Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek milyen a 2 hónapos babája?

Kinek milyen a 2 hónapos babája?

Figyelt kérdés
Az én kislányom állandóan sír ha nincs kézben és nem alszik nappal és éjszaka is mikor hogy,esetleg sorstársam akad, met mindig úy érzem csak nekem van ilyen problémám, de néha már lassan betekeredek:-)
2009. máj. 14. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:

tegnap volt két hónapos a kisfiam, hát mitmondjak, nem könnyű. Első baba és nincs két egyforma nap, van hogy egész nap elvan, alszik, eszik, kicsit játszik, de van hogy egész nap foglalkozni kell vele. Mondjuk a miénk nem szereti ha kézben van, neki énekelni, beszélni kell, meg játékokat mutogatni, ja és sétálni, ha esik ha fúj. Csak cicin alszik el, utána megy az átcsempészés a szobájába, általában harmadikra sikerül. Háromóránként szopizik, de volt, hogy átaludta az éjszakát, általában éjjel 4-5 órát alszik, de volt már hat óra is. Sokat kell ringatni, de csak a bébihordóban, ezt akkor ha rossz az idő, egyébként a babakocsiban menni kell, nem állhatunk meg csak ha már nagyon bealudt. Autózni nagyon szteret, többször voltunk hosszabb úton, nagyon szereti. Sírni nem sír sokat, de cicivel bármikor nyugtatható, hat hetesig sokat fájt a pocija. Tiéd milyen? Mennyivel született most mekkora? Az enyéb 3500 született most 5 és fél kiló :-) Születése óta emeli a fejét, most már akár percekig és megállás nélkül gügyörészik, éjjel hason, nappal hanyatt alszik már ha alszik.

Írj!

2009. máj. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi is hasonló problémával küzdünk csak ölbe szeret lenni csak ugy alszik el ha ringatom és akkor is általában két etetés között max fél óra állandóan vele kell foglalkozni beszélgetni játszani babusgatni egyedül nem szeret lenni amugy nagyon aranyos baba csak állandó napi 24 órás elfoglatság nem vagy egyedül vannak még sorstársak.Majd csak megnövünk lassan.
2009. máj. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom ma tíz hetes. Nálunk is az volt a gond, hogy nem tudtam csinálni semmit tőle, mert állandóan foglalkoznom kellett vele. Sokat is sírt. Megvettem neki a játszószőnyeget, ami csodát tett:) Lefárasztja magát, rengeteget beszél, egyre hosszabban, és egyre több hangot próbálgat. Tetszik neki nagyon. Jókat alszik, nem kell már ringatnom állandóan. Próbáld ki! El tudom végezni nyugodtan a feladatomat!
2009. máj. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom jövő héten lesz 2 hónapos. 3200 grammal született és 52 centivel. Most 4700 gramm és 57 centi. Sikerült kialakítani a napirendjét, 5x eszik egy nap (anyatejes), szinte mindig azonos időben.

magától alszik el, (este kell picit ringatni), este fél 10-től reggel fél 9-ig alszik egyhuzamban, kaja nélkül.

Napközben is alszik kb 4 órát.

Az evésen kívül szinte sosincs kézben, magára hagyhatom félórákra is, amikor ébren van. Gügyög a játszószőnyegnek, a kiságynak, a hordozóra akasztott csörgőknek, plüssöknek. Egy nap sose sír többet fél óránál, ez valószínűleg azért van, mert nagyjából mindig tudom már, hogy mi a baja. Hatalmasakat vigyorog, sikongat, már régóta követ minket a szemével, ha mosolygok rá, arra mosoly a válasz. Nagyon büszke vagyok rá, hogy ilyen jó baba. Első gyerek, kicsit féltem, hogy felborítja az életünket, hát nem így lett, bearanyozza a napjainkat. Szeretnék még két ilyet :)

2009. máj. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A láynom holnapután lesz tíz hetes.

A kiságyában csak az éjszakáit tölti (2x, vagy 3x) kel enni.

amúgy nagyon szereti, ha valaki ringaatja kis fenekté, vagy fogalkozik vele.

Most is bele kellet raknom ahordozóba(tudom, van aki szerit nem tesz jó a gerincének) mert sehol nem maradt el, de így tutam tenni-venni a konyhában.

Nézte, hogy mit csinálok, aztán elaludt.

Most a hordozóban alszik, de ha kiveenném rögtön felébredne.

Ha nagyon nyűgös de., akkor be a kocsiba, vagy a babakocsiba és irány vásárolni, akkor tuti, hogy bealszik.

2009. máj. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 hónapos a kislányom, pici volt 2750g és 49cm, de mára már 4800g és 55cm, csak anyatejes. Jó baba általában nem sír, csak ha éhes. Éjjel 2x kel szopizni, de gyorsan vissza alszik. Napközbe is alszik 1-1 órákat szopi közbe, vagy elgügyög a kiságyba felakasztott állatkáknak. Az időjárás változás megviseli, olyankor nyűgösebb és sokat akar kézbe lenni. Most hétfőn kapta a 2hós oltást, nem lett lázas, de azóta sokat felsír álmába, nagyon keservesen és akkor megkell nyugtatni, remélem mielőbb elmúlik.

Ja és ma jön a védőnéni kilyukasztani a fülét, már előre félek, mert az injekciónál is nagyon sírt, majd a szivem szakadt meg.

2009. máj. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2 hós a babám, 7 kor fürdetés, utánna vacsi, majd elringatom, s alszik 7-ig. Utánna kaja, 2 órát felvan, majd alszik még 3-4 órát, s estig felvan.

Igény szerint szopizik, kb. másfél óránként cicizik. Elvan magának a kiságyban, a zenélő körforgót nézegeti hallgatja, van hintánk nagyon ajánlom, fischer-price dzungel hinta, nagyon szereti, nem nekem kell ringatni, s addig tudok takarítani főzni elvan benne 1 órát simán,van hogy este is abban alszik el, a feje fölött ott is van zenélő körforgó szereti az állatkákat rajta.

Szopizza az újját ezerrel.

Fordul jobbra balra, néha annyira ficereg a kiságy másik felében találom meg, ha ölben van vállon nagyon szépen tartja a fejét, nézeget forgatja a fejét jobbra balra.

Hason utál lenni, 10 másodperc után ordít.

Nem egy kövér baba,inkább hoszzú, de szép formás, 3650-el született, s most 5 kiló.


Az elején míg rá nem jöttem mi a gondja, nehéz volt, sokat sírt, s kitapasztaltam óránként kell nála pelenkát cserélni, mert én nem érzem hogy nedves, de ő igen, s utánna el is hallgatott.

Az éjszakát azért nem aludta át nálunk első hetekben, mert estére kevés volt a tejem, most már rájöttem hogyha elalszik éjjel felkelek, fejek le, s esti szopi után még oda adom neki a lefejt tejet, attól elpilled s hamar bealszik, s elég neki nem éhezik meg reggelig. Esetleg te is próbálkozz ezekkel, hátha nálad is beválik.

2009. máj. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!