Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11hós babának milyen eteleket...

11hós babának milyen eteleket adhatok?

Figyelt kérdés

vasarnap leszunk 11hósak, de eddig mindnet csak mixelve adtam neki. ugyan van 4 fogacskaja, d emeg nem teljes nagysagban vannak kibujva! ezert mindne darabos etelt kopoz ki, azt sem tudom, hogyan szoktassam ra a ragasra!

amit eddig adta (mixelve, megfozve) krumplui, repa, petrezse, voroshagyma, paradicsom, cukorborso, rizs, gyumolcsok kozul: alma, korte, barack, bebietelek, banan, joghurtok, babakekszek. fleek, hogy le van maradva, etetes teren, pl. en kanalaztatom, maga nem is akarja sem megfogni akajat, mert azt csak dobalja, ha pl. dzetnyomkodva ele teszem. ugyanez az itatopohar teren is, azzzal is csaj jatszik, max ha megitatom uvegbol vagy poharbol. baj , ha maga nem kar inni vagy enni (enni alatt gondolok pl. szetnyomkodott krumpli kiskacsojaval megfoghatna, izlelgethetne, de nem)


2009. máj. 12. 10:17
 1/1 anonim ***** válasza:
mi még csak 8 hósak vagyunk, de mivel már van 6 foga, próbálom szoktatni a darabosabb dolgokhoz. ahogy észrevettem, pl a gyümölcsdarabokkal nincs gondja. a banánból szoktam mindig nagyon kis darabokat tenni a gyümibe, azt mintha észre sem venné. viszont ha a főzelékbe krumplit teszek, öklendezik tőle. néha látom, hogy rájön, hogy a szájában szét tudja préselni, és akkor elbibelődik vele, de akkor kb 6 kanál főzelék utána megúnja ezt, és hisztis lesz. ilyenkor abbahagyjuk, játszik egy kicsit, és folytatjuk, akkor már pépes kajával. én remélem, hogy egyszercsak megszokja!! a babakekszet, babapiskótát ha a kezébe adom, azt rágja rendületlenül a fogaival:-) igaz, arra meg inni kér, mert majd belefullad:-) Kanállal nálunk is csak a játék van, tuszkolja a szájába, de csak kaja nélkül. először megröpteti róla a falatot:-)) így aztán én ne madom oda neki még. bár mi kisebbek vagyunk.
2009. máj. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!