Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem jók az ilyen babakoc...

Miért nem jók az ilyen babakocsik?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


2011. nov. 25. 13:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem ezek azért nem tetszenek,mert gyakorlatilag cipeled az egész babakocsit tokkal-vonóval, és még a hordozót is rácuppantod. Ha ilyen hordozós megoldást vennék, akkor olyat vennék, aminek leszedhető az ülőrésze a vázról.
2011. nov. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy nem jók? Vagy miért?


Arra tudok gondolni, hogy nem dönthetők vízszintesbe, és ezért sokan nem ajánlanák újszülöttnek.

De mondjuk ettől még nem rossz kocsik mind, bár nem ismerem mindegyiket.

Én anno olyat vettem, aminek van mózes része is, épp azért, hogy egy újszülöttnek is megfeleljen, de sokan a fent említett babakocsik fekvőrészét alátámasztják pléddel vagy valamivel, és akkor szinte vízszintesbe fekszik a baba.


S az is igaz, amit az első írt!

2011. nov. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Azért nem jók mert bár jól néznek ki iszonyatosan bonyolult összerakni és beüzemelni a napi használatra. Rengetek kis pöcök, kapcsoló, csat, itt húzd meg ott nyomd meg aztán még tedd rá ezt meg azt... kész idegbaj amit mi is szenvedtünk egy ilyen sz*rral nem is beszélve arról hogy dögnehéz.
2011. nov. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%

Szia!

Azért nem jók, mert amíg pici a baba, jobb ha igazi mózesben van vízszintesen. Ha sokáig van a hordozóban az később gondokat okozhat a gerincének.

Nem mindegyik sportrész dönthető vízszintesre, pedig a picinek az az igazi. Piciként gyakorlatilag csak alszik.

Nekünk travel systemes kocsink van, és amíg pici volt, a mózesben tologattam. Ha együtt mentünk vásárolni, akkor volt csak hosszabb ideig a hordozóban, de azt a vázra kell csak tenni. Nem tudom mennyire biztonságos így beletenni a babakocsiba a hordozót, de én biztos nem tenném. Illetve, ahogy az előző írta viheted az egész cuccot.

Kicsit drágábbért már találhatsz travel systemest, amihez mózes is van.

2011. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%
Nekem ilyen volt pár hónapig... Babahordozóban csak autóba volt a lányom(autósülésként). Ha sétáltunk akkor a sportrészt döntöttem le és oda fektettem a babát. Babahordozóba nem jó sokat feküdni a babának a gerince miatt. Szóval nálunk tök felesleges volt, hogy egymásba lehetett rakni! Ennyi erővel vehettem volna külön is egy hordozót meg egy babakocsit... Most mózeses babakocsink van. :)
2011. nov. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én speciel nem vennék (és nem is vettem) olyan kocsit, amihez nincs mózes. Hasfájós volt a gyerkőc, egész nap tologattam kinn az utcán télen-nyáron. Csak enni és tisztába tenni jöttünk haza.


Na most egy ilyenben görnyedni egész nap nem hiszem, hogy jó lenne neki. Talán egy-két óra, de annál több semmiképpen. Ráadásul a mai napig hason szeret aludni a csajszim (2,5 éves) úgyhogy elve ki volt lőve az ilyen görnyedős travel sistemes mindenféle felszerelt akármis babakocsi.


Szép nagy strapabíró, összkerék rugózással nagy mózeskosárral (nagy mózeses volt, amit később le lehetett cserélni ülőkésre) aztán hajrá. A kicsi ringatózva alukált hason, én meg róttam a kilométereket. Addig sem üvöltött szegénykém.


De mindenki olyant vesz, amilyen neki tetszik....

2011. nov. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Valóban nem egy újszülöttnek való kocsik, leszámítva a hordozót. Nekünk a 3.hoz hasonló van, csak egy kb. ezer éves darab. Sosem zavart, hogy amikor a hordozót teszem rá, akkor nem csak az van rajta. Sőt. Volt, hogy rá kellett hajtani a másik oldalról is a babkocsi tetejét, így védve volt, szinte ki sem látszott. Sokszor nem, de volt,hogy ez kellett, főleg ha fújt a szél+esett a hó/eső. Egy újszülöttnek nem vennék ilyet kocsit, de később szerintem jók.
2011. nov. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha nagyon különböző igényt akarsz kielégíteni, akkor pont, hogy ezek jók. Ugyanebből ered a hátránya is. Mindenre jó, de igazán egyik szempontból sem ideális.


Most mi a kérdésed célja? Kifejezetten a negatív tulajdonságokra rámenni? Vagy miért kérdezted?

2011. nov. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Sokan irják itt, hogy nem jó újszülöttnek ez a babakocsi stb. De akkor miért csinálnak ilyen babakocsit újszülötteknek?
2011. nov. 25. 13:48
 10/17 anonim ***** válasza:

Jó újszülöttnek csak le kell dönteni vízszintesre. Ideálisabb lenne egy mózeses megoldás, de így végig ki tudja szolgálni a gyereket. Nekünk is hasonló (graco) van, az elején kibéleltük a fekvő részt, mert övek vannak ott, nyomta volna. Később pedig amikor már nagyobb a baba, azért nem olyan kényelmes benn feküdni, mert a lába már túl lóg, hiszen elsősorban ülősre lett tervezve.


Gondolkodsz ilyesmin? Mik a szempontjaid? Összeghatár? Hol laktok? (város, falu)

2011. nov. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!