Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak az energiatakaré...

Mit csináljak az energiatakarékos lányommal?

Figyelt kérdés
11 hónapos a lányom és a mozgásfejlődésben eléggé le van maradva. 10 hónapos kora óta kúszik hátrafelé, és mostmár elkezdett mászni is hátrafelé. Néhány napig mászott, aztán rájött, hogy föl tud ülni és azóta amint hasra teszem rögtön felül és így ücsörög hosszú ideig. Próbáltam elpakolni a keze ügyéből a játékokat, de akkor átül oda ahol azok vannak... Szóval semmi hajlandóságot nem mutat arra, hogy helyet változtasson, pláne nem előre. Félek, hogy hamarosan dokinál fogunk kikötni emiatt... Egyébként nagyon nagy helye lenne mozogni, mert már szinte az egész lakást átalakítottuk, hogy mindenhol tudjon kúszni-mászni.
2009. máj. 14. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

SAjnos náunk is ez a helyzet, most 9 hós, nem mászik, nem kúszik, ücsörögni akar, és nehéz nem megengednem neki.

Ma beszéltem egy konduktorral, és neked is ajánlom,amit mondott, meg kell nézetni! Lehet, htényleg szimplán lusta, de lehet, h izomtónus, egyéb baja van. Keress egy fejlesztő helyet, és nézesd meg. Nekem se segített eddig senki, az orvos, és a védőnő sem:( Remélem, h nekünk sem késő még. Írd be a keresőbe, h Dévényi módszer, kiad lapokat, olvasd el, h hány szülő fejleszti ezek a problémák miatt a gyerkőcöt.

2009. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Örüljetek neki, az első fiam 13 hónaposan kezdett menni, nyugodt, kiegyensúlyozott gyerek, már 5 évesen olvasott, kitűnő volt nyolcadikig, épp a tesi nem tetszik neki...

na a második fiam, most egy éves, 7 hós kora óta megy, majd beledöglök a tempóba.

nem kell rögtön rosszra gondolni, nincs két egyforma gyerek.

2009. máj. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Ne csinálj vele semmit.Amúgy meg ,ha átül a játékokhoz,akkor helyet változtat,nem? Minden gyerek másképpen mozog,van aki már 3 hónapos korában hasra fekszik,van aki előbb áll,mint ül,stb.Akkor van baj,ha csak fekszik.,és nem mozog.Ezért kár lenne orvoshoz menned.
2009. máj. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Első vagyok.

Ne bagatelizáljátok el. Nem örülök, h a fiam megkésett mozgásfejlődésű egyáltalán! Inkább szaladgálnék utána, hisz ezt vállaltam, benne volt, mikor gyermeket akartam.

A Te dolgod kedves kérdező, de attól, h megmutatod, még nem lesz baja, de attól igen, h nem, és mégis baj van...

2009. máj. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Voltunk Dévényesnél és azt mondta, hogy az izmai nincsenek letapadva. Elmondta, hogy hogyan tornáztassam, de nemnagyon sikerült. Végül elkezdett önállóan kúszni és kutyázni majd mászni hátrafelé. De megőrülök, hogy mennyire jól elvan egyhelyben és eszébe sincs mászni...
2009. máj. 14. 21:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányom hat hónapos.Most kezdett el kúszni.A kedvenc szórakozása, hogy szeretné a mélybe vetni magát.Iszonyú erő van benne.Folyton mozog.Segítséggel felül, és feláll.Imád állni és nagyon büszke magára.Folyton mozogna.Engem folyton ver a víz és rettegek.Szóval így sem túl rózsás a helyzet.Én szeretném, ha inkább "az agyával mozgatná a világot".Mindegy, nem lesz egy filozófus alkat.:)

Szóval ne bánkódj, ha nincs szervi eltérés, akkor majd alakul.A te babád az agyát mozgatja.:))))

2009. máj. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mintha az én kislányomról írtad volna!! Igaz, ő ma 9 hós, de ugyanez van. Inkább nem nyújtózkodik a játékért, hanem tovább megy, vagy éppen a fiókot pakolja kifelé. Csináltam neki alagutat, az egyik végénél először kukucskát játszottunk, azt nagyon szereti, aztán, láss csodát, elindult befelé az alagútba, végigmászta.Utána többször is. És nagy kacagással kijött. Próbáld meg, hátha bejön!
2009. máj. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!