Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem birom, ugy érzem teljesen...

Nem birom, ugy érzem teljesen elfaradtam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fiam 14hos ezidaig egyszersem aludta at az éjjelt,minimum 3x kel.napközben 1x alszik-1orat.a nap többi részében kikészit.tépi a labamat,arcomat,sir,hisztizik,ha épp fözni vagy takaritani szeretnék.az altatasa min. fél ora.estére ugy elfaradok,h mire apa haza ér se ö hozza se a kicsihez nincs türelmem.és akkor még altassak.ilyenkor anyira kimerült vagyok mar,h legszivesebben orditanak mindenkivel.tudtam h nehéz lesz,de ennyire?
2011. nov. 28. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna! Lehet, a tél, a sötétség is rátesz egy nagy lapáttal a hangulatunkra! Én is nehezebbnek érzem, mint amilyenre bármikor is számítottam volna! Én most a 16 hónaposom mellett vállaltam 2 magán-növendéket, és egy oviban zeneovit tartok, és érzem, erre már nagy szükségem volt. Olyankor teljesen kikapcsolok, eszembe sem jut a sajátom, mikor ott van másik 40 gyerek. És sokkal nyugodtabbak ezek a napok számomra. Ha sokat be vagyunk zárva, attól őrjöngök. És akkor jön a férjem, és azt mondja: "Kincsem! Alszik a törpe, ülj be az autóba, és irány a tesco". Nekem már ez is felüdülés. Egyszerűen muszáj keresni/keresnünk azokat a lehetőségeket, amikor picit tudunk függetlenedni, mert nagy szüksége van erre a lelkünknek.

Próbáltam magne B6ot szedni, egy kalap sz.rt se ért, most elkezdtem egy doboz elevitet, de védőnőm azt javasolta, teljes vérképet csináltassak. És épp most kezdtük a 2. baba-projektet...


Ja! És tudom, hogy nagyon nem jó dolog, de néha igenis leültetem a tv elé (interaktív babaműsorok), nem ül meg sokáig, de most kezdi megszokni, hogy reggeli után 15-20 perc anyáé a konyhában.

Nagyon nehéz, de igenis meg tudjuk csinálni, mert Te is és én is JÓ ANYUKÁK VAGYUNK, akik néha kiakadnak.

Menj el este sétálni, vagy Apával moziba (1-2 órát nagyi is ülhet az alvó baba mellett), vagy irány a tesco:D

Kitartás, a tavasz már úton van!

2011. nov. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ennyi idősen szoktattam le a kisfiamat az éjjeli evésről. Azóta nem kel fel éjszaka (na jó, néha előfordul), és összehasonlíthatatlanul jobb mindkettőnk közérzete.

A főzés, takarítás nálunk is gond, ezért amikor ő ébren van, csak nagyon gyors konyhaseprés és ételmelegítés van. A többit akkor csinálom, amikor alszik, vagy amikor (hetente 1-2x) a mamánál van. Szerencsére kb. 2 órát alszik délután, és ébredéskor eljátszik egy ideig a szobájában, nem kell rögtön bemennem.

A karmolás, bántás, hiszti nálunk is előfordul, ha valami nem úgy van, ahogy ő szeretné. Előbbit úgy szoktam kezelni, hogy mutatom és mondom neki, hogy fáj anyának, nem szabad anyát bántani, így anya nem játszik vele, és pár percig nem foglalkozom vele.

Este apa fürdeti meg, addig tudok egy kis levegőt venni :)

Általában én is készen vagyok estére, én sem gondoltam, hogy ilyen kimerítő lesz...

2011. nov. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó!És nehéz volt leszokatni az éjjeli evésről??Mert én is most erre készülök hisz 2 korty tápi után már alszanak is vissza akkor ez így gondolom már megszokásból megy náluk...Bocsi az OFF-ért de a muszáj nagy úr!!!:))
2011. nov. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, két nap kellett hozzá. Tápszeres baba volt, tejital helyett most már vizet kap elalváshoz este és délben is, ha felébred éjszaka, megkeresi a vizes cumisüveget és kiszolgálja magát. Így már nincs sírás éjszaka a tejecske után. Most már ébredés után (reggel és délután) kap egy adag tejitalt.

Úgy gondolom, hogy az én kisfiam tényleg éhes volt korábban, amikor éjjel felkeltett a sírásával, a szervezetének kell hozzászoknia ahhoz, hogy éjszaka nem kap enni, ezért napközben kell többet enni, éjjel pedig aludni.

2011. nov. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!