Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos kislányomnál szepará...

7 hónapos kislányomnál szeparációs szorongás lehet?

Figyelt kérdés

7 hónapos a kislányom, én az apu vagyok. Szerencsére nem reggeltől estig dolgozom, hanem viszonylag sokat tudok otthon lenni a kis családdal. Babácskával egyre jobban kötődünk egymáshoz, játszunk, igyekszem mindenben részt venni, bár ez lehetne több is. Ellenben ma olyat produkált, amit még sosem. Etetőszékben etettem, és úgy megijedt tőlem, hogy elkezdett nagyon sírni, majdnem belefulladt a kajába. Anyuja átvette, hátha a foga, vagy rossz hangulat. Következő etetésnél megint ugyanez. Úgy nézett rám a baba, mintha minimum megvertem volna, vagy vadidegen lennék, szinte rettegés volt a szemében.

Elsőre nagyon rosszul éreztem magam, hogy biztos béna vagyok, vagy nem is szeret a pici, vagy nem tudom. De aztán megembereltem magam, visszaültem, és addig beszéltem hozzá, míg nem nyugodott meg, és addig nem adtam neki a kanalat, amíg ő nem dőlt előre, hogy kéri. Beszéltem hozzá, bohóckodtam, mosolyogtam rá végig, és így nagy nehezen de megnyugodott, és hajlandó volt enni, a végére még mosolygott is. Tehát ez szeparációs szorongás lehet? Rájött, hogy anyuja bizony nincs mindig ott? Mert az apu is egy szülő, és nem lehet mindent anyu nyakába varrni. Vagy teljesen rossz nyomon járok? Még esetleg az is felmerült bennem, hogy amikor játszunk, akkor minden jó, szívesen ringatom, de a kajálást végigszaladom, hogy ne piszkoljon, és szó szerint gyorsan etetem, és talán most jött rá, hogy utál velem enni?


2011. nov. 29. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:

:)

Hát lehet, hogy az etetés módjával volt inkább probléma.

Nálunk a szeparációs szorongás úgy jött elő, hogy a lányom keservesen el kezdett sírni, ha véletlenül kiléptem a látómezejéből. Ha a padlón játszottunk, másott rám, kapaszkodott a nyakamba, semmi nem érdekelte, csak rám volt tapadva, mint egy kis kullancs. :) Ha feláltam, kapaszkodott a nadrágomba, és sjrt. Fel kellett vennem.

Ilyen kor környékén tudatosul benne, hogy ő is egy külön álló lény, és bizony anya, apa ott tudja hagyni, nincs hozzájuk nőve.

Azért gondolom,hogy inkább az etetési módszered nem jött be neki, mert az arcodat ismeri, a hangodat, illatodat szintén, nem a szülőktől szoktak ilyenkor megijedni, hanem idegenektől.

2011. nov. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is gartulálok!Te nagyon jó Apa lehetsz!A soraidból csak úgy árad a szeretet a kis családod felé!


Másrészt:

Én is így gondolom mint az első!Szerintem ez nem szep.szorongás inkább az etetés módjávall volt valami baj!Szerintem nem tőled ilyedt meg hanem valami mástól ami az evéssel kapcsolatos!Máskor is etetted már te is??vagy mindíg csak az Anyukája??mert lehet attól ilyedt meg,hogy akkor Anya már most nem is fog eteteni???!!!

Sajnos több nem jut eszembe!


Mégegyszer:le a kalappal előtted!!!

2011. nov. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, eddig is etettem már etetőszékben, de tápszerrel is sokat. Az etetőszékes, főzelékes megoldás ritkább volt, mert az főleg napközben van, amikor melózom, akkor anyuja eteti.
2011. nov. 30. 09:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyébként azt is megpróbáltuk tegnap, hogy a második próbálkozásnál kint maradtam, de akkor is keserves sírásba kezdett. Lehet, hogy tényleg egyszerűen csak szoknia kell az apuval való eszegetést. :)

Az Anyu

2011. nov. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!