Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mit gondol a bölcsödéről?...

Ki mit gondol a bölcsödéről? Szereti a gyerkőc vagy nem?

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 20:51
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem azért lettek lepontozva, amit írtak, hanem ahogy írták!
2009. máj. 14. 21:57
 12/15 anonim ***** válasza:
74%

Én ugyan nem adtam be bölcsibe a gyereket, de a környezetemből a következőket tapasztaltam:

Kolléganőm beadta a 2 éves kislányát, Minden 2. héten beteg volt, és ő volt a helyi rekorder (aki a legritkábban beteg). Egyébként tényleg szerette a bölcsődét, de jót tesz neki ez a rengeteg vírus, aztán meg gyógyszer?

Ez a kolléganőm elszörnyedve mesélte, hogy az 1 évnél kisebb gyerekeket, akik még nem tudnak járni, beteszik egy járókába. Egész nap ott ülnek, csak pelenkázni, meg etetni veszik ki őket. Na, ez gyereknevelés? Mi lesz belőlük? Zombi?

Egyébként nekem is az a véleményem, hogy nehéz anyagilag ez az időszak, de ha valahogy meg lehet oldani, a bölcsi az utolsó megoldás legyen. Tényleg az anyjára van szüksége a gyereknek és nem idegenekre.

Lehet külfölddel példálózni, én voltam kint babysitter. Hát, annyi deviáns gyereket én még nem láttam. Az anyjuk szava semmit sem ért, nem éreztem a kötődést sem köztük. És ezt az összes többi lány is mondta. Itthon nem tapasztaltam ilyet kisgyerekes ismerőseimnél. Lelkileg igenis megsínyli a gyerek, de ez többféleképp jöhet ki rajta. Lehet, hogy egyszerűen csak elveszíti a bizalmát a szüleiben, és magába zárkózik. Nem biztos, hogy akkor nem eszik, nem alszik, csak majd nem mond el neked semmit, és találgathatsz, hogy mi bántja.

Egyetem? Hát az szerintem várhat még egy évet.

2009. máj. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
68%
Ez a vita tök felesleges. Nem veszik fel a gyereket a bölcsibe, ha nem viszel munkáltatói igazolást. Más 3 gyerekes családanya lakáshitellel sem tud visszamenni dolgozni, annyira kevés a bölcsődei férőhely.
2009. máj. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Már így is halasztok egy évet.Többet már nem tudok.Nem örülök én se a bölcsinek és nagyon keveset akarok bejárni egyetemre, hogy minél többet lehessek babómmal.Ami a másik, amit leírtatok az alapján, nagyon vigyázni kell a bölcsikkel.Rendesen utána fogok járni,hova irassam be. Nagyszüleim talán be tudják majd vállalni...
2009. máj. 14. 22:17
 15/15 A kérdező kommentje:
Ha 1 évvel korábban jelentkezem, csak be tudok jutni...
2009. máj. 14. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!