Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves fiam ma kérte a bilit...

2 éves fiam ma kérte a bilit és belepisilt. Utána viszont mindent összepisilt. Most akkor hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Ez volt az első alkalom.Nagyon megdicsértem érte.Utána hagytam hogy meztelenül rohangáljon,de már szőnyegre,mindenhova odapisilt.

Amúgy szól ha kaka is van(a pelenkába),és lefekszik h tegyem tisztába.


2011. dec. 6. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
:-)
2011. dec. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már elkezdtétek, ne hagyd veszni a dolgot.

Ha pisil valahol, vidd utána gyorsan a bilire. Aztán takaríts fel:)

Az elején lehet, hogy ez megy majd 5 percenként, de nem szabad feladni. Minden alkalommal mondd el neki, hogy a bilibe kell pisilni, szóljon, ha jön a pisi. Egy ideig még lehet, hogy nem tud időben, aztán már csak épphogy becsurran a bugyiba, végül meg már majd sikerül a bilibe is. És néha ültetsd rá csak úgy is. Mondjuk alvás előtt, mielőbb pelust húzol rá. Ha lehet, hagyd meztelenül, vagy csak kis bugyiba, pólóval. Neki is, neked meg pláne könnyebb, ha nem fél óra a vetkőzés.

2011. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod,nagyon hasznos volt!

Ezek szerint fizikálisan érett már rá,hogy visszatartsa a pisit?

Egy ideje már a kádban tanulmányozza,h jön "vmi" a pöpőjéből,és látom h direkt pisil.Akkor ez már az érettséget jelenti?Mert utána meg elbizonytalanodtam,mivel ha olyanja van,gond nélkül maga alá pisil..

2011. dec. 8. 12:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy picit hosszabb tanulási folyamat. Elvileg már érett rá, de meg kell tanulnia, hogy pontosan mi is az az érzés, amikor szólni/WC-re szaladni kell.

Én így csináltam: nyaralni voltunk egy járólapozott lakásban, így nem zavart, ha ide-oda pisilt :). Pelus volt rajta, ha utaztunk, de otthon és a tengerparton levettem róla. Eleinte csak akkor szólt, amikor már csorgott. Aztán volt, hogy tudott szólni, volt, hogy bepisilt. Viszont 1.5 hét elteltével már balesetek nem voltak, sőt a délutáni alváshoz sem kellett már pelus. A bölcsiben is, másnap már mondták, hogy vihetünk kisgatyeszt pelus helyett és eddig egyszer sem volt baleset (csak ébredés után). Mostmár csak éjszakára kap pelust.

Biztos vagyok benne, hogy az érzést kellett megtanulnia, hogy mikor kell szólnia.

Viszont tartani nem sokáig tudja még (5-10 perc).


Sok sikert!

2011. dec. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!