Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Légzésfigyelő? Megszólal, de...

Alinaaa kérdése:

Légzésfigyelő? Megszólal, de minden ok?

Figyelt kérdés

A kérdésem, hogy mitől nem vesz levegőt, ha csak annyi dőre is, hogy a gép jelezzen. Utána minden rendben.

A nagyobbik refluxos volt, feljött a tej, és megszólalt a gép, de minden ok volt mire jelzett.

Mi lehet még? Van olyan, hogy a géppel van baj?

Meséljétek el, nálatok mi volt?


2011. dec. 1. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Vagy túl érzékenyre van állítva a gép, vagy merül az elem benne (nekünk legalábbis ekkor is beriasztott).

Az egyéb esetek okát pedig nem tudom. Lehet tényleg nem vesznek a babák levegőt egy kis ideig, de ez még nem feltétlenül jelent bajt. Csak a szülő kap frászt tőle.

2011. dec. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez az, megszólal néha-néha. Felkelek megbököm, megmozdul rá és alszik tovább. Sokszor bánom hogy nincs annyi lélekjelenlétem, hogy figyelgessem tényleg nem vesz e levegőt.

Az az elméletem, ha valaki annyi ideig nem vesz levegőt, míg el kezd sípolni, azért kapna a levegő után ha megbököm, vagy kékülne a száj, vagy valami jele lenne ha baj lenne. Javítsatok ki nyugodtan:)

2011. dec. 1. 12:16
 3/5 anonim ***** válasza:
nálunk elég soksor volt riasztás mert túl érzékenyen volt.levegőt meg tuti vett mert épp néztem milyen szépen alszik.
2011. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Okkal nálunk 2× volt ilyen:

1) Valóban nem vett levegőt, olyan mélyen aludt. Kikaptam az ágyból és elkezdtem rázni, majd ráfújtam az arcára. Ekkor felsóhajtott és felébredt. Nem ijedt meg, de hozzám bújt. Ekkor volt kb. 2, 5 hónapos.

2) Refluxos volt szintén. 2 órát aludt már, mikor álmában vissza bukta a tápszert és ahogy fordult, belefejelt álmában. Amikor megszólalt a légzésfigyelő, akkor ő maga felriadt rá és kiemelte a fejét. Nagyon megijedt és rettentően sírt.


Amikor nincs probléma, akkor általában vagy messze vagy közel van az adóvevő, vagy a lapok nincsenek rendesen alatta, tehát elmozdult.

2011. dec. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha utánaolvasol a témának, legtöbb esetben már magára a riasztásra felébred a baba, és nincs szükség további lépésekre. Pont ezért jó a légzésfigyelő, mert lehet, ha nem kap semmilyen stimulációt (erős hang), magától nem indulna újra a légzése, nem ébredne fel többé. Van olyan mobil légzésfigyelő is (Respisense), ami 15 másodperc légzéskimaradás után még nem riaszt, hanem rezegni kezd, hogy felébressze a babát. Ha 5 másodpercen belül sem mozdul, akkor adja le a riasztást.

A legtöbb készülék 15 másodpercre van beállítva, és ennyi idő kevés ahhoz, hogy oxigénhiány alakuljon ki, és mondjuk elkéküljön a szája. Próbáld ki, tartsd vissza a lélegzetedet ennyi időre.

Egy javaslatot azért tennék: kérd meg a gyerekorvost, hogy mutassa meg az újraélesztés technikáját, mert anélkül van olyan eset, ahol nem sokat ér a készülék.

2011. dec. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!