Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabáknak (10 hetes) hogyan...

Kisbabáknak (10 hetes) hogyan kell elkészíteni a teát?

Figyelt kérdés
50%-ban tápszert kap, mert nem elég az anyatej. Vízzel szoktam kínálni, de nem nagyon issza... Ezért szeretném kipróbálni a teát. Teafiltert vagy szálas teát használtok? Milyen márkát? Meddig kell áztatni a vízben? Gondolom nem lehet ízesíteni cukorral... Bocsánat, ha hülyének tűnök...
2011. dec. 2. 14:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Az én gyerekorvosom így mondta: felforralni a vizet a cukorral együtt ( 1dl hez egy csapott mokkáskanálnyi), a teásfiltert éppen csak belelógatni és már ki is kell venni, mert ha sokat áztatjuk, fájhat tőle a pocija! Lehűteni, már ihatja is.
2011. dec. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én a Mecsek babateát használom. Ez filteres. Én úgy szoktam, hogy felforralom a vizet, bele a filtert, lefedve hagyom 10 percig, utána kidobom. De azt hiszem rá van írva a dobozára. Nem ajánlott ízesíteni cukorral, De hát a kórházban adják a babának a cukros vizet... Ha nagyon nem ízlene neki(nekem azt mondták) lehet bele neki tenni egy nagyon pici gyümölcs cukrot.
2011. dec. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én cukrot nem tennék bele, hanem csak sima gyümölcstea-filtert használnék. Az enyémnek nagyon ízlett, bár csak 6 hónapos korától kapta.
2011. dec. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ilyen picinek nem ajánlatos percekig áztatni a teafiltert! Fájhat tőle a hasa!
2011. dec. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Erre az van írva, és nem fáj tőle mégsem. :)
2011. dec. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 xStefix ***** válasza:
79%

1: Leginkább a tejet kellene szaporítanod és akkor nem lenne más gondod...

2: Ha még kap anyatejet, akkor azt adj neki, ha szomjas, mert arra is "jó"! A csak tápszeres babákat szokták külön itatni, de őket sem kötelező.

3: Ha mindenképp itatni akarod, bár nem ajánlott, akkor is vizet adj neki, de ha nem kéri, ne erőltesd! Tudja, mi a jó neki.

4: Teát és egyebet azért ne, mert a tápszer miatt alapból meg van terhelve az emésztése és folyamatosan mosódik a bélfaláról az anyatejes védőréteg! - Én azt javaslom, hogy erre már lehetőleg ne tegyél rá még egy lapáttal, se teával, se más egyébbel. (Vízzel se inkább, szintén ezért.)

5: A babáknak leginkább roiboos teát szabadna adni, mert abban nincs sem koffein, sem tein. A zöld és fekete (azaz ízesített gyümölcs-) teákban van. A szálas pedig sokkal erősebb, mint a filteres. - És emiatt általában a tea sem javasolt 6 hónapos kor alatt. (Kivéve a gyógytea pl. pocakfájásra.)

6: Cukrot meg főleg ne adj ilyen picinek, mert nagyon káros!

2011. dec. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Forralsz vizet, cukrot én ugy tudom, hogy 1dl teába fél mokkáskanálnyi kell csak. Ha babavizet használsz akkor csak megmelegíted. Mecsek bébi teát adok neki, de ő már 4hónapos már 2 hete ihat csipkebogyó teát. Cukrot csak akkor adj neki, ha simán nem issza meg a teát és a filter csak picit belemártogatod, hogy legyen szine.
2011. dec. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

xStefix kicsit vaskalapos, úgy érzem a szavaiból, bár az én fiam sosem volt tiszta anyatejes, de nekem túlzásnak hangzik, hogy nem szabad teával kínálni, főleg nem étkezések között.


Mind1


Én főztem 5-10 percig a vizet cukor nélkül, utána lógattam bele pár percre a filtert. Akkor kezdtem el cukorral adni (fél literhez 1 kiskanállal), mikor nem fogadta el anélkül. Most 22 hónapos, egy ideje megint cukor nélkül issza, mert most épp így tetszik neki. Pocakfájásra kezdtem adni, nem is volt különösebben hasfájós sosem.

2011. dec. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 xStefix ***** válasza:
Köszönöm a bókot, de leendő szakmabeliként tartanom kell magam a "szabályokhoz". Ha ragaszkodsz hozzá, előkeresem neked az indoklást.
2011. dec. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

előkeresheted, megköszönöm.

Te biztosan jobban tudod, ha szakmabeli leszel, csak akkor is kicsit vaskalaposnak hangzanak ezek a szabályok, amiket mostanában sulykolnak belénk. Dehát mi felnőttek sem vagyunk egyformák: a férjem pl. víz helyett folyadék gyanánt képes 1 liter tejet meginni bármikor. Nekem, ha szomjas vagyok, csak a víz kell, teával sem tudom oltani a szomjamat. Gondolom, babáknál is így van. Ha nem kéri a baba, ok, nem kell erőltetni, de valljuk be (nekem legalábbis) olyan ez a mondatod, hogy adjon a kérdező tejet akkor is ha szomjas, mert arra is jó, mintha ebédeltem volna, utána megszomjazok, vizet innék, de megint paprikás krumplival kínálnak meg helyette. Bár nem tudok egy csecsemő fejével gondolkodni:) Ha eleget hízik, gyarapszik, én a józan paraszti eszemmel úgy gondolom, egy kis tea belefér.


Azért elolvasnám az indoklást, ha megtalálod:)

2011. dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!