Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Logopédus tud segíteni?

Logopédus tud segíteni?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akinek van egy 3 éves gyermeke.Óvódás. Sajnos a gyerkőc igen keveset beszél, kevés szót mondd, mondatokat meg pláne nem. Az én 2,5 éves kislányom ( aki bölcsis) hozzá képest mindent mondd, összetett mondatokat is. Ebben az esetben logopédus tud segíteni? Mi lehet a gondd, hogy a gyerkőc nem beszél? Esetleg keveset foglalkoznak vele?
2011. dec. 5. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
3 éves kortól lehet logopédushoz vinni!!!!!!!
2011. dec. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen logopédus tud segíteni. Keressék fel a helyi nevelési tanácsadót és kérjenek egy logopédiai vizsgálatot. Annak a hátterében, hogy keveset vagy szinte semmit nem beszél a gyerek sok minden állhat. A nev. tan-ban majd elmondják. Sok sikert!
2011. dec. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztosan tud segíteni.

Az én lányom szinte tökéletesen beszél már -26 hónapos-. De a húgom annó a bölcsiben is csak halandzsázott, de azt folyékonyan. Javasolták a logopédust, de azt is akkor ha már lassan iskolás korú lesz és akkor sem beszélne rendesen. De magától elkezdett rendesen beszélni.


Nem minden gyerek egyforma. Egy ismerősünk kislánya ugyan annyi idős mint az én lányom és csak annyit mond hogy "mama", meg elkezdte néhány szónak az első szótagát mondani. Nem hiszem hogy ez gond lenne ilyenkor, ki előbb-ki kicsit később kezd el beszélni.

2011. dec. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!