Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tulajdonképpen miért nem...

Tulajdonképpen miért nem nézheti a baba tv-? Rontja a szemét? Vagy miért? Hány hónapos kortól nem káros?

Figyelt kérdés
hogy lehet elkerülni, hogy ne nézze, amikor a nappaliban van a tv, és ő is ott van velünk?
2009. máj. 14. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

igazából a mostani tévék már nem rontják a szemet. inkábbazért nem ajánlják, mert a villódzás bánthatja a szemet, illetve a hirtelen változó képek, figurák zavarttá tehetik őt később, mondjuk este elalváskor. ő nem tudja a látottakat összeilleszteni még, neki csak hirtelen változó események sorozata.

a babák mindig azt álmodják vissza éjszaka,ami velük történt. ha ő elkezdi ezt az összevisszaságot álmodni, nagy valószínűséggel nyugtalanul fog aludni, akár fel is riad.

egyébként kb 4 hós koráig érdekelte a mi fiunkat a tévé. most már simán játszik az ágyon háttal atévének, oda sem néz, főleg ha a távirányítót megkapja játéknak:-) akkor azzal elvan egy órát:-)

2009. máj. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk felnőtteknek sem jó, de nálunk 1 szoba van , elkerülhetetlen hogy néha lássa a tv-t, bár próbálom elfordítani tőle. Esténként meg ugye extra fény ami nagyon érdelki, még csak 4,5 hónapos. Próbáld meg hattal rakni a tv-nek és úgy lefoglalni, hogy te azért halld vagy néha rá tudsz pillantani.

Mi kb. a tizedét tévézzük amióta velünk van a babó, és nem is baj:)

2009. máj. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 3 hónapos, és sokat bámulja a tévét, teljesen ráragad. Sokszor úgy kell Nekem helyezkednem, hogy ne lássa, de még akkor is forgolászik és keresi. Én nem vettem észre, hogy megzavarná, egyenlőre, mert jól alszik éjszaka, de biztos nem jó, van abban valami, hogy a babáknak túl sok ingert jelent, és összezavarodhatnak.
2009. máj. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
első vagyok: azt elfelejtettem írni, hogy mi 4 hós koráig voltunk egy szobában vele, de a tévé csak az első hónapban volt abban aszobában. folyton a fényeket nézte a falon, plafonon, hiába nem látta a tévét. igy először a tévé költözött a dolgozószobába, majd az egész ház átalakult, a dolgozó lett egyben a hálószobánk is, és a gyereknek saját szobája lett. most már csak elvétve látja a tévét, este mikor velünk van a mi szobánknak egy kicsit.
2009. máj. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
sajnos nekünk is csak egy szobánk van, így elkerülhetetlen, hogy néha lássa a tv-t. már 9 hónapos, eddig mindig eltakartuk egy nagy matraccal, nem látta. de most már fel tud állni, így átlát a matracon...
2009. máj. 14. 17:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy biztos nehezebb, ha egy szobában van a baba meg a tévé. Nálunk a tv a nappaliban van, és amikor ott a baba, kikapcsolom, mert annyira ráragad, hogy szörnyű. :)

4,5 hós

2009. máj. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Mi baja lehetne tőle? Az én fiam 5hós és kb egy hónapja nézi a bebe tv-t. Egyszerűen imádja, jókat kacag és mosolyog rajta. Ez egy nekik való adó, miért ne nézhetné? Persze nem órákig. Szerintem ne csinálj ebből gondot, főleg ha egy szobátok van, ha te foglalkozol, játszol vele úgysem a tv fogja érdekelni ráadásul meg is unja 10-20perc után.
2009. máj. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
csak néha-néha pillant oda, eddig nem nagyon érdekelte, de mostanában egyre inkább.
2009. máj. 15. 10:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!