Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma a babátok nevének története?

Manió kérdése:

Ma a babátok nevének története?

Figyelt kérdés

Az én kislányom neve Maja. Mikor még pocaklakó volt, apukájával nagyon sokat tépelődtünk mi legyen a neve. Nekem már elsőre megtetszett ez a név, de a párom nem volt biztos benne.

Mikor már a szülőágyon voltam, még akkor sem volt biztos. Aztán megszületett a kicsi lányom, és megkérdezték, hogy mi a neve. Mivel én elég fáradt voltam, meg gondoltam ha van másik név amit jobban szeretne, mondta a páromnak, hogy : "Mondjad!" Erre Ő : "Nem tudom, mondjad te!" És ez még elhangzott vagy kétszer :) és a végén én mondtam rá, hogy : "Hát Maja" .

Ez a mi történetünk.

És a tiéd?


2009. máj. 12. 10:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam Joakim, a férjem kedvért.Kimi Raikkönen F1 es pilóta miatt,mert ő a kedvence..Kiminek hívjuk.
2009. máj. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hamarabb megvolt a fiúnév és a lánynév, mint ahogy teherbe estem volna. :) Megbeszéltük a párommal, hogy az első gyereknek én adom a nevét, a másodiknak ő. Ezért ha fiú lett volna, lett volna Barna, ha lány, Panni.

Aztán 18 hetin megmondták, hogy lány, akkor elkezdtük Pannizni. Megszületett, és még a gyerekorvos is azt mondta, hogy hááát milyen "pannis" feje van, milyen jól eltaláltuk a nevét. :D Ráadásul nagyon illik a vezetéknevéhez, és mindenki megdicséri a nevét :) Mondta is a férjem, hogy nagy gondban lesz, ha megint lányunk születik, mert én már elhasználtam a legjobb lánynevet az első gyerekünkre :DD

2009. máj. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Tavaj februárban voltunk ultrahangon. Mondták, hogy látszik a kis fütyköse:) A férjemmel már előtte megbeszéltük, hogy ha fiú lesz ő választ nevet. Otthon megnézte a naptárat, hát nem jutott messzire márciusnál megakadt a szeme a Krisztiánon. Ez annyira tetszett mind a kettőnknek, hogy az lett a neve:)
2009. máj. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A mi kislányunk neve Jázmin lett. Nekem már akkor megtetszett ez a név, amikor a Disney-s mesében láttam az Aladdinban. A családban persze senkinek nem tetszett, de végül meggyőztem őket, és nem bántam meg, nagyon szép név, és illik a vezetéknévhez is.
2009. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam Bence! Ez volt az egyetlen név, amire apukája rábólintott! Nekem az Ádám és a Dávid is nagyon tetszett!
2009. máj. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi sok nevet felsoroltunk, mielőtt megszületett volna. Én Benedeket akartam először, vagy Bende lett volna, de neki nem tetszett, mert volt a sulijukban egy gyerek (Benedek), akit állandóan piszkáltak, püfföltek... Mondtam neki, ha nem jut eszébe más, én az ő nevét adom, de második nevet sem teszek hozzá!:) hát addig tépelődött a neveken, mig 3 héttel hamarabb császárral szültem. Mielőtt betoltak a műtőbe megkérdezték a nevét, mire ennyit mondtam: hát mi más, mint az apukája neve, Zsoltika!:)
2009. máj. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam Armand,nekem nagyon sok fiúnév tetszett,de a párom nagyon válogatós,nem szeretett volna olyan nevet adni a fiának amik nagyon gyakoriak.Ezt a nevet is ő vetette fel,nagyon szeretjük a Kautzky
2009. máj. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vok,Armand szinkronszinészt és így ennél maradtunk,és nem bántuk meg tökéletesen illik hozzá:D
2009. máj. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

az én kisfiam Balázs, az apai nagypapám után

én sajnos nem emlékszem rá, de a szüleim mindig tisztelettel, szeretettel mesélnek róla, ezért kapta ezt a nevet, meg persze, mert nagyon tetszik

apukám majdnem elsírta magát, mikor megmondtam neki, hogy ez lesz a neve

2009. máj. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam majdnem lánynevet kapott.

8 hónapos terhesen még nem volt neve a babánknak, mert nem tudtunk megegyezni. Apuka favoritjai a Szilveszter és a Milán nekem abszolút nem tetszenek. Én szerettem volna magyar nevet, a Bendegúz és a Gellért volt a listámon. Párom mindkettőt megvétózta. Nagy nehezen megegyeztünk, hogy ha kisfiú lesz, akkor Botond lesz a neve, ez mindkettőnknek tetszett, és nincs is az ismeretségi körben.

Túlhordás miatt befektettek, és ismerős nővér kérdezte mi lesz a pici neve ha mégis kislány lesz. Mondom, hogy nincs nevünk, tehát nem lehet nunis. De kell, mert szülés előtt be kell diktálnom egy fiú és egy lánynevet is, amit beírnak a kiskönyv hátuljába. Látogatási idő alatt természetesen nem tudtunk megegyezni kislánynévben.

Aznap NST alatt a szülésznő gondolta, hogy beírja addig a neveket amíg a gépen vagyok.

"mi lesz a baba neve?"

Gondoltam, hogy bediktálok a 2 lánynevet, mindkettőnk kedvenc nevét. Mondom Zsófia Villő.

Már a kórteremben gondolkodtam, hogy nem kérdezte a fiúnevet. Délután mentem megint nst-re, mondom neki, hogy a fiúnevet nem írja be? Erre Ő, hogy már beírta. Beírta a Zsófiát kislánynévnek, a Villőt pedig fiúnak. Gyorsan kijavítottuk, szerencsére még időben, mert kb 15 perc múlva leesett a kicsi szívhangja és azonnal toltak is át a műtőbe.

2009. máj. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!