Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma a babátok nevének története?

Manió kérdése:

Ma a babátok nevének története?

Figyelt kérdés

Az én kislányom neve Maja. Mikor még pocaklakó volt, apukájával nagyon sokat tépelődtünk mi legyen a neve. Nekem már elsőre megtetszett ez a név, de a párom nem volt biztos benne.

Mikor már a szülőágyon voltam, még akkor sem volt biztos. Aztán megszületett a kicsi lányom, és megkérdezték, hogy mi a neve. Mivel én elég fáradt voltam, meg gondoltam ha van másik név amit jobban szeretne, mondta a páromnak, hogy : "Mondjad!" Erre Ő : "Nem tudom, mondjad te!" És ez még elhangzott vagy kétszer :) és a végén én mondtam rá, hogy : "Hát Maja" .

Ez a mi történetünk.

És a tiéd?


2009. máj. 12. 10:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Mikor elmentünk uh-ra mondták hogy fiú. Akkor voltunk igazán bajban, mert nekünk csak lány nevünk volt.Napokig böngésztem az internetet, de valahogy egyik sem tetszett igazán. Egyik böngészésem alkalmával találkoztam a Pötölön névvel. Nekünk ez olyan "vicces" volt /elnézést ha valakit így hívnak/ és onnantól kezdve csak úgy hívtuk hogy Pötesz. Sőt a családban is így emlegették. Kapott azért egy másik nevet, amit anyakönyveztek: Zétény. De mi még sokszor most is azt mondjuk hogy Pöti. :)
2009. máj. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én megálmodtam a nevét, amikor még nagyon a terhességem elején voltam. Lőrinc lett.
2009. máj. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kislányra számítottunk, főleg a férjem gondolta hogy ő csak lányos apuka lehet.

Én vhol éreztem már az elejétől h ez egy fiús terhesség.(na nem mintha tudtam volna milyen egy lányos:))

A 18.heti sima UH-n egyértelműen kiderült h.fiú, majd a cvs eredmény után 100%lett.

Szegény férjem nagyon csalódott lett h nem lesz neki Noémije:) így azt mondtam, mindegy nekem mit választ, nézzen ő nevet a kisfiának:)

Végül Milán lett (nekem nem volt ez a kedvencem de igazság szerint egyik fiúnév se tetszik azóta se:)) és azért mert az ő nevére nagyon hasonlít de mégse az ő neve (azt nem szerettük volna..). A második neve Rajmund lett mert azt meg január elején (4én) megálmodtam holott a fiam akkor még meg se fogant.

Van egy szomorú vonatkozása is a nevének, végül édesanyám pont ezen a névnapon (jan.23) távozott közülünk (de ez már az álmom után volt)és már nem ismerhette meg a fiam.

Ez a mi sztorink:)

Most ismét babát várunk, de már most hatalmas gondban vagyunk a nevet illetően, akár kisfiú lesz akár kislány:)

2009. máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nálunk ikreknek kellett nevet találni, egy fiúnak és egy lánynak. Volt ám nagy gond! Egy fiúnév se jött be a férjemnek, de nekem se, kivéve a Bálintot és a Balázs. Második nevet akartunk, és a kisfiúnk a Bálint Mihály nevet kapta, mert mit ad Isten, mindkettőnk édesapja Mihály! :) Ezzel nem volt gond tehát, de a lánynévvel nagyon bajban voltunk. Nem akartunk tucatnevet, mert a Lili, Luca, Anna=Felejtős.. Annyira nagyon mait se akartunk, így lett a pici Viola :)
2011. júl. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!