Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Refluxos babák Anyukái, hogy...

Refluxos babák Anyukái, hogy bírjátok ha nem eszik a babátok? Mit tesztek, hogy jobban egyen? Van más is akik szenvednek hasonló problémával?

Figyelt kérdés
Kislányom nemsokára 4 hónapos. Csak szopik ill. szopna ha épp nincs fájdalma. Van,hogy egész nap szinte alig eszik. Próbáltam már mindenhogy-gondolhatjátok,mostmár kanállal is pépet (sinlac) de nem sok sikerrel. Nagyon lassan hízik,múlthéten pl 3 dkg-ot!! Kap gyógyszert rá,de nem nagy a javulás. Igazából csak álmában,és félálomban tud enni hosszabb ideig. Iszonyú. Meddig fog ez tartani?
2009. máj. 12. 15:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Szép jó estét! Megnéztem a neten a motiliumot meg az omeprazolt. A mi dokinőnk is a motiliumot akarja majd bevezetni,mostmár beugrott,csak a kislányom még pici hozzá állítólag. De szerintem nem fogom neki adni,mert úgyis az a baj,hogy egyszerüen nincs étvágya,és attól sem lesz ahogy írod... A zantacot nagyon dicsérik a neten, kilehetne probálnotok. Bár ha beválik az ulcigant,akkor az is elég szerintem. Én mint szakértő:) Hihetetlen,de úgy tünik tényleg igaza van a dokinknak,hogy igazából az a gond,hogy gyermekgyógyászatban még nagyon gyerekcipőben járnak reflux téren,és nincs rá sajnos nekik való konkrét gyógyszer csak a felnőttekét kapják kis adagban. Remélem nem lesz tőle bajuk szegénykéinknek!!

A tápszert Te süríted neki nutritonnal? MErt nekem szt mondták,hogy majd akkor is kell használnom a nutritont,ha majd már tápszert fog kapni.

És a Te Kicsid hogy van úgy egyébként kedvileg? Mert az enyém áldott jó gyerek és tök jól elvan étlen szomjan,egy hang nélkül. Néha elkezd járni keze lába meg türelmetlenebb ilyenkor szoktam próbálkozni az etetéssel és persze félálomban,meg éjjel. Még jó,hogy akkor eszik valamit legalább. Az ösztönök azért néha élnek bennük:) szerencsére.

A sinlacot próbáltátok? nem izlett neki? és nem ehetne ő már mit tudom én kiflit,vagy pogácsát,gabonagolyócskákat,banánt-amit magától esetleg elmajszolhatna-véletlenül:) vagy ehhez még kicsi? már nem emlékszem a nagyok mikor ettek ilyeneket először.

Na megyek a középsőm még mindig nem alszik,folyton kijárkál az ágyból...

Remélem holnap jobb étvágyú napra ébredünk!!! :) Jó éjt

2009. máj. 13. 21:30
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia!Hát hogy őszinte legyek én is nagyon félek a gyógyszerektől, nehogy a későbbiekben baja legyen belőle.De sajnos semmi más lehetőségünk nincs.Én rákérdeztem a dokinőnknél hogy mivel felnőtt gyógyszer biztos hogy nem lesz tőle semmi baja?Erre ő nagyon meggyőzően válaszolta hogy biztos.Sokat várok a jövő hónapi kontrolltól,aztán lehet hogy csalódni fogok!A tápszert én is sűrítem,de ha olyanja van lazán visszajön.

A kislányom is mindig nagyon nyugis baba volt ,és most is az mostanában csak akkor nyűgösebb kicsit ha épp valamelyik foga jön.Kb.4hetes kora óta végigalussza az éjszakát ,soha nem volt nyűgös neki csak annyi volt a gond hogy soha nem volt éhes.Mondjuk ez mostanra is igaz.Az álmában való etetésen mi már túl vagyunk ez is csak addig működött amíg kisebb volt.Sinlacot is próbáltuk ugyanúgy jártunk vele mint Te,eleinte nagyon szerette én is örültem nagyon aztán pár nap múlva kiverte még a kanalat is a kezemből.Megpróbáltam cumiba is neki de úgy sem jött be.Gluténmentes diétát kell tartanunk neki mert 2 gyerkőcöm lisztérzékeny,így 1 éves koráig várnunk kell.Amúgy bármilyen kaja ami picit is darabos ,attól azonnal hány.Ma fél tízkor evett 170ml tápszert és fél 2-kor pedig 130 főzeléket.Ez már csúcs!Szép napot Nektek!

2009. máj. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Szia! Írtam privát emailt,nem tudom,hogy átmegy e,majd jelezz,mert ha nem akkor írok ide üzit!

Remélem ma egész nap jól evett a lánykád!! Jó éjt!

2009. máj. 14. 20:57
 14/15 flm válasza:
Látom, nagyon régi a bejegyzés, de remélem, azért kapok választ. Ugyanezzel a problémával küszködünk. Minden stimmel, a tünetek és a felírt gyógyszerek is... és semmi javulás. Mivel több mint 3 éves a bejegyzés, remélem, Ti már túl vagytok ezen. Mikor kezdett el javulni a helyzet? Kinőtte a pici vagy találtatok valami csodaszert? Nagyon hálás lennék a válaszért, iszonyúan idegőrlő ez a tehetetlenség.
2012. szept. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Nagyon régi a kérdés, de hátha visszataláltok páran. Csak kíváncsi lennék, kinek hogy alakult..

Mi a lányom születése óta vért izzadunk. Első két nap csak vízzel itatták a kórházban, mert eszében sem volt enni.

Most volt 6 honapos. Elég nagy hullámvölgyeken vagyunk túl. Csak akkor evett (naponta ötször), ha már félálomba sírta magát. Néha még így is feszíti ki magát a kezemből, nyújtogatja a nyakát.

A Gastrotuss baby szirup nekünk rengeteget segített. Múlt héten viszont benyalt egy náthás vírust a sulis tesóktól. Szinte minden nap hányt és a negyedét eszi annak, mint eddig. Az orvos annyit mondott, hogy jó a súlya, majd rendben lesz..

Emiatt nekem brutal gyorsan fogy a tejem. Hiába szedem le, nem fogadja el a cumisüveget.. Semmilyet. Tápszer így kizárt..

Ha ti már túl vagytok ezen, tudnátok nekem tanácsot adni? :(

2021. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!