Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mit gondol a bölcsödéről?...

Ki mit gondol a bölcsödéről? Szereti a gyerkőc vagy nem?

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 20:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Szia, mi 2 évesen adtuk be a kislányunkat, és csakis jókat tudok mondani. Bevállt, könnyen beilleszkedett az oviba, mert a bölcsi hozzászoktatta a közösséghez. Sokmindent tanulnak már a bölcsiben is, ami nagyon hasznos neki a késöbbi ovihoz.Én szerettem, és ő is.:)
2009. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
En kulfoldon elek, itt 6 honapig jar az anyasagi tamogatas, szoval a kisfiam 7 honaposan ment bolcsibe. Abszolut pozitiv tapasztalatom van eddig, 1 het alatt megszokta, azota is imad bolcsibe jarni. Rengeteg jatek van nekik, mostmar 1 evesen a tobbiekkel is jatszik, nemcsak egyedul, szoval a szocializaciojat is nagyon segiti. A bolcsis nenik nagyon aranyosak, figyelnek ra, rendesen foglalkoznak vele.
2009. máj. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

Nem adnám addig bölcsibe, míg nem tudja elmondani,mi történt vele. Gondolom bölcsi válogatja milyen, és aki beadja a gyerekét, nem fogja azt írni, hogy megbánta. Nem tudnám elképzelni, hogy más tanítsa meg enni, inni, önállóan bilizni, szerintem tök jó dolog, hogy lehetőségünk van otthon maradni 3 évig a gyermekkel.

Meglátásom szerint vannak családok, ahol hasznosabb ha a gyermek bölcsibe megy, ahol nem foglalkoznak a gyermekkel korának megfelelően. Az meg szívszorongató, mikor az anyagiak miatt adják be a gyermeket...

Ha lehetőséged van, szerintem maradj otthon, sok helyen lehet gyermektársaságban addig is míg oviba megy.

2009. máj. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én se szeretném beadni bölcsibe, de muszáj.És igen, az anyagiak miatt.Biztos furcsa neked, hogy valamiből meg is kell élni.Amúgy meg csak 1,5 éves kora után szeretném beadni és tapasztalatokra vagyok kíváncsi.
2009. máj. 14. 21:13
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak. 16 hónaposan ment bölcsibe a kisfiam, és imádja. Reggelente épphogy a cumiját a kezébe tudom nyomni, hogy vigye be magával az alváshoz. Rohan be játszani. Az egyik véleményhez hozzászólva csak annyi, hogy ha nem érezné ott jól magát,nem foglalkoznának vele úgy, ahogy kell, akkor nem szeretne menni,nem enne rendesen, és nem tudna ott elaludni.
2009. máj. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Igen, ez pontosan igy van. Siman lehet latni a baba jelzeseibol, mosolyabol, ha jol erzi magat a bolcsiben, nem kell hozza az, hogy el tudja mondani, hogy mi tortent vele aznap. Raadasul a bolcsis nenik minden delutan elmondjak, hogy mennyit evett, mennyit aludt, mivel jatszott aznap a gyerkoc, szoval lehet tudni, hogy jol erzi e magat vagy sem.

(A masodik valaszolo voltam.)

2009. máj. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%

A 3. vagyok, nem az volt a kérdés, kinek mi a véleménye a bölcsödéről? Miért nulla százalék hasznosságú, amit írtam? MIndegy. Akkor hozzá teszem, hogy a volt anyósom bölcsödében dolgozott, mint gondozónő és amelyik gyerek sokat sírt, taposták a lábát, mert nem verhették meg, így törték be a gyerekeket. Az orrát a gyerekeknek nem törölte meg, csak mikor kanyarodott az anya a bölcsi felé és még sorolhatnám.

De ha ennyire meg vagy győződve arról, hogy jól döntesz, miért érdeklődsz más véleménye iránt?

Add be, lehet szegény gyereknek az lesz a legjobb.

De ha már úgyis lepontoztatok és nem tetszett amit írtam, megkérdezném, miért nem voltál előrelátóbb családtervezéskor? Hogyan tudod eldönteni, hogy a gyerekednek jó a bölcsi?

Hát add be, menj dolgozz, gondolom első gyerek, aztán majd sóvárogj, mert ezek az évek nem jönnek vissza. Sokkal előbb önállósodik majd a gyereked, hamarabb lesz felnőtt, stb.

Egy másfél éves gyereknek tényleg az a jó, hogy idegenekkel lesz napi 9 órát?

A második kérdésedre a válasz, dolgoztam (gyakorlaton) én is bölcsödében és van sok olyan gyerek, aki órákat sír az anyja után, de nem mondják meg az anyának.

De biztos, hogy aki beadja a gyerekét lelkesen meg tudja magyarázni, hogy mennyire szükségszerű.

Én nem adom be és ha kell, elmegyek hajnalban takarítani, vagy árut feltölteni éjjelre, de nem adnám be a gyerekemet, míg nem beszél folyékonyan.

Nyugodtan le lehet hurrogni, ez is egy vélemény...


De Te ezt akarod hallani:

-nagyon szereti a gyerek és javára válik, és szereti a dadust is és várja a reggelt és vidám a gyerek... tessék.

2009. máj. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%
Nem értem 21:09-es, miért pontoztak igy le!! Azt nem nagyon irjátok itt bölcsisanyukák, hogy hányszor volt virusos-lázas beteg a pici babátok, mióta bölcsis, vagy hogy taknyuk egybefolyik ősztől tél végéig... Én sem szeretném, ha más szeme láttára cseperedne, nem pedig otthon velem és az apjával. Biztos rossz dolog a pénztelenség, hidd el a válaszoló is biztos sejti, mi az hogy egy fizetésből kell kijönni! Gondolom nem hiába irja minden nevelési szakkönyv, hogy a kicsi egészséges, teljes lelki cseperedése érdekében a legoptimálisabb, ha 3 évig az anyukájával van, és mi szerencsére itthon élünk, igy megtehetjük ( legalábbis eddig), hogy itthon legyünk velük.
2009. máj. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Az nekem is feltűnt,h csak az a válaszoló lett lepontozva,aki nem adná be.Na,most én is kaphatok hideget-meleget...én sem fogom beadni(a nagy is velem volt,4 évesen ment oviba)és nem azért,mert milliomos vagyok,hanem mert be tudom vinni a munkahelyemre(hetente 1x-2x megyek be

alkalmanként kb.3 órát)és én így vagyok nyugodt.Ne gondold,h ez könnyebb,mert még csak 1 éves a kicsi,és fél éves kora óta járok be vele,igaz,bababarát a környezet és egy személyes a melóhelyem(vagy én vagyok ott,vagy a kollégám).Ezáltal én Tgyást,Gyedet sem vettem igénybe,csak a Gyest.Egész egyszerűen nekem van ilyen lehetőségem,és szívem se lenne beadni.Szerencsére,ha nem járnék be,akkor is itthon tudnék maradni 3 évig,mert a férjem megteremti a hátteret.DE!Én úgy gondolom,mindenki maga tudja,h mit engedhet meg magának,és-sajnos-mit nem.A pénztárcáját is mindenki maga ismeri...

2009. máj. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Tényleg nem tervezett babó volt, de attól még nagyon szeretem.Éjszakai munkát akarok vállalni. De nem amiatt kell beadnom bölcsibe, hanem azért,mert egyetemre megyek.Csak pár órát lenne ott vagy valamelyik nap annyit se.És szeretném látni, ahogy felnő.És amiket írtál bölcsis tapasztalatokról...Nagyon durva, meglepődtem tényleg.Az ilyenek miért dolgoznak ott???Nagyon utána fogok járni a bölcsinek.Van bőven választási lehetőségem, nagy városban lakom.Csak kíváncsi vagyok, hogy oszlik meg az arány.És normálisan is leírhatnád a véleményed, ha még negatív, akkor is.
2009. máj. 14. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!