Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos lesz a babám, de...

15 hónapos lesz a babám, de sajna még nem jár önállóan! Volt (van) valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Babám mászni is későn kezdett (11 hó), tornára járunk. A szakorvos figyelemmel kiséri, azt mondta semmi gond, másfél éves koráig normális dolog. De azért én aggódom,hiszen az édesanyja vagyok:)
2009. máj. 14. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom elég korán kezdett el járni, de tudok olyan ismerőst akinek a gyereke 10 hónapos koráig szinte semmit nem csinált,maximum kúszott, és aztán hirtelen mindent kezdett egyszerre csinálni,ült,mászott,felállt, aztán viszonylag későn 16 hónaposan kezdett el járni.Okos gyönyörű értelmes szép gyerek, kicsit később, de a végén mindent megtanult idővel.Most 3 éves, és folyékonyan beszélt egyik napról a másikra.Szóval ha kicsit később is, de szerintem nemsoká neked is járni gog a babád, csak legyél vele türelmes, semmit nem szabad erőltetni, mindent magától kell elkezdeni,ha nem muszáj, nem kell erőltetni mert evvel csak gátoljuk a fejlődését.
2009. máj. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell aggodnod, foleg, hogy ha szakember is ezt mondja. Az en babam ugyan meg csak hat honapos, de tisztan emlekszem arra, hogy az unokahugomnal hogy volt a jaras.

O teljesen normalis mozgasfejlodesu baba volt, de teny, hogy szellemileg sokkal jobban fejlodott, mint a mozgas teren. Nagyon eber, figyelmes kislany, alig mult ket eves, de tobb eneket es mondokat tud, mint egy ovodas.

Viszont jarni nagyon nem akarodzott neki. 15 honapos volt, amikor elindult, megyegetett szepen, de ket nappal kesobb esett egy hatalmasat. Emiatt a kovetkezo harom honapban ismet nem volt hajlando menni, maximum segitseggel, kezen fogva, de ehhez sem mindig volt kedve.

Majd 18 honaposan ismet elindult es azota meg sem lehet allitani...

2009. máj. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én lányom is 16 hósan ment először egyedül,ne aggódj, a tied is elindul, ha jónak látja:)).Én is paráztam, hogy miért nem megy már, mikor a védőnő megnyugtatott, hogy el fog indulni, de minden nem megy egyszerre. Egy éves kora óta beszél,a kis agya ezzel volt elfoglava
2009. máj. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, a fecsegés nálunk is folymatos, ahogy kinyítja a szemét, a szája is nyíllik:) Nagyon aranyos, okos baba:) Remélem tényleg nincs gond a mozgással, csak rossz látni, hogy más gyermek már szépen sétál, sőt szalad az én kicsim meg négykézláb utána. Tudom nem más babához kell hasonlítani, hiszen "mindannyian mások vagyunk" és lehet valamiben az én kicsim jár előbbre.
2009. máj. 15. 12:26
 5/5 anonim ***** válasza:

szia. tudom, hogy régi a kérdés, éppen ezért kérdezem, hogy végülis mikor indult el a babád? hán yhónapos volt?

az én lányom 14 és fél hónapos, de esze ágában sincs egyedül járni. én is aggódom, úgy, ahogy te annak idején. kíváncsian várom a válaszodat! írhatsz privátba is, ha gondolod. köszi.

2009. nov. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!