Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell elkészíteni a...

Hogyan kell elkészíteni a hűtő fürdőt?

Figyelt kérdés
Kisfiam még nem volt lázas, de most kapta meg a 15 hónapos oltást (mumpsz, rubeola, kanyaró) és egyre több rémtörténetet olvasok a majd 7-10 nap múlva bekövetkező mellékhatásokról. Szeretnék minél jobban felkészülni, hogy segíteni tudjak, mikor megbetegszik. A hűtő fürdőt hány fokos láznál kell alkalmazni, és hány fokosnak kell lennie? Mennyi időnként lehet alkalmazni? Mennyi ideig üljön benne a kisfiam? Köszönöm a válaszokat előre is!
2011. nov. 22. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
A hűtőfürdőt kb. 40 fokos láznál szokták, kádba engedsz test meleg vizet kb. 37 fokosat és fokozatosan hűtöd, esetleg utána tudod vizes lepedőbe csavarni, ha úgy látod szükséges!!! Ennél alacsonyabb láznál elég a lázcsillapító és tehetsz vizes törölközőt, rongyot mindkét csuklójára, bokájára, homlokára és mellkasára!!!
2011. nov. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39-40fokos láznál.Engedsz kb 38 fokos vizet és szépen fokozatosan engedsz hozzá hideget.Fél órán keresztül.
2011. nov. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amennyire lehet ne is várd meg, hogy olyan magas láza legyen. Még picike, nagyon sírni fog a hűtőfürdő miatt, mert sokkal hidegebbnek fogja érezni mint ami. Én 31 éves vagyok de mai napig emlékszem 1-2 hűtőfürdőmre, pedig már 5 év körüli voltam. Persze, ha nagy baj van természetesen vész megoldás lehet, úgy ahogy az előző hozzászóló írta, hogy folyamatosan hűtöd a vizet. Mindig szokjon hozzá a kisebb és kisebb hőmérséklethez.

Ami nagyon fontos, hogy a feje és a tarkója mindig legyen hűtve láz esetén. A legegyszerűbb, ha kis hideg vizes törülközőket teszel buksijára, a nyakára, a csuklókra és a bokákra. Folyadékpótlás nagyon fontos! Ha nem hajlandó inni, vagy a láz nem indul meg lefele, akkor ügyelet mindenképp! (ez általánosságban igaz a lázas állapotra, nem az oltásra sarkítva írtam) Reméljük egyébként minden rendben lesz ;)

2011. nov. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!
2011. nov. 22. 20:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!