Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudtok közlekedni járműve...

Hogy tudtok közlekedni járműveken babakocsival?

Figyelt kérdés

Nekem szinte egy küzdelem minden utazás!!Már utálok sokszor kimozdulni.Az egy dolog,hogy nem segítenek,de még hátráltatnak is.Ma majdnem kiesett a kocsiból a 4 hónapos kisfiam,mert az idős hölgynek(?) JÁR,hogy leüljön a buszon (ami kong az ürességtől),mellesleg én babakocsistól valószínű ugye,hogy le sem ülök.

Azt figyeltem meg,hogy a fiatalok figyelmesebbek mint az idősek.

Tapasztalatok?

Ki,hogyan előzi meg az ilyen konfliktusokat?

Vagy lép rajta túl??


2009. máj. 12. 17:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ugy hogy gyalogolok nagyon sokat.

Vettem egy kényelmes cipöt,a babakocsiban van mindig elég innivalo szàmomra,ha meleg van.Esö védö is,plussz telefon nàlam,ha gond lenne.

Egyszer probàltam busszal,nem segitettek,azota nem probàlkoznék.

Inkàbb sétàlok egésznap.

Ja és ha buszoznod kell akkor ajànlom a hordozokendöt vagy hasonlo megoldàst!

2009. máj. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én vámosszabadiról buszozok be Győrbe.azt veszem észre,hogy erre(eddig)mindig próbálnak segíteni...föl és le szálláskor is.És igen,a fiatalok hamarabb ugranak.

Én azt sérelmezem,hogy a buszok 90%án nincs elég hely egy babakocsinak.Tehát ha felrakom a kocsit,akkor az ajtónál kell állnunk,és így mások nehezebben tudnak leszállni.Sokszor inkább kenguruval megyek-így kisebb helyet foglalok.

Mivel még pici a babád,azt se teheted meg,hogy "ülős"kocsiba teszed-de majd pár hónap és könnyebb lesz

2009. máj. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

csak alacsonypadlós busszal, viszont az ritkán jár az én városomban

nagyon bunkók az emebrek, azon túl, hogy nem segítenek!

én már többször beszóltam néhány nak, mert szinte fellökve a babkocsit akart leszállni a buszról!pedig elég konfliktuskerülő vagyok!

sajnos villamossal itt nem tudunk utazni, mert abból nincs alacsony, csak busz és troli

de vannak azért segítőkész emberek is :)

2009. máj. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én is sokat sétálok inkább,de van amikor muszáj busszal mennem mert gyalog sosem érnék oda.(villamos eleve kizárva)

Kengurut hordozókendőt nem viseli túl jól a babám.1x próbáltam akkor is álltam a tömött buszon.

2009. máj. 12. 17:20
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Szia. Engem fel is löktek egyszer. Ezt a kérdést néhány hónappal ezelőtt tettem fel, elég tanulságos hozzászólások vannak.:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2009. júl. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább meg sem próbálok buszra szállni a babakocsival. Egyrészt mert nagyon nehéz gyerek nélkül is, a 10kg-os fiammal együtt meg aztán pláne. Nem hiszem, hogy fel tudnék mászni vele egy buszra, arra meg nem lehet alapozni, hogy majd segít valaki, mert nem ilyen világot élünk. Na meg, már terhesen a 8. hónapban is fellöktek egyszer a buszon, éppenhogy meg tudtam esés közben a korlátba kapaszkodni, így nem estem rá a hasamra. Nem kísértem a sorsot, mert ha bárki kiborítaná a tapintatlansága miatt a gyerekemet a kocsiból, akkor bizony isten jól megverném még ott a buszon.
2009. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen! Mindig arra megyek kerülővel, ahol sűrűn járnak alacsonypadlós buszok.Arra bezzeg mindig segíteni akarnak felszállni.

A régi buszokra meg sem próbálok felszáállni, amióta (segítség híján) egyszer majdnem leestem róla babakocsistól együtt.Ugyanis elég alacsony termetű lévén nem tudom olyan magasra emelni a kocsit.

Kész rémálom a közlekedés így.

na de kitartás mindenkinek.

2009. júl. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyetlen kikapcsolódási lehetőség ha bemegyek a városba heti egyszer barátnőmhöz. Hát arra már rájöttem, hogy csak alacsonypadlós busszal érdemes menni(szerencsére van egy fix. normális időpontban). Egy ideig a babakocsit használtuk de gyerkőccel együtt 18 kg volt ezért meggyőztem páromat és magamat is :) ,hogy venni kell egy sportbabakocsit. Hát azóta könnyebb :) Azt, hogy az emberek 80%-a nem segít azon már nem akadok ki viszont azt én is észrevettem, hogy a fiatalok inkább segítőkészebbek :))

Az a gond nyáron a hordozókendővel, hogy besül a gyerek mire egyáltalán beérnék a városba ezért alapból kilőve, plusz, hogy egy 11 hónapos babát már nem nagyon tudsz belerakni a hordozókendőbe v. kenguruba, hogy Ő is jól érezze magát.

2009. júl. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Le van irva itthon,mikor megy az alacsonypados busz.Probálunk ehez igazodni.Egyik nap valahogy elnéztem a járatot,és megkértem egy középkoru férfit,segitsen felszállni.A válasza"ne járkálj ekkora szekrénnyel".Nem segitett.Bunkok az emberek,de már nem zavar.Terhesen sem adták át soha a helyet.
2009. júl. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó válaszoló! Komolyan ezt mondta? Megáll az eszem!
2009. júl. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!