Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Refluxos babák Anyukái, hogy...

Refluxos babák Anyukái, hogy bírjátok ha nem eszik a babátok? Mit tesztek, hogy jobban egyen? Van más is akik szenvednek hasonló problémával?

Figyelt kérdés
Kislányom nemsokára 4 hónapos. Csak szopik ill. szopna ha épp nincs fájdalma. Van,hogy egész nap szinte alig eszik. Próbáltam már mindenhogy-gondolhatjátok,mostmár kanállal is pépet (sinlac) de nem sok sikerrel. Nagyon lassan hízik,múlthéten pl 3 dkg-ot!! Kap gyógyszert rá,de nem nagy a javulás. Igazából csak álmában,és félálomban tud enni hosszabb ideig. Iszonyú. Meddig fog ez tartani?
2009. máj. 12. 15:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hogyan derült ki, hogy refluxos a lányod? Most hány kg? Most megyünk hasonló problémával gastroenterológiára. Bukik is sokat?
2009. máj. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ha éppen eszik egy keveset bukik,de mindig visszanyeli,így 2* marja a sav a nyelőcsövét. 7hetes kora óta szenvedünk az evéssel. 10 hetesen kiéheztette magát,ekkor kerültünk kórházba,ott vizsgálták ki.
2009. máj. 12. 16:01
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom már 10,5hónapos és mi is ettől szenvedünk.Igaz csak 3 hónapja derült ki hogy mi a gond.3hónapos korától kezdődött ,Ő nem bukott csak nem akart soha enni.Volt hogy 17 óra is eltelt és még mindig nem evett semmit.Aztán februárban kórház ,szonda ,infúzió.Gyógyszert mi 1 hónapja eszünk ,motíliumot és omeprazolt ,de nem javul szinte semmit.Mai kaja:reggel 100ml tápszer,délben 130ml tápszer+50ml gyümölcs,délután 130ml főzelék ha szerencsém van este még talán megeszik 150ml tápszert.És ráadásul inni sem iszik csak nagyon minimális mennyiségű vizet,kb.100ml egy nap.Iszonyú!Sokszor már úgy érzem nem bírom.Ráadásul még tej,tojás és gluténmentes diétát kell tartani.Jövő hónapban megyünk kontrollra.Nekünk azt mondták hogy elvileg 1 éves kora körül kellene záródni a gyomorszájnak,de már olyat is hallottam hogy 3éves korig.

Kitartást és jó egészséget kívánok!

2009. máj. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
gyógytápszer se hatásos?
2009. máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

kedves 17:36os köszönöm a választ. Érdekes,hogy mi tök más gyógyszert kapunk. Nem lettem nyugodtabb mondjuk,hogy ilyen "idős" a babád és még mindig rémálom az etetés. Hogy lehet ezt bírni??? én tök kivagyok már. Már a "nagytesók" 4és 2 évesek is folyton azt kérdezik,hogy "na Mami, evett rendesen a hugi?" ŐK sem nagyevők,na de ennyi idősen még szépen ettek...

(Gyógytápszer sem jön szóba,mert semmit nem fogad el ami üvegből jön,egyedül kiskanál.. Nutritont kap minden szopi előtt.)

Akkor kitartás nekünk kedves sorstárs!! :)

2009. máj. 12. 20:52
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nagyon nehéz!Már az egész család kivan.Megkérdezhetem hogy Ti hová jártok gasztróra és hogy milyen gyógyszert szedtek?Igazából engem az készít ki hogy olyan sokat vártam a gyógyszertől és gyakorlatilag ugyanúgy küszködünk.Sűrítőt mi is kaptunk.Arra leszek kiváncsi hogy ha betölti az 1 évet fog-e valami változni vagy a dokinő változtat-e valamit.Neked mit mondanak?Meddig kell a gyógyszer?Mikorra várható javulás?Szia

2009. máj. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

szia! Mi Zalaegerszegiek vagyunk,az itteni kórházban a gyerekfőorvos gasztroentológus,ott írták fel neki a ZANTAC nevü port amiből 2* 4mg-ot kap naponta. A dokinőnk szerint az ULCOGANT nevü szuszpenzio is jó abból pedig 2ml-t kap minden 2.szopi előtt,de max 3szor egy nap. Illetve a sürítő szopik előtt. (bár van,hogy csak a sürítő meg a gyógyszer van benne,mert nem hajlandó szopizni ugyebár...) Úgyhogy vagy a zantacot vagy az ulcogant adom neki. Együtt nem kapja a kettőt. Az ulcogant recept nélkül is lehet kapni,próbáld ki hátha... Felnőtt refluxos ismerős szerint az csodaszer:)

Hát igen én is azt vártam,hogy majd ha szedi a gyógyszereket akkor jobb lesz.... Nem mondhatnám sajna. De igazából nálunk heti egy két nap amikor semmit nem akar enni a többi napokon elvagyunk. Na nem mintha akkor zabálna,de kb 2 óránként meg tudom erőszakolni szegénykémet:(

És Ti hová jártok? MIt kaptok? Mennyi idős a gyerkőc? Mennyiket hízogat?

Nekünk azt mondták,hogy 1-2éves kora körül kinövik általában! Hát ez nem tesz boldoggá...

Jobbulást nektek!! üdv

2009. máj. 13. 10:31
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia!Mi Szegedre járunk,de már 4x kellett benn feküdnünk február óta és nekem még van a picin kívül 3 nagyobb.Így még sokkal nehezebb ,mert akárhogy is nagyok azért megviseli őket hogy hetekre eltűnök.Nem ismerem ezeket a gyógyszereket de utánna fogok kérdezni,köszönöm!Az én kislányom 10,5 hónapos én írtam 17.36-kor.Ma még csak 70ml víz és kb.50ml főzelék van benne na meg persze a gyógyszerek.Közel állok az idegösszeroppanáshoz!9 óta alszik a gy.szert is álmában adtam be neki.Neked az anyatejen kívül mennyit és mit iszik még a babád?Én állandóan azon rettegek mivel nem fogad el csak minimális folyadékot hogy kiszárad.= hónapos korától állt a súlya 8.5kg körül mert ha véletlen sikerült felszedni 20-30dkg-ot a következő héten a dupláját adta le.Most egy hétig jól evett az elmúlt hónapban hízott fél kilót de ha így folytatja mint ma akkor ezt gyorsan le fogja adni.Ja és nekem is úgy csinálja mint a Te Kicsid hogy néha "szépen"eszik aztán egyszerűen egyik pillanatról a másikra semmit.Hát kitartás Neked is!Szia
2009. máj. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szia! Hát ez borzasztó,hogy Ti is így szenvedtek. Én meg azt hittem,hogy a szilárd kajától majd jobban lesz étvágya. Az én Kicsim csak szopizik ill. múlthéten írta fel a dokink a sinlac nevü pépet,mert megint nem evett. NAgyon izlett neki egy napig!! Volt.hogy 100gr-ot is megevett!! Olyan boldog voltam:) Aztán már az sem kellett...Úgyhogy csak szopi. Semmit nem fogad el pótlásként,se vizet,se teát,pedig már mindenhogy próbáltam,gondolhatod... A nehéz napokon kb. egy pisis pelusa van,különben egész jó a helyzet. Ha megint lesz rossz napja akkor a pépet kell próbálnom egy kis őszibarackkal összekeverni,hátha azt érdekesnek találja.

Próbáld ki az ulcogant,mert az egy réteget képez a nyelőcsövén amitől nem fáj neki az evés!! Gondolhatod,hogy ártani nem fog,ha mi 10hetesen ezt kaptuk egy gasztroentológustól!!

Ha bármi van írj csak nyugodtan,visszanézek majd még!

Jó étvágyat és kitartást:)

2009. máj. 13. 12:58
 10/15 anonim ***** válasza:

Amiket leírsz a babádról akár én írnám.Szinte teljesen ugyanezeken mentem, megyek keresztül mint Te.Nekünk nem jött be a szilárd kaja etetés,talán csak annyiban hogy ezt nem hánnya vissza olyan sűrűn mint a tápszert.De ha rájön akkor bármit akarok adni neki nem fogadja el.Nekem a dokinő azt mondta hogy azért nincs éátvágya mert a gyomorszáj nyitva van így a savszint is folyton fenn van a nyelőcsőben és mivel az agy folyton azt az ingert kapja hogy a gyomor tele van nincs késztetése hogy egyen.Plusz még a sav marja a nyelőcsövét ami nagyon fáj és emiatt sem akar enni.Holnap megyek a patikába és veszek ilyen gyógyszert amit írtál.Remélem a mi gyógyszereinkkel lehet együtt szedni.A folyadékbevitel nálunk is a legnagyobb gond ma eddig 4dl.Hát rajtunk sem fognak meggazdagodni a pelenkagyárosok!Sokszor értelme sincs kicserélni,mert nincs benne jóformán semmi.Attól is félek hogy eszi ezt a sok gyógyszert nincs elég folyadékbevitel és nehogy tönkremenjen a veséje.

Remélem Nálatok hamarabb rendbejön a Picúr!Nagyon jó egészséget kívánok!Szia

2009. máj. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!