Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Féltetek attól, hogy...

Anyukák! Féltetek attól, hogy milyen lesz amikor megszólal a légzésfigyelő?

Figyelt kérdés
az én kislányomnál 3szor is jelzett 4hós koráig,borzasztó érzés ha belegondolok,hogy mi van ha nincs ez a szerkezet..!
2011. ápr. 16. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Én rettegtem eleinte.Nekünk is volt pár riasztás,de mindig moccant a baba rá,igy nem tudom mi lett volna ha nincs riasztó,szerintem semmi.A babák,főleg mig kicsik,nem egyenletesen veszik a levegőt.8-9 hónapos kora közt,nagyon sokszor riasztott,eleinte ideges voltam,aztán rájöttünk,hogy mocorog,négykézlábazik álmában,valószinü attól.Mivel mikor riasztott,egyből láttam hogy mozog,csak kikapcsoltuk,és aludtunk tovább nyugodtan.Alig várom már hogy kivegyük alóla,1 éves kora után tervezem,van még 1 hónapunk:-)Amúgy ha azért riaszt,mert gond van,azt állitólag észre lehet venni a babán is,mert kékül a szája,és olyan mint egy kis rongy baba.
2011. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

az én kislányom megsem moccant,amikor megszólalt.amikor kivettem az ágyból olyan volt mint egy rongybaba,és ijedtembe kiabáltam hozzá,meg megráztam egy kicsit amire vett egy nagy levegőt.szóval:nagyon ijesztő volt..!

én is olyan 1éves koráig használtam,de amikor nagyon beteg volt,akkor megint bekapcsoltam inkább,mert így éreztem biztonságban.

2011. ápr. 16. 11:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt pár téves riasztás hát majdnem szívbajt kaptam.Volt rohanás ezerrel de a lányom nyugodtan aludt.Én is 1 éves koráig szeretném használni.Azt hogy kikaptad a kiságyból jól csináltad nekem ezt a védőnőm mondta hogy ez egy jó megoldás mert megijed és vesz levegőt.
2011. ápr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én bele sem gondoltam hogy a légzésfigyelő megszólalhat. Aztán egyszer megszólalt, 4 hónapos volt. Ő is rongybaba volt, ráztuk, kínunkban dobáltuk a levegőbe (utólag magam sem értem miért), aztán egyszer csak elkezdett lélegezni. Most másfél éves, és eszem ágában sincs kivenni alóla a légzésfigyelőt, így vagyok nyugodt.

Az egyik ismerősünknek a 2 hónapos babája sajnos meghalt, nem tudták újraéleszteni.

2011. ápr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Furamód nem tartok attól, hogy megszólalna, mert még nem történt ilyen, pedig, mivel koraszülött a babám, már a kórházi lábadozásakor is volt alatta, illetve már lassan két hónapja itthon vagyunk, és non-stop megy a légzésfigyu. De annyira megnyugtat a tudat, hogy ott van alatta, hogy valószínú, emiatt nem parázok. Ha megszólalna egyébként, tökjó ötleteket írtatok, én is ezt tenném. Amikor még csáp volt a kicsim lábain, és esett a szaturációja, a kis talpát kellett masszírozni, meg dörzsölgetni a hasát vagy a hátát, ettől visszazökkent. De lehet, hogy én is megráznám, ha látnám, hogy szürkül a kisfiam. Ez ugyanolyan, mint hogy az epilepsziásnak muszáj adni egy pofont, hogy kizökkenjen és megszűnjön a roham! Ettől még nem bántjuk a kicsit.
2011. ápr. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!