Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babák mikortól szokhatnak...

A babák mikortól szokhatnak rá az ujj szopásra? Átszokhat a cumiról az ujjacskájára?

Figyelt kérdés
Az én kislányom 10 hetes. Kb. két hete megtalálta az ujját, de szerintem még nem tudatos. Egyébként cumizik. Átszokhat az ujjacskájára?
2009. máj. 14. 06:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mi 3 hósak vagyunk.Mi is így vagyunk,de mi azért mert valószínű,hogy jönni akar majd a foga,és rágja az öklét,mert ugye viszket az ínye.De aztán a szájába marad a hüvelykujja:),trükközik a drága.Amint észreveszem beteszem a cumit a szájába.Nem tudom miyen cumitok van.Nekünk eddig Avent volt,most vettem neki Nukosat,annak bucis a vége,úgy nézem,hogy jobb,nem szeretném ha rászokna az ujjára.
2009. máj. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Átszokhat, de teljesen le is szokhat a cumiról. A fiam is cumizott, amíg nem jöttek a fogai. Azóta egyáltalán nem kell neki semmi (se cumi, se ujjacska). Az ujjacskát egyébként ő is megtalálta anno, de egy-két alkalmon kívül nem szopizta.
2009. máj. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez vicces, mert az Én kislányomnak nem kell a cumi (már próbálta, mert nagyon szopja az ujját), csak az ujja.... :-)
2009. máj. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 7 hetes, 2 hetes korában önkényesen megvált a cumitól: kiköpte. Aztán 1 hétig az egész kezét próbálta belenyomni a szájába, gondolom nem tudta még annyira koordinálni a mozdulatait. Azóta viszont kizárólag a hüvelykujját szopja, hol a balt, hol a jobbot. Én nem hiszem el, hogy nem tudatosan görbíti az ujját hozzá, egyszerűen lehetetlen ezt a finom mozdulatot tudatosság nélkül megcsinálni. Ezért is nem értem. :D Most 7 hetes.
2009. máj. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem babafüggő.

A kisfiam 1 éves és sem az újját, sem a cumit nem szopta.

(Remélem nem kiabáltam el)

2009. máj. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam az anventes cumit, de mindig kiköpte. A gyógyszertári kiscseresznye cumit pedig imádja! Örültem neki mert csak kétszáz forintba kerül:)
2009. máj. 14. 13:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!