Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Cumisüveg...

Tapasztalt anyukák! Cumisüveg kérdésben tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Most fertőtlenítem ki a kórházba a cumisüvegeket és forralás után tiszta fehér (vízköves) az egész. Nem gagyi a cumisüveg (Tomme Tippee). Undorítóan néz ki, hogyan tudnám letakarítani róla, hogy steril maradjon? Sterilizálóm nincs csak sterilizáló tablettám.
2011. dec. 2. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csúnyán néz ki, de semmi baja nem lesz tőle a babának! Nálunk is nagyon vízköves minden 1 perc alatt, ezért mikrós gőzsterilizálót használok. Előtte nekem is így néztek ki a cumisüvegeim.
2011. dec. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Vegyél desztillált, azaz ioncserél vizet, és abban főzd ki.

Magad is desztillálhatsz otthon, egyszerűen fel kell forralni a vizet, amikor kihűlt megvárni, így kicsapódik belőle minden egyéb anyag. Áttöltöd másik edényben és úgy főződ ki benne az üveget. De nem kerül sokba a bolti destzvíz se.

2011. dec. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is mikrós sterilizálót használok kezdetek óta. Mi is használtunk TT-t, de a lányom 3 hét után 'megunta' és azóta a MAM-os a sztár.

Így kifertőtlenítettem őket és törlőkendővel kitöröltem őket, majd elraktam. Vagy eladom majd őket, vagy nem tudom ...

2011. dec. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok. A maradék vízkövet amúgy kifőzőtt, kivasalt textilpelussal szokták kitörölni belőle. De ne aggódj, nem kell ám ennyire sterilkedni:)
2011. dec. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Disi ***** válasza:
Sajnos abban nem tudok segíteni, hogy hogyan szedd le róla. Én is jártam úgy mint Te viszont ami nálam bevált, hogy vettük egy vízszűrő kancsót, és a szűrt vizet használom mindenhez, így a babacuccok kifőzéséhez is. És ez után nem szokott vízköves lenni semmi.
2011. dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igazából az esztétikum miatt kérdeztem. Anno a lányomnak AVENT volt az is így nézett ki. Akkor beszerzek egy mikrohullámú sterilizálót már 2000-ért láttam újjonan.
2011. dec. 2. 15:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy kiskanál citromsavat tehetsz a főzővízbe, meggátolja a vízkő rátelepedését az üvegre és a már rajta levőt is leszedi. A babának pedig nem lesz baja tőle. Én ezt a tippet a medela mellszívó használatiján olvastam és nekem bejött, azóta így csinálom.
2011. dec. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Most hívtam fel a férjem, hogy ha jön haza hozzon egy citromsavat. Az arány gondolom mindegy. Nagyon köszönöm a segítséget.
2011. dec. 2. 15:28
 9/12 anonim ***** válasza:
Én anno pici citromlevet öntöttem a forraló vízhez és szépek maradtak a cumisüvegek.
2011. dec. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

egy csepp ecet is jó erre...attól sem lesz baja a babádnak.....


amúgy megéri sterilizálót venni!!!!!!!!

én imádom az enyémet...első gyereknél nem volt, hát már bánom :DDDDDDD

2011. dec. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!