Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet babámnak le van nőve a...

Lehet babámnak le van nőve a nyelvféke. szopni tud jól, de a kanalazás nem megy jól. fel kell vágni neki?

Figyelt kérdés
5,5 hós. nem dugja úgy ki a nyelvét, ahogy kéne, szerintem. sokszor alá tolom be a kanalat is!
2009. máj. 13. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
az én babám 9 hónapos és nem nyitja a száját, csak cuclizik a kanálról. szerintem a te babád még nagyon kicsi ehhez, mármint a kanálhz.
2009. máj. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt simán lehet látni, ha le van nőve a baba nyelve. Azt a kis hártyát nézd meg, ami "tartja" a nyelvet.Ha nagyon közel van a nyelv elejéhez a kiindulási pont, akkor le van nőve. Na, remélem érthetően írtam:)

Ha te nem tudod megállapítani, mutasd meg a dokinak vagy védőnőnek legközelebb.

Az, hogy nem tud kanálból enni, nem a lenőtt nyelv oka.


Kisfiamnak is le volt nőve a nyelve. Ő még szopizni sem tudott emiatt, mégsem vágták fel neki a kórházban:(

10 hónapos volt, amikor a gyerekdoki nyisszantott, azóta elég nagy szája is lett, be nem áll a szája:)

2009. máj. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gyerek doki mondta, h le van nőve. de ő nem csinálja meg. van fül orr gégészünk, ő azt mondta 6 hónaposan térjünk vissza rá. igen, ott ahol írtad, rövid. de szopni nagyon jól tud, csak most a kanalazást, hogy elkezdtük nem nyújtja ki és 10ből 9x a nyelve alá dugom a kanalat...
2009. máj. 13. 12:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekünk felvágták a nyelvét:)))) 3 hónapos sem volt, nem fájt Neki egyáltalán, legalábbis ezt mondta az orvos. Nem vérzett és valóban nem sírt sokat a fiam.

Ne aggódj, semmi durva. Azóta mégjobban pödöríti, amikor sír.

2009. máj. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

hívtam a dokit. hétfőn felcsípni neki:(

uram ég!! tiszta ideg vagyok!!!

2009. máj. 13. 13:15
 6/9 anonim ***** válasza:
ne izgulj, nekünk még a kórházban vágták fel (csípték el) a nyelvét, 4 naposan. kicsit sírt, utána pedig szopizott egy jóízűt.
2009. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
remélem igazad lesz!!! csak minél nagyobb a baba annál jobban megviseli szerintem:(
2009. máj. 13. 14:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Második vagyok...


Nyugi, ne félj, tényleg nem fáj neki!

Írtam, enyém 10 hós volt, amikor felvágták neki. Én kimenekültem a dokitól, anyukám fogta a "műtét" közben a kisfiamat. Pár percig vérzett neki a nyelve, de utána már cumizott, vette a szájába a játékait, és fél óra elteltével már evett is.


Az igaz, hogy minél nagyobb, annál jobban megviseli őket, de itt az akár 2-3 éves gyerekekről van szó, nem az 5-6 hónaposokról. Évek alatt elég jól megvastagodhat a hártya, amit nehezebb elcsippenteni, de ilyenkor sem igazán a fájdalom miatt viseli meg a gyerekeket, hanem maga a procedúra...

Ismerek olyan kisfiút, akinek még 6 évesen sem vágták fel a nyelvét, mert a szülei féltették tőle. Mostmeg nem tud normálisan beszélni...



Nyugi!!! Ne félj! Egy jó tanács, hogy vigyél egy pelust, vagy egy rongyot, amit kidobsz, mert ha esetleg vérzik utána a nyelve, akkor törölgetni kell a kis szájaszélét.


Majd írd meg, hogy sikerült a "műtét" :)

2009. máj. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem kellett felvágni!!!!!!!!!!!!!

annyira nincs lenőve, h ez gondot okozna.

akkora kő esett le a szívünkről!!!!!!

2009. máj. 20. 08:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!