Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túrót valóban 7hósan már...

Túrót valóban 7hósan már lehet adni a babáknak?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 15:59
1 2
 1/11 judavi ***** válasza:
nekünk 8 hónapot mondott a doktornénink.
2011. dec. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha a családban nem fordult elő allergiás megbetegedés, akkor 8 hónapos kortól egy kicsikét már kaphat. A védőnő azt mondta, az új ajánlás itt Magyarországon még szigorúbb lett/lesz, most 11-12 hónapos verzió van mindenféle tejtermékre (joghurt, kefír, túró), a sok később kialakult allergia, érzékenység miatt. Azt mondta, hivatalosan 11 hó, nem hivatalosan 8. (Én 8 hósan kicsit adtam neki.)
2011. dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8 hónapot mondanak. Az én tápszeres babám 6,5 hónapos kora óta eszi a túrót. Nagyon szereti, semmi baja tőle. A Felicitas könyv 7 hótól írja, ezért mertem neki adni 6,5 hósan.
2011. dec. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az ajánlásokat soha nem értettem- állandóan más a trend!

Ahogy előttem az egyik Válaszadó írta, ha nem fordult elő a családban allergiás,akkor nyugodtan adhatod a Babádnak a túrót 7 hónapos kortól.


Jó babázást!!


Üdv:3 gyermekes

2011. dec. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ami rá van írva a bébiételekre, azt lehet adni attól a hótól. Én úgy tudom hogy allergia-gyanús gyermekeknek 10 hó előtt semmiképp nem érdemes adni még bébiételben sem, de jó ha megvárják vele a 12 hónapot. Ha a családban nincs allergiás és a picin sem jött ki soha semmi (pl anyatejtől pattanások, ekcéma) akkor szerintem adható már ami a bébiételekre van írva.
2011. dec. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok

OFF (bocs érte):

Mi is pont ma beszéltük a védőnővel, hogy milyen gáz, hogy állandóan változnak az ajánlások és nekik is milyen kellemetlen, hogy akinek több különböző korú gyereke van, annak ők is több verziót el kellett már mondjanak az évek alatt hivatalos személyként. Teljesen hülyét csinálnak belőlük ezekkel az ajánlásokkal....Ráadásul minden országban más nézőpont van, neten is rengeteg féle táblázat kering.

Arra jutottunk, a szélsőségektől érdemes tartózkodni, de mindent kivédeni nem lehet, ha genetikai hajlama van rá a babának, legfeljebb előbb jön ki rajta, de akkor legalább tudja a szülő is, mire figyeljen.

2011. dec. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Most 10 hónaposan vettem neki méregdrága túrós bébi desszertet (6 hó van ráírva!!!!), döbbenet, milyen egyéb cuccok vannak benne a túró mellett (pl. tejszín, cukor), el is döntöttem, maradok a sima túró mellett, összekeverem natúr joghurttal, gyümölccsel.
2011. dec. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Megőrjítenek ezekkel az ajánlásokkal! Képzeljétek, a mi védőnőnk a szomszédban azt mondta (8,5 hós az én fiam, 9,5 hós az övéké), hogy lassan kaphat a baba feles tejet és abból tejbegrízt, hogy ne kelljen tejpépet venni.

Na, így legyen okos az ember etetés ügyben.

A legtöbb táblázatban 8 hónapos kort ír, amikor el lehet kezdeni a natúr joghurtot, túrót, kefirt.

2011. dec. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat az off-ért,csak a 8-as Válaszadó válaszát olvasva gondoltam,leírom

:az én két nagyom (a kicsi még csak most lesz 3 hónapos) 7-8 hónaposan már nem kapott külön főziket,hanem amit csináltam levest,vagy olyan másodikat,hogy adhattam Nekik belőle villával össze törve. Azokat az ételeket,amikből adtam a gyerekeknek,enyhén fűszereztem,hogy mégis legyen abban is amit Ők esznek,majd miután kiszedtem Nekik a kaját,a saját szám íze szerint fűszereztem a többit. Most lehet kapom majd a lepontokat,de az enyémek fél évesen frankfurti levest ettek,persze leturmixolva. Láttam,hogy nem "viseli meg" Őket,így mertem Nekik adni!

Nem mondom,hogy az enyém követendő példa, ezt majd mindenki eldönti a saját fejében!


Jó babázást Mindenkinek!!


Üdv: a 3gyermekes

2011. dec. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én 10 hósan adtam csak.
2011. dec. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!