Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatod/fekteted le...

Hogyan altatod/fekteted le este 1,5 év körüli gyermekedet? Simán megy vagy vannak problémák?

Figyelt kérdés

Nálunk eddig nem volt gond, leraktam és magától szépen elaludt pár perc alatt. De kb. két hete nagyon nehezen megy este az elalvás, már kész idegbajt kapok néha! Már rendes ágyban alszik, nem rácsosban.

Van esetleg jó altatási módszeretek?


2011. nov. 28. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
csak letesszük , közvetlen fürdés után és elalszik egyedül, voltak problémás napok, de aztán visszatért a rend. rácsos ágyban alszik, 16 hónapos
2011. dec. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom az ölemben alszik el, kb 28 db plüssállattal, és egy üveg teával. Ha elalszik, berakom a kiságyba. Mindig így aludt el, csak isseb korába tápszert ivott, nem teát. Bárcsak tudnám h szoktassam le erröl...

Ja am 23 honapos.

2011. dec. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Megvan az esti rituálé: fürdés után tápszer az ölemben, elköszönés a kedvenc játékoktól, textilpelenka, plüssállat + textilbaba a kiságyban, felhúzom a kedves kis bébi-zenélőt és alvás.

Azért abban nem vagyok biztos, hogy rendes ágyban is így működne... :)

2011. dec. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Az ilyen korú gyermek altatása a legnehezebb, főleg akkor, ha még cumija sincs. Két gyermekkel már megszenvedtük az esti altatásokat, most küzdök a harmadikkal, aki 1 éves és cicifüggő lett, éjjel nagyon sokat fent volt. Már nem bírtam, így nálunk az esti altatás jelenleg úgy néz ki, hogy cicizés után még éber állapotában beteszem a rácsos kiságyba, és egy kisebb sírdogálás után magától kell elaludnia.Nem egyszerű, de a megoldások tárháza nagyon csekély.Vagy melléfekszel és alvásig dajkálod, ez általában 1-1,5 órát tesz ki.
2011. dec. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 13 hónapos, és eddig letettem, és aludt! Mostanában fürdés után nem hajlandó elaludni! Játszani akar, áll a kiságyban, hogy memme (nem éhes, előtte evett, csak így akarja elérni, hogy kivigyem a konyhába)! Mindennel bepróbálkozik, ha kiviszem a konyhába, akkor menni akar a nappaliba a játékaihoz! Ha nem engedem, próbál hisztizni! És egyszer csak elfárad, és kidől! Nem tudom, mitől változott meg ennyire nálunk is, mert a körülmények, és a vacsi, fürcsi menete ugyanaz, mint régebben! De én annyira nem aggódok rajta, majd elmúlik ez az időszak, legalábbis remélem! A lényeg, hogy az éjszakát átalussza! Kitartást!
2011. dec. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elözőnek: Nem fog elmulni, ez normális ebben a korban, ahogy nő egyre kevesebb alvásra lesz szüksége, gondolom már jár/kezd járogatni, egyre aktivabb, minden érdekli, legkevésbé az alvás...

Az én lányom pl 18 hónapos kora óta egy percet se alszik napközben, és este fèl 11 kor alig birom elaltatni...

2011. dec. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:
Simán ment, kivéve, ha fogzott, de akkor is hajnalban kelt inkább. Mondjuk ekkor még javában velünk aludt és szoptatással aludt el.
2011. dec. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ!

Látom máshol sem megy könnyen az elalvás. Megpróbálok nagyon következetes lenni és ha kijön a szobájából, akkor egyből vissza kell vinni. Van, hogy csak 1-2-szer jön ki, de van, hogy 15-ször és persze ő is játszani akar ilyenkor. A kiságy egyszerűbb volt, de abból már elkezdett kimászni és nem volt kivehető a rácsa...

2011. dec. 5. 18:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!