
2009. máj. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nekem is ugy volt eddig hogy szépen vacsi után fél nyolctol az ágyban álmosan feküdt mindegy volt hogy elötte mikkor ébredt. Most olvastam hogy a 6 hónaposok már érdeklödöek vacsi után hát nekem is így van van hogy a kiságyban fekszik és énekelek neki és elvan majd kb fél nyolc nyolc körül ki jövök mert már látom hogy minden oké aludni fog. De van hogy nyügös ki veszem és körbejárjuk a lakást majd vissza teszem és elfogadj el is alszik magátol.Régen nem kellet szorakoztatni ne hogy rosszat csináljak.
2009. máj. 15. 21:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg hogy este 6 után már ne aludjon, de ha nagyon aktív, akkor inkább max 5 - 1/2 6-ig. A sétát is érdemes délutánra beütemezni. Fürdés előtt és közben játszatok, a pancsolástól is jól ki tudnak fáradni és olyan édik közben :). Vacsi után böfi, mese vagy ének, elbúcsúzás apától, villanyoltás. Nagy műsor ilyenkor már inkább ne legyen, mert tényleg rászokik. Utána tedd le és csak akkor vedd fel, ha sírás-rívás van. Akkor is csak halk szavakkal megnyugtatni, utána mars az ágyikó. Sokszor fáradtak ám, csak a móka kedvéért még ébren tartják magukat. A kisfiam legalábbis ennek nagymestere :).

7 hós ördögfióka anyukája

2009. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igaz most 19 órakkor ébredt és már 20.30-kor ujbol aludt és kétszer evett az édes.Na majd figyelek az ídőre volt már ilyesmi gondom kb 4. hónaposan azt is jól meg oldottam fürdetést elöbb kellet kezdeni mert ö akkoriban már 19 órára be is aludt!!!Már fél hat felé bontottam ki a pelusbol.De ez már elmult.
2009. máj. 15. 21:32
 9/12 A kérdező kommentje:
igazatok van figyelek ! Nem szabad vacsi után már szorakozni.
2009. máj. 15. 21:34
 10/12 anonim ***** válasza:
Hááát, minálunk az vállt be, hogy este 8-kor fürdetés, utána vacsorázás és apával 21-ig még az ágyban dögönyözték egymást. Sajnos férjem későn ér haza melóból, így az iilyen pillanatokat használjuk ki. Este apáé! Fiam nagyon várja már, hogy hazajöjjön. Nálunk ez vált be. Ilyenkor együtt játszanak, birkóznak. Kisfiam kapcsolgatja a tv-t, (imád a távirányítóval játszani - ami mára már darabokban van), szeretgeti apukáját...Ilyenkor ráérek én is kicsit magammal is törődni, zuhany stb...Szerintem ezzel semmi gond nincs. El van osztva nálunk is a baba nevelés. Ha férjem hazajön melóból (18 óra fele) ő köti le 10 hós kisfiúnk figyelmét. Megjegyzem, ha meglátja páromat le sem lehet róla vakarni kisfiamat. Utána én már szinte nem is kellek.:) Pasis ügyekbe nagyon én nem tudok belefolyni.:) Szóval szerintem ne görcsölj ezen. Nálunk bevált. "1 óra körül viszont már lövik a pizsit mindenképpen, és szépen viszem lefektetni.. Apának intünk még egy laza "csá-t", és átviszem a gyerekszobába kicsinket. A sötétben még 1-2 percig tartogatom, hagyom, had bújjon hozzám, és szépen lefektetem a kiságyába. Nem hagyom, hogy rajtam aludjon el, megszokta, bevált. Nálunk ez a mindennapi rutin, már szinte a kezdetektől. Ilyenkor megy a durmolás reggel fél 7 vagy fél 8 körükig, egy laza tisztába tevés, egy kis tea. Még én pelenkázom, ő közben iszik, amikor megitta, de van hogy már előbb, kifordul a cumi a száján, mert vissza is alszik egyből. 9-10 vagy akár 11-kor kel legközelebb...Délben még van egy laza 2 órás alvásunk, és van, hogy még délután is alszik egy óra hosszat, de ez már ritkább...
2009. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!